Към съдържанието

Снимка

Барабанист и басист се издирват за непрофесионално свирене

барабанист басист джаз фънк фюжън

• Please log in to reply
2 отговора на тази тема

#1 stalk-er

stalk-er

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 18 юни 2017 - 12:33

Здравейте.

Ние сме двама, не професионални музиканти. Аз свиря на китара, а Вики свири на саксофон.
Като цяло аз съм голям фен на фюжън музиката. С други думи обичам да смесвам различни звуци и различни жанрове, така ми идва просто. Слушал съм повече рок и метъл отколкото джаз. Но с времето реших, че искам да науча повече за музиката и композицията и затова започнах да слушам джаз и да разучавам разни джаз стандарти. Така започна при мен. А аз съм Цецо между другото.

От друга страна Вики си е саксофонист. От малък свири на саксофон, свирил е и в духов оркестър. И като цяло е възпитан като духов инструменталист.

Допаднахме си и започнахме да си свирим редовно (1-2 пъти в седмицата). Всеки си учи партиите в къщи и като се видим си ги свирим. Разгряваме с бекинг тракове. И двамата сме склонни към импровизация, но без основните инструменти е доста сухо и не се получава.
В тази връзка, издирваме барабанист и басист, с които да си допаднем и да свирим. Често се появява проблемът, че не сме напълно начинаещи, но в същото време не сме и гурута. С други думи, намирането на сродни души е трудно.
Ако имате основните познания по теорията на музиката (доминанти, степени..) и сте свирили поне 2-3 години, заповядайте да посвирим.

За момента общи парчета, които упражняваме са:

• Someday - Los Lobos
  • Sunny - Boney M.
  • Autumn Leaves - Eric Clapton
  • Smooth Operator - Sade

Предстои ни да научим:

Нямаме си наша репетиционна, плащаме си на час. Но по-скоро бихме се абонирали в някоя репетиционна, ако сме повече хора. Не разполагаме с техника.

Ако имате интерес, заповядайте да посвирим. Не е нужно да знаете някое от парчетата изброени по-горе. Може просто да поджамим, тъкмо ще се опознаем музикално :)

Поздрави.
Може да звънкате на този номер 0988 92 42 87

#2 Басиста

Басиста

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 67 Мнения:
  • Инструмент:бас китара

Публикувано 18 юни 2017 - 18:15

Момчета, абе то хубаво да посвирим ама в кой град сте?

#3 e-dinko

e-dinko

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 103 Мнения:
  • Инструмент:Мерак

Публикувано 23 юни 2017 - 20:27

99% става дума за София :)

И поздрав, юнаци!

I know I was born and I know that I'll die.
The in between is mine.

Also tagged with one or more of these keywords: барабанист, басист, джаз, фънк, фюжън

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни