Jump to content
Българският форум за музиканти

Звездоброец, вече с вокали и Демо EP - Песни от тавана


TONY

Recommended Posts

Навремето, някой от форума, бе харесал това парче Звездоброец, което тогава, бе само в инструментален вариант.

Тези дни Тефата, успя да го изпее, така че да съм доволен, защото опита му, от преди 2 години не бе добър.

Мисля, че съм понапреднал малко в звукозаписа.

Навремето, записа на  вокали хич не ми се получаваче, сега са достатъчно ясни, си мисля.

На припева използвах ефект, с цел да постигна впечатление, все едно е изпят, извън орбитата на Земята.

Идея, която ми хрумна в момента на самият микс.

Реших да пробвам някой друг известен вокален ефект, Пробвах три ефекта и този, който най-малко очаквах, него избрах.

За разбирачите - да видим, дали ще познаете, кой ефект съм ползвал.

 

 

https://soundcloud.com/uran242/zvezdobroets-stargazer

 

За един ден, откак съм го постнал, от 6 слушания има 2 харесвания извън България.

Доволен съм от текста, който съм написал. 

Тематиката е повлияна от любими песни, като Somewhere In Time - IM, Stargazer - Rainbow/Dio.

В смисъл, че това са едни от най-любимите ми песни и по някакъв начин съм искал, да имам своя такава.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като преслушах нещата си, заформих сет лист, който се явява, като Демо Ep на Уран242.

Виртуален. Не мастериран, с много ло-фай качество, логично озаглавен - Песни от тавана.

Където са и реално записвани.

Не съм се старал да звучи на всякакви системи, смесвал съм на моите хай-фай и мониторни колони.

Знам, че на смартфони, малки комп колонки няма да звучи и ще изкачат проблеми, които имам, заради нетретирано помещение,

стоящи звукови вълни, неоптност, некадърност и тн.

Но реших да има нещо, което да се види, като неофициално демо.

Песните са подредени и ако, се чуе на прилична уредба, мисля, че може да се хване идеята ми.

И каква е посоката на развитие. Преди например, не съм предполагал, че ще се включвам с тук -таме граул.

Отделно, като си ги слушам, си казвам- да, имам си свой почерк, което ме кефи. 

 

https://soundcloud.com/uran242/sets/songs-from-the-attic

 

Мога и още да казвам, но в общи линии, знам че това не е с добро качество( отделно не е изпипвано откъм изсвирване), но то отразява

положени усилия от мен и Тефата, а самите записи, са изиграли най малко роля в разучаване на песните от останалите в групата.

Иначе, се планират записи на тези и други песни, с останалите от групата и да се надявам, с по-добро качество.

Това тук е част от учебният ми път и опита да си реализирам идеите.

Не мога да се меря с Куортон (записите на Батори са от гаража му), но ми се иска да съм нещо като него, независимо от разликите в стилистиката.

Записвал съм китари, бас, дръм програминг ( с дръм машини!), такстовете и композиците са мои,

опитвам се да траквам, миксирам. За мастеринг не помислям. На второто парче намалете волюма, че е много напомпан.

Ако стигнете до него де :)

Както е казано - не стреляйте по китариста, толкова си може...... :yahoo::butcher:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.