Към съдържанието

Снимка

Слушате ли си нещата от ученическите години?

ретро

• Please log in to reply
15 отговора на тази тема

#1 RaverWild

RaverWild

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 114 Мнения:
  • Инструмент:барабани,клавир,хармоника

Публикувано 03 август 2017 - 17:42

Въпроса е, не дали си слушате собствената музика от детството, а дали от време на време си пускате нещата, които сте слушали като ученици.

Мен ми се случва от време на време. Днеска неочаквано видях нещо приличащо на химка - около 20-годишна с недовършена хартаграма на дясната ръка (липсваше кръгчето само) и ми напомни че в ранните 20 слушах Charon за малко (Him никога не изтраях). Наскоро си ги бях дръпнал и установих че пак ми е приятно. Ранния Paradise Lost - същата работа. Обаче ранната Sepultura нещо не ме влече така, както навремето и не трая. За сметка на това винаги съм готов за Asphyx, Gamma Ray, Blind Guardian.

Българската музика отделно я водим, тя винаги си ми е приятна, както естрада, така и Контрол. Напоследък ми се слуша Владигеров и Стайнов, та ще вида отде мога да дръпна.

Yamaha MM6, Yamaha DTXPLORER, дръм-машини

#2 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6781 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 03 август 2017 - 19:16

Слушам си, да. Ранната Сепултура ( до 89-та) и на мен ми идва в повече но имам няколко парчета дето си ме кефят от старите и си ги пускам. Sodom, Kreator, Destruction, Heloween, Gamma Ray, Running Wild наскоро слушах даже. Но предпочитам новата музика :)

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#3 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8497 Мнения:
  • Инструмент:китара, бас

Публикувано 05 август 2017 - 10:36

Логично е музиката, която си слушал, като тийнейджър, да формира предпочитанията ти за цял живот.

Това е масово при хората. Гледай фейсбука ( на който не си фен), ютубата, говори с познатите си....

Преди да стана метъл, слушах диско. Към момента бих предпочел старо диско пред съвременен денс.

Не че Риана, Бионс, Деспасито и тн са лоши. Старото диско се свиреше с инструменти и си имаше чар.

Любимите ми групи от след 13-тата ми година, са ми пак любими. Мейдън, Металика, Джудас, Пърпъл  и тн.

Както и към днешна дата, младежите има тенденция да слушат все по твърди неща, аз  бях  като тях.

През 80-те почнаха да излизат траш и блек метъл банди, след тях започна дет метъла с Пъзесд и Дет.

Кефех се да слушам най твърдите. Мисля, че Нейпалм дет ме отказаха да катеря нагоре, грайнда ми дойде в повече.

През 90-те си разширих хоризонтите, почнах да слушам неща извън метъла.

А напоследък, слушам и нови банди, естествено не всичко ми харесва.

Наскоро преоткрих, че Венъм още ме кефят, а Батори са имали страхотен нордически перод през 90-те, за който не знаех... и тн.

Конкретно за албими. Айрън мейдън -едноименият и 82,83,84,86,87 първите три Металики, Слеяр - първите албуми , най вече 86, Рейнбоу - райзинг и др, Блек Сабат, Лед Зеп, Юрая,Малмстийн - първите албуми , първите 2 Менаура, Саксън - Крусейдър, Акцепт - разни класики, Пърпъл - файърбол , ин рок и тн, Уайтснейк 87, Скорпийънс 79, блекаут,Джудас - сед уингс, бритиш стийл и тн - това са неща слушани до ОТКАТ!

Човек не открива музиката, а открива себе си в музиката. А.Вайсенберг
РОДЕНИЯТ ДА ПЪЛЗИ, НЯМА КАК ДА ПОЛЕТИ!!!
IRON MAIDEN ,METALLICA,Judas Priest, Manowar, Deep purple,Mercyfull Fate,King Diamond, Whitesnake,Tarja, Kamelot, Angra ,Slayer,Satch,YJM,Tony MacAlpine,GaryMoore,Thin Lizzy,Ac/Dc,Rainbow, Cacophony,EVH,Aerosmith,Extreme,Scorpions,SymphonyX,Annihilator
Stop stealing and committing fraud, the Government hates competition.

#4 Heartman

Heartman

Първий Пентатончо

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2385 Мнения:
  • Инструмент:Guitar & Flute

Публикувано 05 август 2017 - 17:29

И аз си ги слушам.Също като Тони слушах диско.Сега все още харесвам повече старите неща отколкото новите.

''Until you learn to play what you want to hear, you're barking up the wrong tree'' - Billy Gibbons
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace" - Jimi Hendrix

http://www.facebook....om/heartman69  

http://www.soundclou...m/jimistevens 

https://www.youtube....ser/Heartman666

https://www.facebook...123908717642260

https://www.facebook...030908/?fref=ts

https://www.facebook...061506/?fref=ts

#5 Mefistofel82

Mefistofel82

Пъпеш

• Members
  • PipPipPip
  • 289 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 07 август 2017 - 17:44

През годините и аз съм слушал много неща... някои от тях останаха, други са само спомен. Ще спомена само тези, които слушам с кеф до днес.

Сред нещата, които останаха естествено на първо място трябва да спомена Queen. Чух ги десет годишен - тогава Фреди почина. Това е на практика първата англоезична група в живота ми и остави огромна следа в мен.

Последваха Металика (интересен скок ако се замисли човек). Заслушвах се и по MTV хитовете в прозореца '94 - '96, но нищо трайно...

Последваха камари банди - тогава отидох да уча в Горна Оряховица. слушаха се много групи, предимно блек, готик, дуум... тогава бяха много на мода. От блека не остана почти нищо, от готик бандите обаче със сигурност Haggard имат много специално място - една наистина уникална за моите разбирания формация с невероятни композиции. Също така и Therion, но тях ги слушам значително по-малко. Не мога тук някъде да не спомена и Machine Head - албума Burn My Eyes до ден днешен си го слушам с огромен кеф. Sepultura също се спомена - и тя ми е долу-горе оттогава. Не мога да кажа, че всичко ми е харесвало, но това, което съм харесвал тогава го харесвам и сега. Също някъде от това време са и Blind Guardian - до ден днешен като чуя гласа на Ханзи и настръхвам.

#6 blr

blr

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2459 Мнения:
  • Инструмент:bass

Публикувано 08 август 2017 - 12:51

Като ученик, както и повечето ми връстници, слушах твърда музика. Това бяха златните години на британския Heavy Metal. По-късно, вече в чужбина, имах достъп до много повече и по-разнообразна музика и вкусовете ми се промениха. Ако има група от ученическите години, която все още да слушам с удоволствие и да следя, ще да е Rush. Все още имам и първите два албума на Iron Maiden с Paul Di'Anno (звучат страхотно в оригиналните издания на плоча), както и няколко неща на AC/DC от 70-те. Имам към десетина албума, които съм слушал като малък, но като цяло вкусът ми вее е друг.

#7 CyberGene

CyberGene

Неспасяем

• Mods
  • 3321 Мнения:
  • Инструмент:пиано

Публикувано 09 август 2017 - 17:05

Като ученик слушах само класическа музика. После 20 години слушах и много джаз. Сега слушам пак само класическа музика. Значи на въпроса: да :D

#8 RaverWild

RaverWild

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 114 Мнения:

Публикувано 09 август 2017 - 20:39

По-късно, вече в чужбина, имах достъп до много повече и по-разнообразна музика и вкусовете ми се промениха. Ако има група от ученическите години, която все още да слушам с удоволствие и да следя, ще да е Rush.

Това че средата променя вкуса към музика също е вярно. Rush не ги бях чувал, но понеже са местни, преди време ги намерих. Допреди да дойда никога не съм харесвал особено кънтри и блус, но тук си ги пускам и ми харесват. Също прослушах повече рок. Мога да препоръчам Alias - от всичко Канадско, това ми е най-любимото, а и имат всичко на всичко само 3 албума, много приятен мелодичен рок в стар стил.

Е и аз израстнах с диско от 80те. Като малък в нас кънтеше Абба и Бони М основно. Останалото беше яко Радиорама и подобните. Тия неща и аз още си ги слушам. Като тийн слушах метъл, но незнам защо годината 1991 ми остана като най-продуктивната метъл година. Sepultura, Gamma Ray, Asphyx и кой ли още не си изкараха едни от най-готините албуми в тая година.

Ранните ми 20 бяха 50% китарен и електронен готик и 50% твърдо техно. Крис Либинг рулира и още ми цепи слушалките. 

Обаче това по-долу рулира. Поздрав за всички рок-фенове на хубавия рок от 80те.

#9 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10420 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 10 август 2017 - 08:56

CyberGene, само хабиш слушалките с тия музики... :hysterical:

Аз май няма нещо дето да съм го слушал като малък, което да съм го зарязал. Само включвам повече и повече неща. :)

#10 blr

blr

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2459 Мнения:

Публикувано 10 август 2017 - 09:29

Това че средата променя вкуса към музика също е вярно.

При мен не беше толкова средата, колкото достъпът до музика. Говоря за времето преди интернет да стане сериозен източник. През 90-те, въпреки бума на пиратството, в България освен добре известните неща, не се намираше много музика.

#11 CyberGene

CyberGene

Неспасяем

• Mods
  • 3321 Мнения:

Публикувано 10 август 2017 - 12:01

CyberGene, само хабиш слушалките с тия музики... :hysterical:

Напротив, пазя ги - няма силен бас, няма правоъгълъни импулси и компютърно генериран джънк да топи драйверите и да мачка мембраните, равномерно ги натоварвам по целия спектър, има много динамика, не всичко да е компресирано и да бичи на макс нон-стоп. Моите слушалки са еквивалента на "колата е карана само до магазина", цената им не пада бързо :P

#12 blr

blr

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2459 Мнения:

Публикувано 10 август 2017 - 12:21

Едно от нещата, което ме отказа от слушалковата аудиофилия беше, че в един момент започнах да слушам не любимите си албуми, а тези с най-качествена продукция. Установих, че апаратурата ми "налага" какво да слушам и това ме отврати. През големите ми ОТ, въпреки че не са нито толкова евтини, нито толкова лоши, дори и по-некачествено записани неща звучат ОК. Слушалковата система обаче, беше с толкова висока и клинична резолюция, че много любими неща ми звучаха зле. Усещайки, че ходя по тънкия лед на аудиофилията продадох слушалките и ампа и продължих да се радвам на музиката.

#13 CyberGene

CyberGene

Неспасяем

• Mods
  • 3321 Мнения:

Публикувано 10 август 2017 - 12:59

(оффтопик: сигурно ще преместя в слушалковата тема после) Адаш, много си прав! Аз минах и през тоя период, колкото по-качествена техника накупих (хай-енд DAC + дискретен трансизсторен амп с отделни и независими лнейни Сулцер захранвания, галванично изолирани и прочее чудесии...), започнах да чувам всевъзможни дефекти на записите, които ме дразнеха... Като резултат почнах повече да слушам звук, да търся качествени записи, в които музиката е на заден план. Но бързо се усетих и отново слушам само музика. Техниката не мисля да я продавам, просто ментално успях да се препрограмирам да не обръщам внимание на дефектите :) Хубавата музика се чува и през радиоточка, и през свръхдетайлни уредби.

#14 RaverWild

RaverWild

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 114 Мнения:

Публикувано 10 август 2017 - 16:30

Това че средата променя вкуса към музика също е вярно.

При мен не беше толкова средата, колкото достъпът до музика. Говоря за времето преди интернет да стане сериозен източник. През 90-те, въпреки бума на пиратството, в България освен добре известните неща, не се намираше много музика.

То и сега пак е достъпа - като има интернет и - никой не се рови за занзибарски рап, нито за хавайско техно - всеки рови за близки неща и чат-пат нещо встрани. Идвайки тук видях разни нови неща, попитах за добри местни неща и така. Сега имаме достъп до почти всичко от дивана вкъщи, но не е в това въпроса. "Достъпа" е и личностен, ако мога така да кажа. В смисъл да се сетиш да търсиш нещо повече. Още ми се случва да си пиша с хора които нямат идея как да си търсят нови неща за слушане. Нещо като една картинка дето има из нета - стадо овце в неограден обор с една врата, но те все на вратата се трупат.

Я, намерих го. Ето:

sheep-fence.jpg

#15 RaverWild

RaverWild

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 114 Мнения:

Публикувано 10 август 2017 - 16:33

Хубавата музика се чува и през радиоточка, и през свръхдетайлни уредби.

Да не говорим, че има неща които просто са ненамираеми и намирането с каквото и да е качество носи задоволство. При мен важи и за музика и филми. Иначе ясно, че качеството е мед за ухото.

Also tagged with one or more of these keywords: ретро

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни