Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да свържа korg pandora bk mini към пулт?


richi

Recommended Posts

Имам Пандора включвам я в line на пулта. Нивото на сигнала е много ниско. Когато изцедя всичко на 10 и гейн до край се постига около 0 db. Според мен това не е нормално и навярно допускам грешка но незнам къде. Ако можете дайте някой съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То оплакванката е, че е тихо. :)

 

В упътването няма параметрите на изходния сигнал, но като гледам, че е предназначен едновременно за включване в усилвател и миксер... Нормално, де, това си е играчка.

В миксер явно трябва да се включи в някой от каналите с преамп и гейн за усилване, а не в линеен вход, тъй като за там се иска високо ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори .... но не ми става ясно къде ми е проблема.... в пулта входа си има гейн него също го усилвам до край...това според мен не е нормално...  Аз мисля че имам нужда от нещо което да повиши нивото на сигнала от пандората за да е подходящ за включване към пулт, но незнам как и с какво да пробвам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То оплакванката е, че е тихо. :)

 

В упътването няма параметрите на изходния сигнал, но като гледам, че е предназначен едновременно за включване в усилвател и миксер... Нормално, де, това си е играчка.

В миксер явно трябва да се включи в някой от каналите с преамп и гейн за усилване, а не в линеен вход, тъй като за там се иска високо ниво.

пулта е allen heath zed-16fx.....включвам пандората в LINE....ако греша кажете да се коригирам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пусна още малко размисли от моя страна с уговорката, че не съм пипал Пандората, нито миксера (макар че той трябва да е стандартен).

 

Според мен Пандората изобщо не е направена да се пуска в пулт или нещо подобно, поне не директно. Това че го пише на сайта нищо не значи, най-малкото в сайта им или в упътването няма параметри на изхода. Това е играчка за свирене на слушалки и толкоз. Някои по-големи процчета имат или отделни изходи за китарен амп/миксер или цъкалка, която превключва нивата. Така с общ изход с фиксирано ниво, както е при Пандора Мини, няма как да работи ОК и в двата вида апаратури. Входът на китарен амп работи с доста по-ниски нива от един линеен вход (около 4 пъти разлика имат). Ако сигналът от изхода на проца е подходящ за включване в линеен вход то тогава при включване в китарен амп ще криви силно. И обратното - ако е подходящ за китарен амп при включване в линеен вход ще е много тихо и немощно. Ако е "общ" няма как да работи добре и на двете места, гаранция! Входният импеданс на тия у-ва също е различен (нещо като 1М за амп и 10к за линеен вход), което може да доведе до загуба на честоти при омешване на типовете сигнали. Пробвай с китарата директно в миксера, мисля че ще се получи същото и пак ще е зле, защото изхода от Пандора като ниво би трябвало да е сходен на този от китарата.

 

Ако имаш под ръка или можеш да вземеш за проба - опитай да сложиш DI Box между Пандората и миксера, като тогава ще ти трябва и балансиран XLR Male XLR Female кабел (микрофонен). Не съм убеден, че ще стане, така че не пазарувай, просто намери начин да тестваш дали ще е ОК. Но и да е по-добре не очаквай чудеса, а и не си струва капиталовложението. По-скоро ще разбереш дали нивата са проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор. Написали сте достатъчно разбираемо за което мога само да благодаря. С това смятам че получих отговор на въпроса си. Сега остава да направя различни проби и да потърся решение на ситуацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих няколко опита които бих искал да споделя с вас. Първо включих Пандората към китарно кубе....нямаше резултат. Втория път включих към караоке колона 12"....излезе сила..по-добре от кубето. Третия път направих следната схема китара - пандора - дистанционно предавател AKG - приемник AKG - от балансирания изход в микрофонен вход на пулта = голяма сила на сигнала...успех. Сега ще пробвам да си наглася ефекти които искам...забелязах че се появиха шумове които явно от слабия сигнал не съм чувал...ако мога да ги подтисна с нещо ще е добре....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.