Jump to content
Българският форум за музиканти

Сканиране на хард диск при ЕМ 2000


rettere

Recommended Posts

Пак въпрос около харда.

 

При включване на Роланда, се сканират или каквото и да е там устройствата вързани към синтезатора......

Допълнителния хард дето е на един кабел със зип-а, не се опознава. Трябва да отида на device,scan и т.н. та да го избера ръчно.....

 

Питам възможно ли е да се направи нещо, харда да се опознава и да е на линия /да се чете от него/ още с пускането на синтезатора?

Пробвах да разкача ЗИП-а и на кабела да е само харда....... Пак същото. 

Някой с допълнителен хард да сподели при него как е! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рових из нета и установих, че харда е с SCSI шина. Според комбинацията на джъмперите на харда се задава приоритет. Има и опции за това кога да тръгва.....и други. Ама пусти му английски. И с преводача толкова разбирам. Та утре ще пробвам. Дано не опуша нещо, че бая нещо има на харда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно те интересува за хард диска/HDD/?  Без значение от свирката му - според мен не е без значение  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам възможно ли е да се направи нещо, харда да се опознава и да е на линия /да се чете от него/ още с пускането на синтезатора

След като не разбрах за ЕМ 2000 дали е възможно, ме интересува на друг вид синтезатор дали това е възможно по принцип. Може някой да е с друг синтезатор и да има присаден диск, та да сподели....Това е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рових из нета и установих, че харда е с SCSI шина. Според комбинацията на джъмперите на харда се задава приоритет. Има и опции за това кога да тръгва.....и други. Ама пусти му английски. И с преводача толкова разбирам. Та утре ще пробвам. Дано не опуша нещо, че бая нещо има на харда.

Би ли споделил по някакъв начин текста на английски, че да ти кажа какво ти изписва.

До колкото разбирам от въпроса ти, имаш в предвид да виждаш опция с която да "влизаш" директно в HDD-то направо от менюто на клавира???? или грешно съм разбрал ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих сам хард диск на моя корг па 4 и нямам никакви проблеми.Па 4 си има място с капаче специялно за хард диск и може да разровиш моята тема да видиш как съм монтирал всичко.Освен  хард диска има и   СД 32 гб и място за две флашки или каквото вържеш на двете  усб-та.Харда се сканира автоматично при включването на клавира а двете усб-та се сканират в момента на включване на ново флаш устроиство което може да бъде флашка,хард,флопи и всичко работещо към усб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах в предвид като включа синтезатора той сам да си открива харда. Сега аз отивам на опция сканиране и избиране. После вече си имам достъп до харда по всяко време...

Прочетох на друго място в упътването /най-после/, че няма начин да стане моята сметка. Първо се пуска свирката после човек трябва да търси харда и да му каже да се "монтира". После няма проблеми.....И това при всяко пускане/включване на свирката...

Е-е-е така ще е. Мерси на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
На 15.10.2017 г. at 21:26, asan79onbashi написа:

Аз си сложих сам хард диск на моя корг па 4 и нямам никакви проблеми.Па 4 си има място с капаче специялно за хард диск и може да разровиш моята тема да видиш как съм монтирал всичко.Освен  хард диска има и   СД 32 гб и място за две флашки или каквото вържеш на двете  усб-та.Харда се сканира автоматично при включването на клавира а двете усб-та се сканират в момента на включване на ново флаш устроиство което може да бъде флашка,хард,флопи и всичко работещо към усб

Платка за хард от каде да намеря какъв трябва да бъде хард диска ?? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.