Jump to content
Българският форум за музиканти

CyberGene

Класическа музика

Recommended Posts

Да, това е интересно, давай :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм зле. Мислих, че съм го постнал в темата :)

Ето го самия пост: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1802168426744429&id=100008538669814

А ето и плейлист в ютюб: https://www.youtube.com/playlist?list=PL2GIukWniHDvR6BWlQU_FfkHqM6CISjJg

И накрая нещо не точно класическо. Средновековен трибют на Блек Сабат с превод на латински от естонски ансамбъл: 

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много добър списък с нещо като Best от класическата музика за начинаещи, но нека не прозувчи надменно, защото някои неща - българските предимно - и на мен не ми бяха познати и ще ги изслушам с интерес :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна тема :)

Аз искам да споделя някои концерти на Вивалди (жалко е, че повечето хора се сещат само за 4те годишни времена, като чуят да се споменава Вивалди)

Много харесвам предкласическа музика, напр барок. Уточнявам, защото повечето хора като кажат "класическа музика" имат предвид всичко в което свирят цигулки или пиано и т.н. от ренесанса до роматиците и след това.... Иначе, дори и Бах не е класическа музика, а късен барок.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих на концерта на Yanni в София,за което мога да кажа,че беше сбъдната мечта...

Иначе слушам всякаква музика без чалга и хип хоп.

По темата - Kenny G, Chris Spheeris, Rob Costlow, Yanni - съвременни класици и инструменталисти за тотален релакс на душата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но темата е за КЛАСИЧЕСКА музика, а не "класика". Свободни интерпретации на тема "класици" в музиката като Кени Джи и Яни за мен са неуместни. Нищо лично, просто ако искаш да пишеш за тях, направи друга тема.

• Like 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разведрим малко обстановката с едно забавно клипче, което събрах от 2 други. :)

https://www.youtube.com/watch?v=JfJ_-DXgksw

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Импровизатори с чувство за хумор, радват :)

От мен малко Хендел за добро утро:

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко красота от съвремието: концептуалния канон "Пословица" на Стив Рейч, който верен на идеите на минимализма ползва цитат от философа Витгенщайн “How small a thought it takes to fill a whole life!”

Послание което изпълва цялата композиция - правейки самата мисъл на философа осъществена.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От минималистите Райх ми е любим на мен.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От минималистите Райх ми е любим на мен.

В едно интервю спомена че не е научил почти нищо от големите имена от класиците до модернистите - колкото от Перотин и средновековната музика.

Също и както е очевидно от последното черпи вдъхновение направо от гамелан музиката. 

А което е интересно че и Дебюси практически си е оформил стила именно на база гамелан музиката: http://brenthugh.com/debnotes/gamelan.html

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо което лично силно ме вълнува - вдъхновението зад Ecstasio е опиянението от съвременната клубната електронна музика и атмосфера

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма сте скука тука бе негри  :(

Ето ви три незабравими адажиота... за всеки случай:

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.