Jump to content
Българският форум за музиканти

Janick_Gers

John Steel - Everything Or Nothing

Recommended Posts

Здравейте,

Ето няколко песни от вторият албум, който издадохме на 1-ви Септември 2017 с John Steel. Стилът е класически хеви метъл с леки 80-тарски прогресив елементи. Надявам се да ви хареса:

Редактирано от Janick_Gers

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави и успех на албума!

Разкажи нещо от кухнята. Първият албум беше с Блейз Бейли. Този с Дуги Уайт.

Това тенденция ли е и да очакваме ли трети с друг известен певец?

Аркадия проджект също ползваха hired gun, но не знам дали ще продължат така.

Как сте процедирали - пращате музиката и Дуги си прави текстовете и вокалните паритии

или всичко е предварително измислено и той само изпява, каквото трябва?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължаваме да работим с Дъги и за третият албум като имаме вече доста планирани участия за другата година. Аз написах музиката за албума на песните. Имам също така 3 текста и три кантота, а останалите текстове и вокални мелодии си ги измисли и написа той сам от разстояние. Тъй като музиката е написана изцяло от наша страна, той пожела да му разпишем подробно секунда по секунда за всяка песен къде трябва  да пее, какво да изпее и по какъв начин да мисли. Комуникацията беше по имейл.

Всичко беше изсвирено и записано в студио тук в Бг, но само инструментално и след това му пратихме музиката и той си записа вокалите от Лондон. Бяхме скептично настроени, че с него ще направим нещо добро, което да е различно от Рокендрол, но в крайна сметка на мен продукта ми хареса много. Иначе той си има и други участия п освета за това не може да стои дълго в София, така че преди участия правим 1 седмица всеки ден репетиции от сутрин до вечер и се подготвяме :)

Редактирано от Janick_Gers

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качихме още няколко парчета от албума в youtube:

В спотифай го има качен пък целият албум, на който му се слуша :)

https://open.spotify.com/album/0BKWUUs3nJiDrCTdvcciSM

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От YOSO
      Здравейте, търсим барабанист. Група от Перник сме и свирим хеви метъл (Santa Cruz, Pantera ,Megadeth, Judas Priest etc.) и като цяло каквото ни харесва. Работим и по авторски песни. Възрастови ограничения няма. Моля нека пишат само хора, на които им се работи наистина сериозни без да си губим времето. Пуснал съм линк към групата ни с бившият ни барабанист, за да чуе някой за какво става въпрос ако желае. Поздрави!

Wasted Generation

• От Rad
      Здравейте! Както заглавието спомена търся група, която си търси китарист, или други музиканти. Търся хора които да са навити да свирят метъл от типа на Trivium,Pantera,Slayer, Megadeth,Metallica, Mastodon, Gojira и други като главен жанр. Слушам почти всичко като жанрове (и ще се радвам да умешваме и с jazz, fusion,blues,alt rock тнт) , но наблягам на гореспоменатите. Нямам намерение да се занимавам само с cover-и, а сериозно и с авторска музика. Студент съм на 19 и мога да отделям доста време (и без това свиря постоянно). Няма значение на колко години сте, но предполагам ще е най-добре да сме горе-долу на едни години.(В края на краищата всичко е за удоволствие). 

Ще оставя скайп и фейсбук. Който се интересува да ми пише и може да се разберем   . 
      facebook: https://www.facebook.com/grigor.radkov.7

Ако някой иска да пита нещо да заповяда!
    • От sdiefko
      Ние от Sugar, Spice & Everything Nice си търсим вокал. Свирим музика от типа Killswitch Engage, Metallica, Linkin Park, White Stripes, Nirvana и т.н. За авторско сме насочени към жанра мелодичен хеви метъл. За връзка https://www.facebook.com/djundjotak
    • От sdiefko
      Който разбира, тук се спира! Ние сме 5 момчета от Стара Загора на по 18 години всички и имаме огромно желание да сформираме група. Като опит имаме по 1-2 години опит всеки освен барабаниста и сме пълни с желание. Вдъхновенията ни са Metallica,Megadeth, Linkin Park, Killswitch Engage, Guns N' Roses, Rammstein, Pantera, Bullet For My Valentine, Red Hot Chili Peppers и още куп жици (\m/). Мечта ни е да имаме сериозна група и да успеем да се реализираме с авторска музика. Групата ни се състои от барабанист 3ма китариста и вокалист. Търсим басист, който няма против да носи техниката си до местоположението за репетиции или да я остави там. Да е съгласен да участва в плащането на наема за местоположението ако има такъв и общо взето да му се свири тежка музика с мелодичност и да иска да постигне нещо чрез музика. Ако мислите, че искате да свирите с нас, моля пишете ми в Skype - kuizukihamazan или Facebook - https://www.facebook.com/djundjotak или Skype - galigalin Facebook - https://www.facebook.com/profile.php?id=100001906655402 ииииили Skype - pavkata_starwars1 Facebook - https://www.facebook.com/TheRealPaflio . Rock on and live your dreams! \m/
    • От Nauticus
      С бандата търсим вокал за кавъри на Sabaton. Идеята е да се изготви репертоар от 15-16 песни, като ще има участия в София и страната. Имаме материал и за авторски песни в подобен стил, та ако се сработим добре ще се развием и на този фронт

От София сме и разполагаме с място за репетиции. Ако има фенове и желаещи да се занимават, питайте тук или пишете на мейл nauticus3@gmail.com.

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.