Jump to content
Българският форум за музиканти

Лими

Акустична музика

Recommended Posts

Много готини идеи.

Ударните - жив запис от кахон ли е?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ударните са мембранни - глинена табла с животинска кожа, тарамбуки и други видове, както дървени, така и метални. Изсвирени са от Славчо Битраков, а някои от мен и др. Кахон няма. Жалко, че записването не е на добро ниво, но става за информативно демо.

П.С.

Ако на някой му се свири такава музика да се обади и заедно може да направим още такива парченца. Няма значение на какъв инструмент свири, та бил той и електронен. Важното е да има и акустично присъствие. Аз ще представя още няколко нещица скоро.

Редактирано от Лими

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флейтата и перкусиите ги свири/импровизира Славчо Битраков - група "Славяни", "Дилема", и "Отряд 13"

Редактирано от Лими

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Есента е най-златният и меланхоличен сезон и затова ме е вдъхновила за тази "Есенна импресия".

Редактирано от Лими

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И малко сюрреалистичен кавал с перкусии - "Когато светлината застине в камък"

Преход към електроника, семплери, ел китари, вокал и пак кавал - "Лека походка"

П.С. Ако на някой, независимо с какъв инструмент, му се свири такава музика да ми се обади и да действаме. Това е акустичен проект, но може да се използват и електронни инструменти плюс вокал. Няма ограничения и съм готов на всякакви експерименти стига да работиме здраво и забавно.

:godbless: Добре дошли са музиканти от всякакви възрасти и полове, както и красиви, сексапилни, плешиви, дебели и грозни! Основните изисквания са ми богата музикална фантазия и добро професионално ниво!

Редактирано от Лими

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От TrumpetNick
      Тромпетист посвирващ и на тромбон търси подходяща група в района между Варна и Русе. За предпочитане професионална група или проект.
      Желани стилове: Джаз, функции, латино, поп, соул и всякакви комбинации между изброените.
      https://www.youtube.com/channel/UCdoloYWVd9RSY0PccUSN7rQ

За повече инфо : На лични.

• От Лими
      Clocks - Coldplay ac. guitar

Here Comes The Sun - The Beatles
    • От Лими
      Сдобих се с DigiTech Trio с цел да си правя прости сингбеци на кавъри, но неусетно опознавнайки го започнах да експериментирам и по-творчески с него. Оказа се доста гъвкава и "жива" машинка, достоен партньор. Още докато го разучавах си измислях простички теми за да му разбера възможностите. И така неусетно случайно измисляните темички започнаха да се превръщат в логически развити и почти завършени композиции.
      Но все пак само тази машинка не е достатъчна, та затова ги впрегнах в един общ тандем и нея и Looper BOSS RC30.
      В единият му трак записвах ритъм линията(бас и бараб) измислена от DigiTech Trio и дообработена от мен, а в другият трак записвах и наслагвах ритъм/риф китари. След това използвах и втори Looper BOSS RC30, в чийто първи трак направих смесване от двата трака на първият Looper, а във вторият му трак записах само соло китарата и малки допълнения. След това направих още едно смесване обратно в първият Looper.
       Ще кажете, че това изглежда тромава и некачествена звукозаписна технология и ще бъдете прави, защото наистина се измъчих доста, а резултата е доста посредствен, но все пак става за информативно демо.
      Всъщност аз започнах тези записи с добре оборудван лаптоп, но той започна да се бъзика с мен и след като ми скъса нервите до отчаяние  измислих гореописаният нестандартен, посредствен, но спасително находчив метод.
      Какъв е резултатът - чуйте сами.

Първо парче

Второ парче

а по-нататък още други

P.S. Не съм сигурен дали темата е за този раздел.
    • От BLj
      Свиря на бас. Имам съответното оборудване и барабани, както и място като за начало в югоизточна София. Търся барабанист и клавирист. Хубаво би било желаещия  да слуша и харесва джаз, рок, фънк и да поне опипва импровизацията . Възраст пол и статус нямат особено значение.
           Слушам (и се уча от) банди като Weather Report, CAB, Vital Information, Garaj Mahal, Oz Noy, музиканти кат Jako Pastorius, Dennis Chamber, Stnley Clark, Victor Wooten, Larry Coryell, Billy Cobham, Bireli Lagrene, Richard Bona, Greg Howe, Scott Henderson и един куп други.

0898556849 или ЛС

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.