Jump to content
Българският форум за музиканти

solist

Търся солокитарист над 50 г за неангажиращ проект

Recommended Posts

ЗА ВАРНА!

Пея, свиря на клавишни, ритъм китара и бас китара. Търся солокитарист, ако пее - още по-добре. Не искам виртуози. Аз самия съм аматьор - и предпочитам някой като мен. Желанието ми е да си партнираме в композирането на авторска музика за удоволствие. НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК. Повтарям ЗА УДОВОЛСТВИЕ - без никакви конкретни други цели (поне на първо време) И да я записваме. Имам известен опит в звукозаписа и мастеринга. Задължително условие е - колегата да е над 50 години. Искам да композираме - както това са правили Джон и Пол - Сядаме един срещу друг - и се вдъхновяваме от дадена идея на момента. Без предварителни репетиции в къщи. Спонтанно. В момент на вдъхновение. Ако няма такова - ходом марш в близката кръчма. И току виж сме написали на салфетка някой хит:) ха ха ха / Припомням, че "Смок он дъ уотър е композирана за 10 минути, като е ползвана салфетка за текста и хармониите. Ян или Йън (както ви харесва) Гилън го каза в едно интервю при Слави :)

Примерни стилове за съвместна работа: Хард рок, мелодичен рок (без стил Рейнбоу, Дио, Цепелин и БЕЗ песни от рода на "Хотел Калифорния" - абе без всичко - само посочените три групи). Само песни, които могат да се слушат многократно. Още веднъж казвам - че не желая професионалисти - защото те естествено ще се стремят да печелят от всяко свое начинание - а аз искам само за развлечение и наслада да си композираме авторската музика. Въпреки, че свиря клавишни - не ми харесва да има клавир - поне в моите композиции. Клавирното звучение ми е писнало. Свирих 20 г на клавишни :) И сола в своите песни не желая - ето колко ще е улеснен евентуалния ми колега - ще си свири сола само в собствените си песни. 

ВАЖНО: Да ми пише само ако харесва Пърпъл Юрая и Бийтълс. Бийт-стила пасва великолепно за авторски песни. Бийт-стила превзе света - без да е хард и без да произвежда "Бози". Под Бийт стил - разбирам изключително разнообразните песни на Бийтълс - които понякога са цели поп-опери.  Събиране - веднъж на месец, Само за кеф. 

Може с по една бира за вдъхновение :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВАРНА. Бих се пробвал и като бас-китарист към някоя вече сформирана група в стил хард или мелоди рок  - ако получа покана. И ако на музикантите не им пречи възрастта ми. Може и да се захвана с хора от самото начало - които си мечтаят да съберат съмишленици - на приятелския принцип. Според мен - ако хората в една банда не се усещат като приятели - бандата е обречена на разпад. Предпочитам любители, които свирят за удоволствие - и без да планират много-много... Например: "Дай сега да направим 10 песни за една седмица". Ами това не го мога. Има музиканти-феномени, които го правят - но както казах - аз не съм от тях. Трябва ми повечко време. Според мен - хубавите неща стават бавно. Между другото търся контакт с Радо от Варна Ник-нейма му тук е 

rsvarna  .Ако някой може да помогне с телефонния му номер (че съм го загубил)  ще почерпя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навит съм и да се опита един трибют на Бийтълс.  Харесвам звъненето на ритъм китарата. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варна. За Бийтълс трибют ще трябват барабанист, соло-китарист и бас-китарист - а аз ще свиря ритъм китара. Предпочитам музикантите да са над 50 годишни и да са верни фенове на "Бийтълс". 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Варна! Продължавам да търся музиканти за правене  на авторска музика (минимум отсвири  или без сола - кварти, квинти и ритъм) и кавъри на Бийтълс. Опростяване на стила. Никакво копиране като с индиго на кавърите. Музикантите - да са над 50 години. Авторска музика - експериментиране до дупка - без ограничения. кавъри само на Бийтълс Пърпъл и Юрая. Без Рейнбоу и подобни. Който харесва палитра различна от Юрая, Бийтълс и Пърпъл - не е за съвместна работа с мен. Без перфекционисти и без професионалисти. Само вдъхновени стари кучета.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.