Към съдържанието

Снимка

Шум/вибрация в ключовете на китарата?

китара шум вибрация проблем как

• Please log in to reply
4 отговора на тази тема

#1 ivoilievmusic

ivoilievmusic

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 4 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 16 август 2017 - 23:19

Здравейте, имам от доста време този проблем като свиря свободни струни предимно на 5 и 6-та струна започват вибрират ключовете на китарата и да издават неприятен шум, казаха ми да ги затегна при смяна на струните но стана дори и по зле. Ако и вие сте имали подобен проблем и сте го решили ще се радвам да го чуя.

Китарата е Vintage V100 Les Paul без никакви модификации.

#2 fbat

fbat

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 17 август 2017 - 09:09

Не ми става ясно като казваш "....започват да вибрират ключовете". Те стоят стабилно, как могат въобще да вибрират? Или не обясняваш провилно или аз не те разбирам. Мисля, че трябва да я види някой лютиер. Покажи я на някой. Не знам от кой град си, но за София имам номера на Емилиян, който е лютиер. 0887 511 620.  

#3 G.Varbanov

G.Varbanov

Лампи!

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1480 Мнения:

Публикувано 17 август 2017 - 10:23

Аз те разбрах и съм го виждал на няколко марки китари, включително и Vintage. Побърках се докато разбера, че идва от ключовете този шум.

При V100 ключовете са капсуловани, така че трудно ще ремонтираш. Открий в кой точно е шумът, като ги махаш един по един (или по слух, което на мен ми беше трудно) и го смени.

Ако не те дразни, че ще е различен от останалите сменяй, ако искаш да са еднакви купувай си комплект и запази тези за резерва. Не е излишно да се ъпгрейднат ключовете на V100, добра инвестиция е.

#4 ivoilievmusic

ivoilievmusic

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 17 август 2017 - 12:10

Мерси за отзива, ще търся нов ключ значи.

#5 ciriljhonson

ciriljhonson

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1033 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 17 август 2017 - 21:17

Обикновенно вибрациите в ключовете идва от разхлабени връзки/винтчета. Вземи една отвертка, и стегни всичко. Ще се изненадаш от резултата.
А ако ключовете са сменяни, възможно е по големите отвори, също да ти причиняват главоболия.

Този пост е редактиран от ciriljhonson: 17 август 2017 - 21:19

Also tagged with one or more of these keywords: китара, шум, вибрация, проблем, как

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни