Jump to content
Българският форум за музиканти

Качество на звука


misho.d

Recommended Posts

Работя с Роланд Е-50. Възможно ли е да свържа еквалайзер или др. към него с цел повишаване качеството на звука, не силата а повдигане само на ниски, среда, високи.

Устройството да се свързва м/у клавира и михера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Възможно е, да, но при положение, че искаш да извършиш груба честотна корекция върху спектралната картина на клавира, не ти ли достигат BASS, MID и HIGH регулаторите на конкретния канал/и на смесителният пулт, където е свързан клавира или самият смесителен пулт не разполага с такива регулатори?

Редактирано от Koobenot
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

Ако звукът не е достатъчно добър търси причината в качеството на озвучителната апаратура - пулт, колони, крайни стъпала, кабели и т.н. Иначе наистина няма проблем да използваш еквилайзер, но той не може да компенсира проблемите в останалите компоненти. Ако можеш пусни Роланд-а през студийни монитори и чуй как звучи. Вероятно ще установиш, че звукът му е достатъчно добър.

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако клавира има вътрешен еквилайзер , може да се сменят там настройките , или да се сложи по "напоман" еквилайзер.Моя калвир е KOGR PA 600, има различни видове еквилайзри. Виж на вътрешни настройки на аудио

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсих в настройките, няма такова нещо, серията Е50 и Е60 излязоха най-калпавите от гамата на Роланд. Наскоро разбрах че аудио картата им била 8 бита, не знам какво значи това но изобщо не звучат.

Идеята ми е за малък стерео еквалайзер за музикален инструмент, има ли такива?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качеството на звука не се променя чрез еквалайзър. Чрез еквалайзър се променя честотната му характеристика. 

Сложи си един еквалайзър щом те влече толкова, няма лошо. Колегите искаха да кажат, че спокойно можеш да си спестиш еклвалайзера, тъй като подобен резултат можеш да постигнеш чрез корекциите на пулта в който се включваш. Качеството на звука няма да се подобри, но ти според мен не питаш за качество. Като му надуеш малко басите на еквалайзера може пък да ти хареса. 

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да му хареса, освен ако сам не си повярва, че така звукът излиза "по-хубав". ;)

Според мен просто саунда на Е-серията най-общо казано не му харесва и иска някакси да го напомпи. То и аз преди доста години, когато за известно време свирех на на едно E-96, а след това и на едно Е-300 имах подобни терзания, понеже саундът и на двата хич не ми харесваше...един такъв рехав...но ми беше ясно, че с EQ нищо няма да стане и затова предпочетох за по-рационално да мина направо на G800, който ми допадаше повече като саунд. Така че нещо като го няма по начало, никакъв еквилайзер, максимайзер или каквото и да е друго изобщо може да оправи генерално нещата, след като просто така са семплирани инструментите.  Виж ако инструментите си му харесват и иска само да направи някакви фини корекции върху общия саунд, които не може да постигне с EQ-то от миксера - тогава да, но ме съмнява такъв да е случая... ^_^

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-доброто решение - сменяш твоя РОЛАНД Е50 с КОРГ ПА  от Х серията и ти тръгва всичко като по масло!  :yes:  :)

Няма как да ги сменя, трябва да се купува нова свирка. Ще видим, ще мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Най-доброто решение - сменяш твоя РОЛАНД Е50 с КОРГ ПА  от Х серията и ти тръгва всичко като по масло!  :yes:  :)

Няма как да ги сменя, трябва да се купува нова свирка. Ще видим, ще мисля.

 

Точно това визирах - продаваш Роланда и купуваш КОРГ от Х серията! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да давам излишни пари и да сменям клавира, аз искам да променя само честотната му характеристика чрез еквалайзер.

Затова въпроса беше има ли точно определен EQ  за музикален инструмент или дори мога да сложа и автомобилен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитирам едно мнение от предните постове - Нещо като го няма, никъкьв еквилайзер или максимайзер или каквото и да е друго изобщо няма да оправи генерално нещата след като така са семплирани звуците/инсрументите/! Напълно съгласен - решението съм го казал смяна на Клавира! :yes:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитирам едно мнение от предните постове - Нещо като го няма, никъкьв еквилайзер или максимайзер или каквото и да е друго изобщо няма да оправи генерално нещата след като така са семплирани звуците/инсрументите/! Напълно съгласен - решението съм го казал смяна на Клавира! :yes:;)

Каква смяна, къв клавир, аз еквала съм го поръчал вече, ако ми дадеш 3бона ще се вслушам в съвета ти :blush:  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.