Jump to content
Българският форум за музиканти

Читав Bridge -H- Pickup за метъл.


H.R.

Recommended Posts

Здравейте,

Китарката е с HSH - Dimarzio/IBZ - определено не стават за стила. Пробвано и доказано на други китари със същите адаптори.

 

Сигурно най-добре е да сменя целия сет. - Bridge e сравнително тих и мътен , Middle - Single (макар че почти не го ползвам) е доста тих. Neck да приемем, че засега се търпи.

 

Поне на първо време да е само Bridge.

Просто нещо известно и пробвано от Dimarzio и Seimor Duncan.  

 

Стиловa ориентация на звука Arch Enemy, Children Of Bodom, Dream Theater -  все някакъв Extreme High-gain. Обичам да правя шред и флажолети на ниските струни/тонове (е и на високите). 

 

Из цялото море от адаптори :

 

Seymour Duncan TB-14 custom 5 - bridge 

Seymour Duncan HS-2 Jazz - neck
Seymour Duncan SH-10 
Seymour Duncan Custom 5 SH-14
Seymour Duncan SH-8B BK
SET - Seymour Duncan Nazgul/Sentient 6 Set BK
SET - Seymour Duncan Black Winter Set - интересно
SET - Seymour Duncan SH-6 Set Distortion Mayhem
__________________________________________________
 
DIMARZIO DP192 BK AIR ZONE™ 
DIMARZIO DP255F BK TRANSITION™ BRIDGE F-SPACED (Steve Lukather)
DiMarzio DP 159FBK Evolution Bridge
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам мейхем сет в лес пол и съм супер щастлив. За това, което си посочил, най-добрия ти вариант е емг сет. Ако имаш денги, по-новите модели. Ако бюджета е по-ограничен, класика 81/85. Сингъл не мога да препоръчам, не ползвам. Задължително ги вземи нови с всичко нужно за монтажа от оторизирания дилър, защото емг имат доста китайски ментета

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DiMarzio Crunch lab е доста готин за метъл, имаме в репетиционната 7-струнната му версия на най-евтиния възможен 7 струнен Jackson и разбива стоковия ми Prestige откъм звук, така че мисля, че е ок за метъл и то доста. Свирим дет метъл, ако това има значение.

От това което слушам по демотата из тубата и Evolution-a би се държал добре, аз съм се спрял на него, но пак 7-струнната му версия.

EMG-тата са мега куци адаптери, според мен и много други, но в крайна сметка всеки с вкуса си.

Дънканите нямам идея, никога не съм имал пряк досег с тях. Но пак по демотата си звучат добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих едно показателно видео, което е точно по темата. Едната и другата страна.

 

Моят случай е точно, като червената китара - марка, материал на тялото и пасивни адаптор

 

www.youtube.com/watch?v=XSecJadCLH4

 

EMG сякаш  вадят по-напомпан звук, но пък при риф/солото към 1:45 пасивните звучат по-отчетливо и натурално, а активните по-пластмасово и сякаш леко замазано.

Не искам да взимам страна - просто моментно мнение. Сигурно ако хвана китара с 81/85 ще намеря пък други предимства - нещо друго което ми харесва. То затова една или две китари не стигат :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накрая дилемата остава между :

 

Dimarzio D-Activator Bridge DP220 FBK  

Dimarzio DP 159FBK Evolution Bridge   

Редактирано от H.R.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дънканите са голяма сила! Сложих на две китари такива и направо излетяха в космоса. :metalist:

 

Силно анти-фен съм на EMG и активни разни боклуци... Jeff Waters много добре беше обяснил в едно клипче защо са гадни активните адаптри. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече поръчах един  - Dimarzio DP 159FBK Evolution Bridge - гледах клипове, сравнявах, четох мнения ... :blink: - глава кошница

 

По описание и мнения ми се стори най-подходящ - за тяло от по ниско-средно звучаща дървесина -  махагон или липа (Basswood) , За Floyd Rose бридж - индекс F.

Не чак-чак толкова подчертани ниски за метъл, но страхотни средни и високи хармонии и разделно чуващи се струни - за мен също не от без значение.

По клиповете обаче чувам чувам  и хубави ниски при ритъм и шред.

 

Другият възможен беше този: 

DiMarzio D Activator X Bridge DP 222 BK - по-скоро за метъл , макар и пасивен докарващ динамиката на активен адаптор без да се губи чувството за натурален тон на пасивен. 

 

Докато не се монтира в китарата и да се пробва с всички други обстоятелства и стила на свирене, не може да има ясна преценка.  Да при Duncan също има много добри образци. Първата проба ще бъде с Evolution-a. Когато дойде и го сменя - ще напиша отзив.

 

Благодаря на всички отзовали се  ! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Дано не става досадно, като събуждам малко позаспала от два-три месеца тема, но обещах да напиша отзив. 

Смених bridge  адаптора  Dimarzio/Ibz  с Dimarzio Evolution DP159 FBK и посвирих.

 

(Индексът F означава floyd rose/tremolo - тези мостове обикновенно са малко по-дълги от другите (2-3 mm) и затова тази модификация адаптор е малко по дълъг (2-3 mm) за да се озоват струните точно над точките/полюсите. При Seymour Duncan например такива адаптори ги наричат Trembucker) 

 

Определено звукът при басовите струни се промени - няма го това омазване и звучи отчетливо. Рифове, шредове и т.н. вече са друга бира. Има и една идея повече ниски. 

Останалите показатели - състейн и хармонии ми се струват еднакви за двата адаптора - определено добри по моите критерии.

 

Надявам се да бъде полезно за някого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от тия що си изброил

за бруталности са ето тази двойка

SET - Seymour Duncan Nazgul/Sentient 6 Set BK

 

Но, ако искаш да си направиш китарата като хората може да погледнеш и към

Lundgren М6/7/8/ в зависимост от броя струни

Също така Bare Knuckle Warpig (любимите ми)

Bare Knuckle Ragnarok

Bare Knuckle Juggernaut

Bare Knuckle Painkiller

 

Другото, което може да направиш и със сигурност ще е по-евтино е да си вземеш някакъв клийн бууст, ако свириш в нисък строй е много добра идеята клийн бууста да е за средните честоти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже знам как звучи Еволюшъна и не бих го препоръчал за метъл.Има едни среди и нищо друго.

На Dimarzio бих препоръчал - D-Sonic ,D-Activator ,Crunch Lab ,Super 3 ,Titan. ,Imperium ,

На Seymour Duncan - Custom ,Black winter ,Omega ,Pegasus ,Nazgul ,Alternative 8.

https://www.youtube.com/watch?v=KbRlcdNHYDM

https://www.youtube.com/watch?v=4yFm-eQ05Rw

https://www.youtube.com/watch?v=0lnrlZAFYk8

https://www.youtube.com/watch?v=o7wRnBTJ7Ok

https://www.youtube.com/watch?v=o4FoEGOf574

https://www.youtube.com/watch?v=WnA890QneNI

Ако се търси нескъпа алтернатива - Entwistle Nemesis ,Entwistle DarkStar ND.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново за предложенията !

 

Засега с Evolution-a съм добре. В следващ период ще пробвам с някой/някои от изброените и първият ще е вероятно Seymour Duncan. 

Редактирано от H.R.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.