Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Ако някой се чуди какво е това да погледне тук. Слага се върху адаптера, повечето са пластмасови и не влияят на звука, само на начина, по който изглежда китарата. :headbang: Знам че е тъпо, но имам нещо наум. Интересува ме нещо като Cover Hum No Holes Black Plastic PC 0303-023.

 

Та някой виждал ли е да се продават някъде? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз съм виждал в няколко магазина капачета за единични адаптери, вкл. и в RF, но за двойни не знам.

Бтв. и аз търся такива, но тип MusicMan бас... т.е. почти невъзможно за намиране :headbang:

 

Иначе ако ти се жертват 20 лв. има такива закрити адаптери за такива пари. Но някои от тях са заляти с епоксидна смола вътре, т.е. може и да не успееш да отделиш капачето

 

Освен това има по магазините за елекронни компоненти пластмасови кутийки всякакви размери, можеш да пробваш там

 

Я виж ето това примерно устройва ли те? размерът му е май почти като на стадардтен humbucker

 

1572.gif

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и не влияят на звука

:happy:

Зависи :happy: На самия звук - не, но някой такива са специално направени за да предотвратяват микрофония :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че искам да се заяждам :cheers:

но микрофонията се предотвратява с pot-ване с восък/парафин, или заливане с епокс. смола.

пластмасовите капачета не влияят на нищо (освен ако вътре няма метална екранировка)

металните капачета би трябвало да спират радио-смущенията, брум от неонови лампи и т.н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че искам да се заяждам :happy:

но микрофонията се предотвратява с pot-ване с восък/парафин, или заливане с епокс. смола.

пластмасовите капачета не влияят на нищо (освен ако вътре няма метална екранировка)

металните капачета би трябвало да спират радио-смущенията, брум от неонови лампи и т.н

Не аз не говоря за пластмасови, а за ЕМГ ковърите :cheers: В един техен манюъл или нещо такова си беше обяснено като за физици и отдолу написано с прости думи ;)

:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам го тоя манюъл :cheers:

всички ЕМГ-та (вкл. и пасивните) са напълно екранирани с медно фолио отвътре.

Но повечето обикновени закрити адаптери не са.

Някои производители не го правят, понеже вярват, че се променя звука, губят се високи бла-бла

А други не го правят щот' ги мързи :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз пробвах да взема капачето на стария адаптер, но той е pot-нат с восък вътре. Хубаво че не го орезилих, щото не е чак толкова лош, може да потрябва някой ден. :cheers:

 

Иначе тва с кутийките от Млад Техник е яка идея, но размерите не ме устройват с около половин сантиметър.

 

Явно трябва да изтърбуша някой стар адаптер. Но то си е грехота де. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.