Jump to content
Българският форум за музиканти

Два гласа едновременно


rettere

Recommended Posts

Здравейте, не съм вокалист, но чух човек от когото излязоха два тона едновременно. Беше пред мен, без микрофон. Не изпя дума или нещо... Само гласен звук  в два тона. Явно прави някакъв резонанс. 

Интересува ме как се казва това ...явление или каквото и да е там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мисля, че полифонично обертоново пеене...и на мен ми се е случвало на студиен запис да хващам по два тона едновременно... тук има интересно видео по темата :)https://www.youtube.com/watch?v=vC9Qh709gas

https://www.youtube.com/watch?v=UHTF1-IhuC0

Редактирано от MISS_SUNSHINE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното ще е ако някой изпее 2 нормални тона едновременно. :P  ...щото обертоновете са си обертонове - и да ги подсилваш, те си остават по-тънко звучащи и далеч от плътния нормален тон. Оставям настрана, че човекът, който го може, неминуемо разваля част от оригиналния тембър на базовия тон докато се опитва да подсилва някой от обертоновете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Гледах и слушах видеото....няма нищо общо с това за което говоря...

Човека си  възпроизведе два гласа все едно от двама души. Едва ли ще го видя друг път, че и да го запиша.

Гледах клипове с използване на ефекти за пеене. Такива дето гласиш тона в който е песента и включваш китара към ефекта и пееш. Добавя ти се твоя глас но в някаква хармония според настройките и акорда на китарата.....е нещо такова се получи тогава, но без никакъв микрофон и т.н.

Та това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.