Jump to content
Българският форум за музиканти

Randall или Marshall


ljbomir

Recommended Posts

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

....и защо във Фактора вече няма ни един Маршал ами само Рандал немога да си обясня ?!?! :)

 

Защото има Рандал ;)

 

Иначе и двете марки са много добри. На Маршалско каквото съм пробвал винаги съм се кефил.

Рандал съм пробвал РГ75 и РГ100, ако не се лъжа това бяха буквичките и също са доста добри за парите си.

Според мен, ако имаш пари Маршал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да последния пат минах покрай новия му магазин и беше наредил по ветрините само Маршали не сам спирал щтото барзах за София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи за какви пари и за какъв стил ти трябва. Специално за транзисторните модели около 50-100W съм се интересувал и моя избор клони към Рандал. Randall имат по-добър звук и повече гейн, при това са и по-евтини - кво повече да искаш :greenangel: При Marshall като цяло има една такава работа като при продуктите на Сони - същите характеристики като Панасоник примерно, ама е с 20% по-скъп, щото пише Сони :greenangel:

Минус на Randall RG е, че са шумни при много гейн, а на Marshall, че звукът им е станал малко клиширан вече.

 

Моето скромно мнение :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пичове кое е по добро ве BMW ili MERCEDES a?

 

само в България има такива сравнения

само тук сравняват музиканти от различни стилове

 

обосновавайте се

 

рандал модел еди кои си маршал модел еди кои си

 

ламбова глава , транзисторно комбо ,

ценови диапазон , размер и брой на говорителите ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минус на Randall RG е, че са шумни при много гейн, а на Marshall, че звукът им е станал малко клиширан вече.

Да ама тоя клиширан звук си е икона на рок музиката. Верно е че Маршалския звук сигурно е най-разпространен ама не е задължително това да е нещо лошо - много хора си ги кефи :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любо, фатай туй комбо дет се продава по долу в Купувам-продавам (Marshall VSr65) и не се обяснявай :greenangel:

Редактирано от bigjav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе да ви кажа Икономов внасят и Тама ама като се поинтересувах от цени и щях да умра...от смях:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минус на Randall RG е, че са шумни при много гейн, а на Marshall, че звукът им е станал малко клиширан вече.

Да ама тоя клиширан звук си е икона на рок музиката. Верно е че Маршалския звук сигурно е най-разпространен ама не е задължително това да е нещо лошо - много хора си ги кефи :greenangel:

 

 

Според мен проблема не е в това че е клиширан, а в това че е остарял и неактуален

 

Колкото по самата тема... рандал или амршал... това е много тъпо според мен. Между маршал и маршал има голяма разлика, същото е и при рандал, и двете фирми има няколко класа усилватели, от нисък до премиум, усилватели за по 500 лева, и такива за по 5000

 

Рандал усилватели има във Фактор

 

Колкото до самата дилема - отиваш, слушаш и взимаш това което ти харесва, аз лично бих предпочел рандал във ценовия клас до 1500 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще се свири? Ще се налага ли да се озвучава? Ще се ползва ли за репетиции? Транзистори? Лампи? Това МаршалVSРандал звучи меко казано неадекватно като въпрос...

След поста на metalhammer няма какво да се каже! LOE също се опитва да пласира тезата че представата за добър китарен hi-gain /и не само/ звук се промени много в последните години. Много съм съгласен!

Иначе това "китаристите" няма да имаме мира и 100 ампа да притежаваме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че виждането за хай-гейн се променя с годините.

 

Да не забравяме обаче говорителите, които амп-а помпа!!!

 

Сравнявал съм няколко модела на Селешчън през един и същ амп и да не се изхвърля като кажа, че нямат нищо общо помежду си, но разликата е повече от драстична.

 

Притежавал съм Рандал Г2, пробвал съм Г3, също така имах VS 8080, VS 100 Head, свирил съм бая време на VS8240

 

Последният е най-трепачка от изброените. Друг такъв аналогов и пълен хорус (вграден) не съм чувал!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори за офтопик-а: bigjav би ли споделил впечатления от Thunder-a! какви парички ти излезе /респективно от къде го взе/ и в какъв кабинет го движиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.