Jump to content
Българският форум за музиканти

Kawai CL 36 Мнения и Алтернативи?


MilenApostolov

Recommended Posts

Здравейте хора! Имам бърз въпрос. Пробвах доста марки ДП и се спрях на Kawai. Проблема е, че съм ограничен от финанси и пространство и много се чудих между пианата CL 36 и CN27? Завършил съм музикална академия (ТКДФ) и до сега съм си свирил на акустично пиано, но не съм пианист, а по скоро Intermediate както се казва. Пианото може би ще го ползвам предимно на слушалки така, че не ме интересуват екстри като гласове, колони и тн. Трябва ми за да си поддържам техниката. Знам, че едното пиано има RH а другото (по-скъпото) RHIII. Дали разликата е само в един допълнителен сензор или нещата отиват много по-дълбоко като разлики. Цената, която съм отделил е около 2000лв. като 2400 е постижимо, ноо силно непрепоръчително. Относно музиката, която ще свиря - нищо свръх комплицирано.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликите между RH и RHIII (има и втора генерация RHII) са предимно в наличието на трети сензор, който помага при бързи репетиции на един и същ клавиш (което се дължи на това, че електрониката позволява и засича натискане на клавиша повторно, дори без да е бил отпуснат напълно). Ако не ти се налага да свириш някакви сложни пианистични произведения, в които има тремоли или супер бързи трилери, няма да усетиш голяма разлика. Имай предвид, че подобни бързи репетиции ги има само при роялите, които имат механизъм за това. При вертикалните акустични пиана също не може да се свирят бързо репетиции. Разликата между RHII и RHIII е в това, че по-новата механика има сложени противотежести в басовите клавиши. Аз лично съм ги сравнявал и не ми се е струвала някаква много осезаема разлика (имам ES7, което е с RHII).

 

Като звук мисля, че са с еднаква технология, но CN27 има два допълнителни модела семплирани рояли. Но и това не е болка за умиране. Също така има по-добра аудио система и говорители, но щом ще свириш на слушалки, няма да ти трябва.

 

Ако не се лъжа един много добър наш пианист, който ходи по конкурси и изобщо си е топ-клас - Кристиян с никнейм acc, има CL36 и си го харесваше :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликите между RH и RHIII (има и втора генерация RHII) са предимно в наличието на трети сензор, който помага при бързи репетиции на един и същ клавиш (което се дължи на това, че електрониката позволява и засича натискане на клавиша повторно, дори без да е бил отпуснат напълно). Ако не ти се налага да свириш някакви сложни пианистични произведения, в които има тремоли или супер бързи трилери, няма да усетиш голяма разлика. Имай предвид, че подобни бързи репетиции ги има само при роялите, които имат механизъм за това. При вертикалните акустични пиана също не може да се свирят бързо репетиции. Разликата между RHII и RHIII е в това, че по-новата механика има сложени противотежести в басовите клавиши. Аз лично съм ги сравнявал и не ми се е струвала някаква много осезаема разлика (имам ES7, което е с RHII).

 

Като звук мисля, че са с еднаква технология, но CN27 има два допълнителни модела семплирани рояли. Но и това не е болка за умиране. Също така има по-добра аудио система и говорители, но щом ще свириш на слушалки, няма да ти трябва.

 

Ако не се лъжа един много добър наш пианист, който ходи по конкурси и изобщо си е топ-клас - Кристиян с никнейм acc, има CL36 и си го харесваше :)

Благодаря много! Утре ще отида до магазина да ги пробвам финално, но и аз на първо четене не открих някаква огромна разлика! Мислих си и за новото пиано на Korg C1 AIR но, честно казано това което ми допада в Kawai е самурайската отдаденост на това, просто да правят качествени пиана, без разни финтифлюшки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.