Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте ! Имам проблем с този овърдрайв от няколко месеца ,когато го взех и го включих към педалиерата,която оттогава не съм променял(използвам BOSS - BCB-60) нямаше почти никакъв шум и в последствие изведнъж започна да шуми доста,пробвах да намеря теми из интернет относно проблема ,но не намерих почти нищо ..Не е от кабелите,с нови и хубави кабели съм ..  Ако някой ползва този ефект или е имал подобен проблем с друг и има идея как да се разреши ще съм благодарен да сподели. :) 

Редактирано от DANEV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причините може да са различни:

 

- захранващ кабел към педалерата (мой качествен микрофонен преамп шумеше зверски от известно време, и се оказа, че погрешка съм разменил оригиналния захранващ кабел с китайски боклук; след като сложих оригиналния кабел отново - шумът изчезна); 

- захранващата мрежа в помещението - при участията ни на различни места установих, че иначе супер безшумни апаратури могат да шумят зверски заради лоши мрежи тук и там;

- лоша връзка в китарата - слаба спойка, разбит потенциометър и подобни;

- аудио кабел (нов кабел не означава хубав кабел; а хубав кабел не означава работещ към момента кабел);

- електро-магнитни излъчвания в помещението - невидим, но важен фактор; може да причини безобразни шумове.

 

Много е трудно от разстояние да се каже каква е причината при теб. Трябва методично и последователно да я откриеш и решиш проблема. 

 

Вероятно не съм изброил и много други възможни причини.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Открих проблема .. Една от лампите на усилвателя ми ( диода 5Y3GT) е правил проблеми,оттам се е появил шума,скоро изгоря напълно и усилвателя не можеше да работи на 5 и 15 вата,само на максимална мощност(30),като смених лампата всички проблеми се оправиха . :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.