Jump to content
Българският форум за музиканти

TONY

Българският рок от 60-те до днес, какво си заслужава да се чуе

Recommended Posts

Nasekomix 2001, София , смесица от електронна музика, джаз, рок, пънк, инди, фюжън, трип-хоп.

В основата на групата е Андрония Попова , която я създава, след като музикантите от предният и проект Monday morning

отказват да отидат на фест в Падуа. Насекомикс участват със своя музика към  филмите "Прогноза" и " Светът е голям и спасение дебне от всякъде. Свирили са и други страни от ЕС.

Демо - 2004, албуми - 2009, 2015, EP - 2010.

Преди седмица, Рони си отиде от този свят. Поклон пред таланта! RIP

PS - Рони е част и от суинг триото Sentimental Swingers .Участва и като гост в Блуба Лу.

• Like 5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера, Кирил Маричков отпразнува рожден ден - роден е 30.10. 1944 -та.

Да е жив и здрав и да ни радва с хубавата си музика!

Днес, по Нова ТВ имаше интервю с него и една хубава торта, със синя глазура и червената БиСи Рич бас китара за рожденика.

Аз пускам едно старо интервю, което е много обширно, много неща стават ясни.

https://www.werock.bg/publikatzii/interviuta/interviu-s-kiril-marichkov-ot-shturtzite?id=45&int=1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструментални албуми

Димитър Налбантов, Асеновград.

Всички знаем, кой е във форума, аз бях впечатлен още 99-та, като беше студент в София.

Албуми -2006,2008, 2010, 2011,2012,2014,2016 , тенденцията е очевидна. По един албум на две години.

2001 г е запиусвал албум и с прогресив групата Aphasia.

Павел Васев, София, групи -Аеро, Конкурент и Монолит,

Албуми - 92, 2004,2007.

Петър Главанов, София - Огнен звук, Рег долс, Сленг, Карамел, Акага

Албуми - 2004, 2016

Петър Гюзелев, Щурците и Стари муцуни.

Започва солови записи през 2004. Споменава се, че е написал около 100 авторски в периода 2004 -2013.

Албум  - Изповед 2013-та. Записите по вторият албум са започнати, не е ясно дали ще излезнат някои от завършените песни. RIP

За мен Пеци е най-големият български китарист, независимо от стилове, техники и тн, логично, смятам и Щурците за най-голямата българска рок група. И ако първенството на Щурците е споделено с ФСБ ( защото и те имат принос и фенове не по-малко),

едва ли може да се оспори рок корната на Пеци. Оценявам комплексно. Само си отговорете, кой може да бъде определен, като българският Джими Хендрикс...

ПС - за Евгени Желязков и Джими Собара, ще пиша в следващият период, но ако изпускам някой важен интрументалист през този,

моля допълвайте.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йерихон , от 2006-та, София, арт/ софт рок.

Албуми 2009, 2010, 2015

Силует, 1999 от Бургас, софт рок/ прогресив.

Свирили са и извън страната.

демо- 2005, албуми - 2008, 2012, сингъл 2009, EP - 2011

• Like 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели. Днес попаднах на темата. Който има интерес към БГ рок сцената може да намери доста информация в сайта  http://www.bg-rock-archives.com/ Включени са около 1500 БГ банди от 60-те до днес, а и виждам че голяма част от информацията в темата е взета от там.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Явно не си чел темата, понеже вече съм го постнал този сайт.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм пропуснал. Иначе четох темата, но поста е кратък и не съм обърнал внимание.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук изброихме доста неща, а сега бих предложил да пророкуваме малко, кои песни и техните автори/изпълнители ще останат като вечните и любими златни хитове за всички поколения поне до сега. Някои вече са такива, а и аз ще помисля кои други да предложа. Предложете и вие!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези, които се въртят най-много по радиата и телевизиите ;)

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам всеки, който иска - да спомене не повече от три български рок групи или соло рок изпълнители/композитори, които(според него) биха оставили незабравими следи поне в следващите 50 години.

За мен това са Диана Експрес, Нова Генерация и ФСБ.

Имам и още, но реших да се огранича само с три избора както е и по детските приказки за трите желания, зададени от златната рибка, добрата фея, магьосника, духа от бутилката и т.н.

:excl:ТРИ БГ РОК ГРУПИ, или соло РОК изпълнители/композитори - за българия "for ever" !  :rockon:

Редактирано от Лими

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ер Малък - може и само аз да си ги спомням след 50 години, ама да видим :)

Милена Славова - специфичен глас, много емоция и текстовете на песните и продължават да бъдат актуални 25 години по-късно, да видим как ще е след 50 години. Всъщност това, че текстовете и са толкова актуални и сега не говори никак добре за много неща...

Балканджи - пет години без ни звук ни стон от тях не бяха достатъчни да ги забравят хората, след 50 години може и още да се слушат ;)

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че това е за тук, да не пускам отделна тема (но ако прецените ще направя).
Едно много интересно интервю с позабравен човек, но голям фактор за знакови групи от началото на '90

Интервю с Любомир Малковски (ЕРА, Ь) – част първа
http://metalhangar18.com/site/intervyu-s-lyubomir-malkovski-era-y-tchast-parva.mh18

DSC_9663-500x332.jpg

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След, като прочетох интервюто с Любо, разбрах, че днес ни е напуснал басистът на Ер Малък - Ивайло Петров - Иваца!

Поклон пред паметта му!

Тези дни загубихме и басиста на Литъл Биг Бенд - Томи Кокилев - Томарата!

Поклон пред паметта му!

Група Уикеда, обявиха, че се разпадат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ужасно съвпадение :-(
През няколко новини, за един ден, две диаметрални по емоция съобщения

Изгубихме Ивайло Петров-Иваца

http://metalhangar18.com/site/izgubihme-ivaylo-petrov-ivatsa.mh18

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.