Jump to content
Българският форум за музиканти

Качество на звука


misho.d

Recommended Posts

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ха ,аз се чудя на колегите що се занимават?Най-голямата глупост която съм чувал.

ха така ба асан баба обади и ти без тебя просто темата неа прикличи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си го поръчал дано ти свърши работа!  :)

Казвам ти честно, не мога да си позная клавира  то високи то среда излезе и високия мидл, всичко звучи идеално и в синхрон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом такава глупост си измислил и ти харесва,щом си уверен защо уж се допитваш тука с нас?Явно усещаш че бъркаш?всеки миксер си има поне три честотни корекции на всеки вход ти защо искаш еквалайзер да сложиш?Излишно е това и глупаво.Еквалайзер е по-удачно след миксера и преди стъпалото ако честотната картина не е достатъчна.По- хубавите миксери си имат еквалайзер вграден на основните изходи.Обаче ако озвучителните тела не могат да изкарат опледелена честота примерно в ниските херцове от 20-50 херца колкото и еквалаизери да сложиш пак ще е недостатъчен баса.Зависи от всичко но трябва хубави говорители най-вече за широка звукова картина и честота.Обикновенно 15" колони почват от 45,50 херца до към 2 килохерца айде сега кажи закакво да буташ много бас от миксер или еквалайзер пример 25,30 хц като говорителите не са способни да ги изсвирят тези честоти.Мога много да приказвам по темата но само ако има интерес и зачитане на моето мнение.Аз мисля че е глупост подобно нещо и се обосновах защо.Може и други колеги да споделят мнение дали има смисъл от подобно връзване на  ек преди миксер както ти си направил.Аз винаги съм  ценил високо па серията на корг защото имат всичко и са способни да извадят всеки звук и да задоволят всяка прищявка на свиреца.Всички модели от па серията си имат глобална ек надстройка 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 

Щом си го поръчал дано ти свърши работа!  :)

Казвам ти честно, не мога да си позная клавира  то високи то среда излезе и високия мидл, всичко звучи идеално и в синхрон.

 

Напомпани бленди и акомпанимент с еквилайзер не са Качествени, но щом ти харесва... ако ми дадеш 3бона ще се вслушам в съвета ти - така не се отговаря, не ми се коментира какво заключение може да се извади от подобно изказване! :unsure: 

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lorimar, дори и да си вземе ПА-50, 60, 80 пак ще му свърши работа, все пак и те имат глобален еквалайзер както каза Асан по-горе. Та дори и сетовете за тях идват с директните настройки на създателя на сета, за да звучи както трябва. Но щом колегата е доволен от резултата - браво.

 

П.С. - Един съвет към misho.d - пич недей отговаря така грубо на хората, защото следващия път пак ще попиташ нещо и никой няма да те отрази.

 

Поздрави

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

elfish  - ПА 50, 60, 80 Нямат Глобален еквилайзер или както се казва Master Equalizer! Имах ПА 50 доста време! Този Мастър еквилайзер + еквилайзера за всеки трак/Sequencer Mode/ и за Upper 1,2,3 и Lower го имат ПА 800, Х серията, 600, 900...... :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорех като цяло за изходящия звук на клавира, а не за отделните елементи в ритъма, както и за блендите - тоест само ниски, средни и високи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорех като цяло за изходящия звук на клавира - точно така, там е ролята на Мастер Еквилайзера който е сложен в края преди Audio Outputs! При 50, 60, 80 Не можеш да променяш този изходящ звук - той си излиза с определените настройки!  :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lorimar съгласен съм с теб,напълно компетентен отговор.Пропуснал си само па 500 а мене ми е чудно той има ли,няма ли?При па 4  пък има "макс аудйо"Това макс аудио не е само еквалайзер а също стерео ефекс и много прецизен ек който се настройват честотите му похерцово ,абе уникална работа.

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

па 500 има такъв ек. Намалял съм си басите за да не тормозя комшиите отдолу като свиря. Затова явно съм се объркал като си мисля и че па 50,60,80 имат такива.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lorimar съгласен съм с теб,напълно компетентен отговор.Пропуснал си само па 500 а мене ми е чудно той има ли,няма ли?При па 4  пък има "макс аудйо"Това макс аудио не е само еквалайзер а също стерео ефекс и много прецизен ек който се настройват честотите му похерцово ,абе уникална работа.

Да ПА 500 също има Мастър еквилайзер, MAXX Audio го има от ПА3х, на ПА2х го няма, Lorimar  ми е nickname, името ми е Николай!  :)  :cheers2:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не отговарях така грубо според вашите коментари, да ли ще е да е същото.

Много добра тема се получи и разви сравнение с тези по-горе от рода на този да го взема ли, ако го взема какво да го правя пууу :butcher:

Как разбрахте че е грубо и защо не сте съгласни с мен бе мааму стара :tomato:  :tomato:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.