Jump to content
Българският форум за музиканти

Каталог на групите


Achiles

Recommended Posts

@ автора на темата...

 

Не знам дали ще ти е полезно, но аз преди известно време случайно открих ТАЗИ страница. Ако отидеш на Browse "Encyclopaedia" и избереш "bands by country" ще намериш събмитната информация за около 150 настоящи и разпаднали се банди. С още по-голямо удивление открих, че и бившата ми банда Брейнсторм(БГ) е регистирана там :) даже някой се е потудил и ни е направил регистрация и в друг сайт и е сложил линка като за band web site.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 178
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ооо, Брейнсторм съм ги слушал когато бях в казармата в Шумен. Ще поразгледам наистина за какво става въпрос. :)

 

@ автора на темата...

 

Не знам дали ще ти е полезно, но аз преди известно време случайно открих ТАЗИ страница. Ако отидеш на Browse "Encyclopaedia" и избереш "bands by country" ще намериш събмитната информация за около 150 настоящи и разпаднали се банди. С още по-голямо удивление открих, че и бившата ми банда Брейнсторм(БГ) е регистирана там :) даже някой се е потудил и ни е направил регистрация и в друг сайт и е сложил линка като за band web site.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

X - Flames (ex - Pagan Flames)

 

стил;)относително,разбира се...) Trash/Death/Black

 

web: http://www.paganflames.hit.bg

myspace: http://www.myspace.com/xflamesband

e-mail: xflamesband@hotmail.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да дам един линк да чуете нашата сркомна група,за сьжаление има само 2 песни,ама все пак :unsure:

 

 

 

www.delay.hit.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове. Ситуацията поради, която пускам темата е следната: скоро ме одобриха за редактор или не знам как се води в start.bg. Хванал съм се да направя опис на Бг ъндърграунда. Молбата ми е всеки който има група и съответно сайт да сложи тука линка ,за да може да го добавя. Ако можете дайте и някакво стилово определение за музиката ви, за да мога да направя някакво разграничение.

Това е каталога, който съм подготвил досега, но за да бъде одобрена секцията трябва да има поне 100 линка: http://bgundergroundmusic.start.bg/

Група ROCKADA град Русе. Стилова ориентация: рок, хард рок, хеви рок.

www.rockada.net

www.myspace.com/rockada

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би по-правилното е да се направи един специализиран сайт каталог, а не така в start.bg. в start.bg нещата изглеждат много объркано и неподредено според мен. и не може да има един истински пълен каталог.

 

според мен един сайт, където всеки може да си регистрира групата и албуми (песни) които са издали, с възможността за малко история и оценки (материали на кратко от други регистрирани в сайта) ще е идеалното решение.

 

разбира се ... с качването на mp3-ки е малко bandwidth подробност и може би сайта би трябвало да се концентрира на първо време само като информативен източник тип свободен каталог (не казвам свободни песни - а свободен списък в който всеки може да си регистрира групата или музикалните проекти), пък песните вече може и с външни препратки да са.

 

мисля че точно това е и идеята, която горе долу има и зад http://bgundergroundmusic.start.bg/, но там реализирана по този начин не може да има тази пълнота и информативност, която заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(като продължение към предния постинг че се сетих)

 

едно време имаше един мп3.ком сайт, където разбира се се качваха много мп3-ки разни групи. като махнем склада с мп3-ки всичко останало от този сайт беше много добре организирано и предоставяше много удобен интерфейс всеки да се представи пред света в един стегнат и добре организиран каталог по жанрове, списъци с албуми, самостоятелни парчета и, разбира се, за повече инфо който се интересува можеше да се прехвърли на сайта на групата. нещо такова мисля че би било полезно да се направи и крайно информативно, а не така разпръсната информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Група ROCKADA град Русе. Стилова ориентация: рок, хард рок, хеви рок.

www.rockada.net

www.myspace.com/rockada

Малка корекция. Името на групата се пише на латински. Не че нещо ама се оказа че имало и друга група Рокада, та за да не се бъркат.

Иначе благодаря че ни включихте и евала за яката идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и от нас нещичко.Много готина инициатива!!!

www.myspace.com/assoonaspossible

Стила - ти определи:metalist:)

 

 

Здравейте пичове. Ситуацията поради, която пускам темата е следната: скоро ме одобриха за редактор или не знам как се води в start.bg. Хванал съм се да направя опис на Бг ъндърграунда. Молбата ми е всеки който има група и съответно сайт да сложи тука линка ,за да може да го добавя. Ако можете дайте и някакво стилово определение за музиката ви, за да мога да направя някакво разграничение.

Това е каталога, който съм подготвил досега, но за да бъде одобрена секцията трябва да има поне 100 линка: http://bgundergroundmusic.start.bg/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не ме бива в определянето на стилове. За щастие сте го написали в Myspace. :)

 

Ето и от нас нещичко.Много готина инициатива!!!

www.myspace.com/assoonaspossible

Стила - ти определи:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.