Jump to content
Българският форум за музиканти

CyberGene

Класическа музика

Recommended Posts

Lux Aeterna го въртеше на касетка сестра ми в период, в който все още слушах само Бах и отричах всичко друго :D Но дори тогава ми харесваше, то в крайна сметка не е точно музика в традиционния смисъл на думата. Може да мине за саундтрак :D Ако не се лъжа, се ползва в саундтрака на "Одисея 2001" на Кубрик.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Традицията", ако успее да се задържи сегашната цивилизация за още да речем 2000 години ще е дума с чисто символичен характер... а и всичко може да стане традицията стига да се отвърди с нужната критична маса. Може и днес да се употреби като "в традицията на Лигети", а и тъй като той несъмнено ще присъства за бъдещите поколения като част от класическата музика - спокойно за мен е музика в "традиционния смисъл" и днес.

А тези дни този реквием много ми влезе под кожата, има изключително мрачни моменти както и силно утешителни и светли.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тези дни този реквием много ми влезе под кожата, има изключително мрачни моменти както и силно утешителни и светли.

Много обичам реквиемите, изслушал съм почти всички, които съм успял да намеря. И аз харесвам този на Габриел Форе. Много сходен на него е също Реквим на Морис Дюрюфле:

:cheers2: Класика в класическата музика.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всички реквиеми именно на Форе ми е най-любимият.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и една полза от новия форум, мога да пействам линкове към Apple Music и Spotify :) За феновете на Стив Райх, много приятно издание от тази година с композиции, които са от сравнително скоро. Райх е вече над 80 и продължава да твори готин минимализъм. Респект :pray:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.