Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp ltd ex 400 проблеми с грифа


Recommended Posts

Здравейте! Преди време купих доста изгодно въпросната китара. При все здравата изработка, има някои притеснителни дефекти по нея - пукнатина на мястото на neck joint - a (китарата е set neck) и частично отлепяне на фингърборда около второ прагче (което при лек напън излиза малко от канала си). Ще помоля за насочващи съвети как може да се ремонтира, особено отлепения фингърборд - за пукнатината в основата на грифа мисля, че е само лака и боята, но и там моля за мнение :). 055d99d6d7267ce6de951a37e6d6a166.jpg8d9ae74d88db4038bd0912f02444a3d3.jpg4fdb599da1ad62c105ca6ac089c6bc91.jpg

 

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време тръсрода трябва да се отпусне,струните да се свалят и да се инжектира лепило в цепнатината.После се пристяга до желаната позиция със скоби.Проблемът при подобни интервенции е,че финиша си заминава и не е ясно дали няма да останат мъртви позиции по грифа.Какъв зор е видяла за дойде до това положение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, може да са вадили картофи с нея. Иначе китарата свири доста вярно, интонира се перфектно и не разстройва. За това ми беше питането относно пукнатината при свързването с тялото. Какво лепило? (За фингърборда)

 

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не знам какво е neck joint.

Предполагам,че това е връзката м/у грифа и тялото.

Само с лепило няма да стане.

Там е голямо натоварване.

Една метална плочка с 4 болта,каквато слагат на разглобяемите шийки ще помогне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, това си значи. Мястото на свързване между грифа и тялото. Проблема е, че във Бургас не мога да намеря лютиер, в противен случай нямаше да се занимавам със това.

 

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъртвите тонове нямат нищо общо с интонацията и вярното звучене.Без намеса на добър майстор ще ти останат ключове,адаптри,бридж и махагон за печката.Иди още веднъж за картофи поне.Пукнатината отзад е характерна за китайски сет нек.Питах какъв зор е видяла дебели струни,натегнат тръсрод,влага,слънце или комбинация от велико.Била е добра китара,дано да стане пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах, че така съм я купил и не знам какво са правили с нея. Съжалявам ако си разбрал нещо друго.. P. S. - китарата е корейска изработка.

 

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да е било достатъчно евтино аз пари за китара в такова състояние мога да дам само ако ми трябват ключовете,адаптрите и бриджа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махагон за печката звучи луксозно. Дано не се стига до там. Иначе, да - китарата я взех доста евтино, почти подарък. Но не това е важното в случая.

 

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говори с лютиер извън Бургас, можеш да я изпратиш с куриер. Това не е поотлепен нът или олющена боя на някой ръб на тялото. Трябва си опит и инструменти и опит. И не на последно място - опит. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е китара за 1500лв, така че изказванията за ключове и адаптри е меко казано несериозно. Към автора на темата - изпрати я на някой проверен лютиер в София/Пловдив да ти я направят. Едва ли ще ти вземат повече от 100тина лв а китарата ти ще стане като нова и ще си свириш с нея години наред. Започнах да съжалявам, че продадох моя вайпър 400...

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, засега намерих човек в Бургас, който изработва китари. Ще видим дали ще се съгласи да се занимава. Китарата много ми харесва (като се има предвид, че сравнявам със Shecter Hellraiser, която е просто безупречна :)).

 

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Като я гледам тази китара според моето скромно мнение на този етап лютиер едва ли би могъл да направи много без драстична намеса която , ще струва не малко пари.Тези идеи със инжектиране на лепило и  подобни няма да помогнат при връзката на грифа с тялото .Единствено цялостното му демонтиране и залепване на ново с пребоядисване репаратурно или цялостно, ще оправят нещата.Имал съм китари с подобни пукнатини понякога от старост друг път от някаква брутална намеса .Според мен ако не се променя пукнатината и настройките по добре не я барайте а си я ползвайте така, може да "кара" още 20 години! Относно проблема с фретборда виждам,че пукнатината продължава в двете посоки надолу към задната част на грифа и там нещата отиват към сериозни.Добре е да вземете мерки по отношение на това място защото може да ви изненада неприятно.Работата пак е само за лютиер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Падала е..това при тялото може и само от лака да е,ако е сет-нек,при стратокастърите има проблеми као цепнатини ,но те са с плочка монтаж тяло-гриф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя темата с интерес,Ясно е,че боята и няма да оцелее.Любопитен съм каква ще и е съдбата.Все пак лютиера не е вълшебник ще каже какво може,какво не бива и колко пари.

Няма да се учудя ако цената е неприемлива за собственика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.