Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss GT6


musicman

Recommended Posts

Нека притежателите на този процесор споделят впечатленията си за него :-)

Не се очудвайте, че пускам толкова теми за процесори, просто скоро мисля да сменям моя :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехехех .... май подозирах ще доде тоз момент за тази тема.

(бтв. Процесора го има в магазина на ПроМюзик на "Поп Богомил" 16 за 900 кинта май беше или нещо такова така че направо можеш да отидеш и да дрънкаш колкото си искаш).

 

Босси не е пенкилер като Дигиглича има само ефекти и модели. Аз не го използвам за дисторшъни освен ако не искам да наподобя някакъв звук и е невъзможно да го направя с другите дивайси. С Босса става относително доста сносно и бързо. Дисторшъните не че са чак толкова кофти, но е добре да имаш фул-рейндж система (т.е. усилвател анд колони или активни монитори), за да може да звучи добре. Иначе си иска доста играчка докато го нагласиш с некъв друг усилвател/глава или комбо/. Иначе има сума ти ефекти и комбинации и модели. Дигиталните такива като ривърб, дилей, корус са типично по Роланд/Боссовски много добри и много използваеми (поне за мен). Уа-уа моделите (май бяха 6) също са доста добри. Дисторшън & овърдрайв моделите са много добри.

Преамп моделите някой са добри други не чак толкоз. Чистите са доста добри по специално, овърдрайв не чак толкоз.

 

Абе има хиляда и едно неща * 1000 които може да прави стига да ти се играе с него....че си е бая копане....мдам.... :D Ако искаш повече инфо питай?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, интересува ме например дали човек може да си играе с панорамата. Например със суич да прехвърляш сигнала в левия и десния канал... или посредата ?

Доколкото знам има възможност за връзка с компютър. Има и миди възможности. Те как са и за какво са замислени ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм....има доста стерео ефекти, т.е. стерео корус, дилей, пич шифтър и сума ти други.... да ти кажа не съм си играл много с това, защото никога не съм ги използвал и не ми е трябвало.

Нещото което не мога да си спомня е дали имаше пинг-понг дилей, ама ше фърля един поглед довечера и ще ти кажа. Иначе има два отделни изхода Ляв&Десен. Ако не ти се чака до утре може да наминеш през www.bossgtcentral.com - там е фрашкано с инфо.

 

Връзката с комп става само с МИДИ и е предвидена за прехвърляне на блендите напред назад. Има един софтуер който може да го прави и е със страхотен интерфейс и има сума ти функции но е платен, казва се GT Manager и струва 25-30 долара. Иначе сичко друго, което пише sysex файлове и комуникира по миди също може да ти свърши работа за прехвърляне на пачове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не би трябвало да имаш проблем с форума. На мен не ми е създавал никакви проблеми досега.

 

Има паннинг дилей, въпроса е че като ефект PAN няма. Т.е. има стерео ефекти, но самото задаване на КОЛКО да е стереото го няма. На мен никога не ми е трябвало и затва не съм го изследвал в тази посока дали няма workaround.

 

Тук го има ръководството пълното на ГТ-6

http://www.bosscorp.co.jp/products/en/_sup...ncd=273&iStcd=4

 

ЕДИТ: Лъжа. Има ПАН ефект ;) ама има само Рейт и Дептх като параметри и хал хабер си немам за кво се изполва ;) хехехехе....никога не съм го пипал.... ше трябва да го чуя днес....вчера не знам кво съм зяпал. Този е в една от "мулти-ефект" (FX2) секциите и при прегледа съм го изпущил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи като цяло си доволен от GT6 ?

Той доколкото прочетох има дигитален изход. Ползвал ли си го?

Как звучи с по-тежките ефекти? Видях, че има Metal Zone. Щото на мен ми трябва за разнообразна музика ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло съм много доволен, от ЕФЕКТИТЕ, както споменах за дист използвам други джаджи ;)

 

Метал зоуна звучи достоверно и е един от най-добре моделираните, тва мога да кажа - а дали е хубаво е въпрос на вкус ;) (не заради друго ами защото на мен и оригиналния не ми харесва като звук ;) )

 

Има дигитален изход мдам, т.е. ако имаш дигитален вход на саунд картата например, можеш директно да записваш дигитално.

 

Иначе за разнообразието - ми от тва по-разнообразно здраве му кажи ;) Има един билюк причудливи ефекти като Ринг Модулатора например, който все още не мога да му намеря приложение, за ПАН-а вече казах че не го използвам, просто винаги записвам моно и стереоефектите след тва ги добавям (което за изпълнение на живо разбира не върви хехехе ).

Но за това за което го използвам е перфектен. т.е. time-based ефекти, EQ, "копиране" на някакъв звук, някой друг причудлив ефект oт време на време, и УА-УА-тата са мнооого добри.

не знам дали си наминавал пре форум.алл.бг там бяхме напоствали некви звуци от Зум ГФХ5 и Босси ГТ6. На Босси са тук

http://info.datacom.bg/mwproj и файловете са:

long_one.mp3

long_one_2.mp3

extremeV_shape.mp3

nice_crunch.mp3

power_crunch.mp3

vshape_crunch.mp3

Не показват супер добре какво може Боса, щото не съм си играл много....но горе долу са ок... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото виждам, че и Dylan_101 (Rectifier от all.bg) се навърта насам. Той може да ти пусне на Зум ГФХ5 семпъли на дисторшъните и да вземе компетентно отношение по въпроса, за да имаш още мнения преди да инвестираш !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото виждам, че и Dylan_101 (Rectifier от all.bg) се навърта насам. Той може  да ти пусне на Зум ГФХ5 семпъли на дисторшъните и да вземе компетентно отношение по въпроса, за да имаш още мнения преди да инвестираш !

 

хе-хе, как ме разконспирира само ;)

 

да, ей тука има разни семпли от Zoom GFX-4:

 

http://www.soundclick.com/bands/3/destruct...vepotential.htm

 

не са много засега, ама някой ден ще има попълнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ти сам си призна и при това доста отдавна в първите постинги в този борд?? ;)

 

бтв. мислех че е ГФХ5, то било ГФХ4 ...друго си е от сорса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя сега всички саудове ;-)

Аз всъщност се триумя между GNX4, GT6 и Line 6.

Но ще чуя и зуум-а. Аз на този модел му бях хвърлил око преди верме ама си купих корг :-)

Много ме вълнува има ли такъв Pan ефект (самостоятелен или в процесор), може и да не се казва така но да може да превключва каналите като се натисне някой суич ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама за какво ти е този пан толкова критичен? Сподели? Може да се намисли и друго решение по въпроса...

 

бтв. Мен ако питаш вече след толкова копаене по процесори, аз бих си взел некъв до 30 вата свестен усилвател с ЕФЕКС луп- като Пиви Класик 30 (тоя имаше ли луп не мога да си спомня), дисторшън и некъв процесор без дистери и преампове и секъв подобен шит....като нещо от TC G-серията и Lexicon-ите малките....

Мисля след около година-две време даже да я свърша тази работа като имам повече време...да разпродам шита...и да си зема някакъв готин усилвател (ТриАмп 8) или Енгл или Фрамус Кобра) & ТЦ Г-Мажор ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, не е толкова важно :-)

просто ми се ще да си имам такъв ефект.

А иначе и аз се замислям да нещо 30 ватово (кубе) но искам и процесор да имам. В момента имам KORG AX100G но мисля, че вече ми е време за нещо по-професионално :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехехе :headbang:

може мдам...желанието е голямо нещо при всички случаи. В един момент обаче установявам, че примерно поне 5-6 от ефектите никога не съм ги пипал...от останалите 16348 ефекта половината съм ги използвал 4-5 пъти МАКС.

 

Комбо ( гадно ми звучи "кубе", според мен някой недоразбрал що е "combo" и как се чете е вкарал в българския език преди 20-30 години) си е винаги изключително добър вариант. Ми от ТЦ (TC) по-професионално здраве му кажи.... :D

хехе ...кинтите са си твои ти решаваш както се казва....

успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.