Към съдържанието

Снимка

шум от Friedman Be-Od

Noice шум овърдрайв дисторшън overdrive distortion Friedman Friedman Be-Od

• Please log in to reply
2 отговора на тази тема

#1 DANEV

DANEV

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 115 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 30 септември 2017 - 19:10

Здравейте ! Имам проблем с този овърдрайв от няколко месеца ,когато го взех и го включих към педалиерата,която оттогава не съм променял(използвам BOSS - BCB-60) нямаше почти никакъв шум и в последствие изведнъж започна да шуми доста,пробвах да намеря теми из интернет относно проблема ,но не намерих почти нищо ..Не е от кабелите,с нови и хубави кабели съм ..  Ако някой ползва този ефект или е имал подобен проблем с друг и има идея как да се разреши ще съм благодарен да сподели. :) 

Този пост е редактиран от DANEV: 30 септември 2017 - 19:13

#2 visiondann

visiondann

Owner at DANN Studio & Studio Two

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3250 Мнения:
  • Инструмент:guitar, voice, piano

Публикувано 01 октомври 2017 - 11:25

Причините може да са различни:

- захранващ кабел към педалерата (мой качествен микрофонен преамп шумеше зверски от известно време, и се оказа, че погрешка съм разменил оригиналния захранващ кабел с китайски боклук; след като сложих оригиналния кабел отново - шумът изчезна); 

- захранващата мрежа в помещението - при участията ни на различни места установих, че иначе супер безшумни апаратури могат да шумят зверски заради лоши мрежи тук и там;

- лоша връзка в китарата - слаба спойка, разбит потенциометър и подобни;

- аудио кабел (нов кабел не означава хубав кабел; а хубав кабел не означава работещ към момента кабел);

- електро-магнитни излъчвания в помещението - невидим, но важен фактор; може да причини безобразни шумове.

Много е трудно от разстояние да се каже каква е причината при теб. Трябва методично и последователно да я откриеш и решиш проблема. 

Вероятно не съм изброил и много други възможни причини.

Този пост е редактиран от visiondann: 01 октомври 2017 - 11:34

... It's refreshing to see someone putting an emotional investment in their playing instead of the only priority being able to play some dreadful sweep picking lick faster than Joe Blow on the next channel ... The primary target to attain success is to never forget the fact that soul and quality phrasing are the most important element in playing! ...

... It doesn’t matter how good your mix sounds sonically if it’s relatively boring to listen to musically ...

... That effort on the part of people we are led to believe are pop music's best and brightest and the expenditure of so many thousands of dollars should result in a song of such utterly mind-numbing mediocrity is quite extraordinary ...

#3 DANEV

DANEV

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 115 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 09 октомври 2017 - 16:05

Открих проблема .. Една от лампите на усилвателя ми ( диода 5Y3GT) е правил проблеми,оттам се е появил шума,скоро изгоря напълно и усилвателя не можеше да работи на 5 и 15 вата,само на максимална мощност(30),като смених лампата всички проблеми се оправиха . :) 

Also tagged with one or more of these keywords: Noice, шум, овърдрайв, дисторшън, overdrive, distortion, Friedman, Friedman Be-Od

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни