Jump to content
Българският форум за музиканти

me6

Струни за класическа китара

Recommended Posts

Здравейте колеги , струните на китарата ми бяха много стари но китарата беше вярна във целия си диапазон докъдето ми стигаха пръстите. Реших да ги сменя с нови D Addario наелонови . И китарата стана доста фалшива с тях . Възможно ли е струните да са с толкова ниско качество , при вярна китара takamine eg124c g series да звучи фалшиво. И какви струни си заслужава да ползвам за да съм сигурен в тях.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нови (класически) струни МНОГО се разстройват докато "поулегнат".....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От greenwood
      Парчето има и студийна версия, това е версията от спалнята
    • От viki_kitara
      Заповядайте на нашия китарен фестивал в гр. Силистра!
      Разгледайте сайта ни! 
      Гости ще бъдат Иван Лечев, Цветан Недялков, Веселин Койчев, Боян Дойчев, Николай Михайлов.
      Освен 4 концерта за 3 вечери, ще се проведат и 2 конкурса за електрическа и класическа китара!

http://dunavski-struni.com/bg/

Фестивал на китарата “Дунавски струни“ Силистра 2018 ще се проведе от 22-ри до 25-ти юни 2018 г. Организатори на събитието са Сдружение “Дунавски струни“ и Община Силистра.
      Фестивалът включва четири концерта, конкурс в две категории разделени на възрастови групи и майсторски класове.

• От TodorYankovv
      Мое изпълнение на Прелюд от сюита в c moll на Бах:

https://www.youtube.com/watch?v=vXG3oZ-0VkQ
    • От ico96
      Свиря на класическа китара, с разнообразен репертоар от класическа музика, джаз и латино. Търся работа в заведение, пиано бар или събитие. София.
    • От vasilena0901
      Здравейте!
      Имам класическа китара. Вчера й се скъса първа струна. Вкъщи намерих метални струни, но съм чувала, че изкривявали грифа на класическата китара.
      Живея в малък град, където няма музикални магазини. Сложила съм само първа струна /металната/ и останалите са си найлонови. Усеща се разликата, но съм само любител и не ми пречи толкова. Скоро няма да пътувам до голям град.
      Просто искам да питам дали нещо ще стане на китарата ако свиря с една метална струна.

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.