Към съдържанието

Снимка

Търся солокитарист над 50 г за неангажиращ проект

• Please log in to reply
5 отговора на тази тема

#1 solist

solist

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 99 Мнения:
  • Инструмент:пеене, бас, ритъм к.

Публикувано 25 октомври 2017 - 21:09

ЗА ВАРНА!

Пея, свиря на клавишни, ритъм китара и бас китара. Търся солокитарист, ако пее - още по-добре. Не искам виртуози. Аз самия съм аматьор - и предпочитам някой като мен. Желанието ми е да си партнираме в композирането на авторска музика за удоволствие. НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК. Повтарям ЗА УДОВОЛСТВИЕ - без никакви конкретни други цели (поне на първо време) И да я записваме. Имам известен опит в звукозаписа и мастеринга. Задължително условие е - колегата да е над 50 години. Искам да композираме - както това са правили Джон и Пол - Сядаме един срещу друг - и се вдъхновяваме от дадена идея на момента. Без предварителни репетиции в къщи. Спонтанно. В момент на вдъхновение. Ако няма такова - ходом марш в близката кръчма. И току виж сме написали на салфетка някой хит:) ха ха ха / Припомням, че "Смок он дъ уотър е композирана за 10 минути, като е ползвана салфетка за текста и хармониите. Ян или Йън (както ви харесва) Гилън го каза в едно интервю при Слави :)

Примерни стилове за съвместна работа: Хард рок, мелодичен рок (без стил Рейнбоу, Дио, Цепелин и БЕЗ песни от рода на "Хотел Калифорния" - абе без всичко - само посочените три групи). Само песни, които могат да се слушат многократно. Още веднъж казвам - че не желая професионалисти - защото те естествено ще се стремят да печелят от всяко свое начинание - а аз искам само за развлечение и наслада да си композираме авторската музика. Въпреки, че свиря клавишни - не ми харесва да има клавир - поне в моите композиции. Клавирното звучение ми е писнало. Свирих 20 г на клавишни :) И сола в своите песни не желая - ето колко ще е улеснен евентуалния ми колега - ще си свири сола само в собствените си песни. 

ВАЖНО: Да ми пише само ако харесва Пърпъл Юрая и Бийтълс. Бийт-стила пасва великолепно за авторски песни. Бийт-стила превзе света - без да е хард и без да произвежда "Бози". Под Бийт стил - разбирам изключително разнообразните песни на Бийтълс - които понякога са цели поп-опери.  Събиране - веднъж на месец, Само за кеф. 

Може с по една бира за вдъхновение :)

#2 solist

solist

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 99 Мнения:

Публикувано 26 октомври 2017 - 09:48

ВАРНА. Бих се пробвал и като бас-китарист към някоя вече сформирана група в стил хард или мелоди рок  - ако получа покана. И ако на музикантите не им пречи възрастта ми. Може и да се захвана с хора от самото начало - които си мечтаят да съберат съмишленици - на приятелския принцип. Според мен - ако хората в една банда не се усещат като приятели - бандата е обречена на разпад. Предпочитам любители, които свирят за удоволствие - и без да планират много-много... Например: "Дай сега да направим 10 песни за една седмица". Ами това не го мога. Има музиканти-феномени, които го правят - но както казах - аз не съм от тях. Трябва ми повечко време. Според мен - хубавите неща стават бавно. Между другото търся контакт с Радо от Варна Ник-нейма му тук е 

rsvarna  .Ако някой може да помогне с телефонния му номер (че съм го загубил)  ще почерпя.

#3 solist

solist

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 99 Мнения:

Публикувано 01 ноември 2017 - 15:45

Навит съм и да се опита един трибют на Бийтълс.  Харесвам звъненето на ритъм китарата. 

#4 solist

solist

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 99 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2017 - 17:13

Варна. За Бийтълс трибют ще трябват барабанист, соло-китарист и бас-китарист - а аз ще свиря ритъм китара. Предпочитам музикантите да са над 50 годишни и да са верни фенове на "Бийтълс". 

#5 solist

solist

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 99 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2017 - 18:06

Мои демо песни: https://app.box.com/...ld9a3cbvajh95ji

#6 solist

solist

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 99 Мнения:

Публикувано 08 ноември 2017 - 20:17

За Варна! Продължавам да търся музиканти за правене  на авторска музика (минимум отсвири  или без сола - кварти, квинти и ритъм) и кавъри на Бийтълс. Опростяване на стила. Никакво копиране като с индиго на кавърите. Музикантите - да са над 50 години. Авторска музика - експериментиране до дупка - без ограничения. кавъри само на Бийтълс Пърпъл и Юрая. Без Рейнбоу и подобни. Който харесва палитра различна от Юрая, Бийтълс и Пърпъл - не е за съвместна работа с мен. Без перфекционисти и без професионалисти. Само вдъхновени стари кучета.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни