Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson загиват... поне според Bill Kelliher


Baby Thomas

Recommended Posts

В последните години доста народ се оплаква от странните им решения и съмнителното качество, но в случая инфото е от някой от световноизвестните, не от някой "ютюбър" с 12 събскрайбъра. :)

 

Mastodon's Kelliher: I Left Gibson Because They Treat Artists Like Shit. That Company Is Falling Apart

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста хора го твърдят, и да, Бил не е случаен човек, но не мисля че цените им ще спаднат, нито пък китарите им ще се купуват по-малко.

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъм качество си куцат след 2010-та и то доста сериозно. С артисти никога не са били особено добри, сега се опитват да поправят този факт, но с Epiphone.

Със сигурност няма да загинат, но ще отворят път на доста други марки.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично, чак когато чуя друга марка да вади същия звук, за същите цени! Иначе, да, много неща им куцат, даже повечето, без саунда обаче..

Редактирано от kolio_k
  • Like 7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^За тва си кривя още гърба с тежките дървете, а не съм минал изцяло на ESP. Тоя рев още не го е докарала друга китара :/

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ЕСП качеството на изработка е на много високо ниво.Звуковите характеристики са строго индивидуални и субективни.То и цените са почти еднакви с Гибсън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошият мениджмънт е нещо като традиция при тях. А списъкът с марки, които са придобили през годините и после са съсипали е повече от впечатляващ - Slingerland, Trace Elliot, Tobias, Kurzweil, Kramer и т.н.

  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Токио повечето сериозни магазини за продажби на китари имат отделен етаж (по-голяма търговска площ) посветен само на Gibson! Други марки със собствен етаж са Fender, PRS,Musicman. Първенство по цени пак те държаха, а изобилието от марки китари и модели те удря като парен чук и в главата и в сърцето... :coolp:

Представям си какво е в щатите... :o

Ако някой желае може да разглежда снимки назад в профила ми у фейса:

 

https://www.facebook.com/Rockfirebg

 

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някъде попаднах тези дни на това изказване, но не обърнах особено внимание.

За мен Мастодон са тъпа група, гледах им последната тъпня по Фрактура.

Случаен или не, за какво да се впечатляваме толкова, от някакъв тъпак от някаква тъпа група...

Нали и без това, вече ще се свири на лаптопи, много важно, че щели Гибсън да фалират.

ако тендецията е вярна, доста ще фалират. Вероятно и ще видим кои и как.

 

Преди известен брой години се чудех, как е въможно да съществува фирма като Алкател,

макар и след7-8 години фалита е факт. Логиката на пазара... Нокиа са ги лапнали.

Кой ще лапне Гибсън е въпроса, за да е интересно, аз залагам на Фендер!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извини ме, но ако влезна в тона на твоето изказване, творчеството на цялата съвкупна БГ рок общност през последния четвърт век не би могла да се сравни с 10 % от постигнатото от Mastodon. Имат парчета, във всяко, от които един средностатистически праволинеен хеви метъл музикант, ако би използвал идеите, би създал цял албум.

Колкото до Bill, случва се някой артист да не е доволен от отношение и да стигне до генерализиране с библейски размери. 

  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ни моа нее.Да наричаш някой музикант тъпак постигнал всичко.Вероятно не е много умен,но само на един концерт свири пред повече публика от всички музиканти в България взети заедно за цяла година.На Гибсън ще им мяза Китайски собственик.Тъкмо Чибсъните ще имат серийни номера.Ако пък случайно оцелеят ще са с тинтири минтири китаристи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз веднага съм готов да ви изкупя умрелите Гибсъни на цената на Чибсън. За какво ви е да държите у вас такива умрели китари? Чакам предложения ;)

  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе, Джипсъните според мен, винаги са били китари за фукльовци-вижте каква скъпа китара имам... Тежки неудобни, красиви със странен дрезгав звук, който някои обожават. Натрапват ни и ни  убеждават, че  все едно са "мерцедесите на китарите". По цена-да. Но аз пък не им харесвам хъмбъкерския звук, не мога да го сравня със светлия, чист фендерски тон. За себе си изчислявах, че за мен специално от 23 години GIBSON са мъртви.

P.S. Искам да уточня, че съм свирил с лампи и джипсъни много преди да се родят някои, които съм сигурен, че ще ми опонират (те и досега го правят). Но аз не искам да предизвиквам минивойни във форума, а реални мнения от хора които имат съответния опит и база за сравнения, от което следва, че имат меродавно мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се вижда , крайните мнения подпалват спорове:)

На мен лично ми се струва , че изявлението на уважаемия е продиктувано от лични финансови интереси . Не седи добре , хвалейки едното, да оплюеш яко другото.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.