Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой е официалният вносител на Gibson за България?


the_gorer

Recommended Posts

Коя фирма внася Гибсъни в България и внася ли някой?

Може и да не е официален вносител, стига да върши работа.

И въобще, някой да е виждал да се продават Гибсъни? Епифони? Други от фамилията Гибсън?

 

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вносител на Gibson & Epiphone в момента в България няма. Виждал съм да се продават тук-таме единични бройки, обикновено 2 ръка, но нов Gibson - не.

Редактирано от Liquid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма официален вносител, в динакорд имаше един епифон лес пол, беше 800 и кусур български левчета май, незнам дали са го продали.

А във форума гледах, че се продават две епита SG, на едното му търсеха 450лв, което според мен е отлична оферта, другото по-скъпо, но беше Custom и с три двойни адаптера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един Гибсън, май си беше Гибсън, не неква имитация, във Фактор, къде 6 бинки беше.

Но един брой, друго не помня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма официални вносители. Кофти...

Аз се интересувам, понеже не намерих никъде в Европа да се продава Kramer S-440S.

Кramer са от фамилията Гибсън (също както Epiphone), та рекох да потърся дилъри на Гибсън на местно ниво.

Нищо, ще трябва да си внасям сам от САЩ, а ми свиди да давам леффчета за мита и доставки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо от САЩ, сега като сме в ЕС от някоя страна членка ще ти излезе по-евтино.

Явно не си допрочел поста ми.

Няма вносители на Kramer в Европа, освен при руснаците, а те не са членки на Европейския съюз и цените за мито, оставка и ДДС ще са все едно поъчвам от САЩ (което аз така или иначе предпочитам пред покупка от братушките).

Пробвах и с европейските вносители на Гибсън и Epiphone - не внасят Kramer и няма да се занимават с мен, защото, ако фирмата не предлага даден продукт в каталога си и го няма качен на официалния си сайт, хората от екипа не се втурват да поръчват специално за някой, който искал еди-какво си по-специално нещо. Вече получих около 6 или 7 отказа в стил:

"В момента нямаме това, което търсиш, и няма да се занимаваме да го поръчаме специално за теб, но ти продължавай да следиш какво се появява на нашия сайт и ако, да се надяваме, евентуално, може би, в близиките 50-60 години този продукт се появи на нашия сайт, ще се радваме да ти го продадем."

 

Затова реших да попитам за нашенски вносители на Гибсън, с които евентуално ще е по-лесно да се разберем.

Лошото е, че таквиа май няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а тоя сайт дет го е дал антониум кво му е?

аз мноо се зарадвах че има такова нещо

Писах им днес, ако получа отговор, ще разберем какво му е и какво не му е на сайта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Е - киРтари"

хахахахаха

Т'ва ме уби на место!

 

едит: Направи ми впечатление,че цените на някои модели са завишени с по 300+ лв. и то в сравнение с цените в Англия. Факт е, че например в Германия доста неща излизат по-евтино. Не знам дали доставката влиза в цената или има някакви други екстри, но според мен е леко неприемливо.

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен този магазин е направен като някаква шега с хората.

Такива надценки просто не са нормални

 

Ами аз ще дам пример само с Epiphone Gothic V. Китара, която имам желание да притежавам. На сайта е посочена цена от 1290лв. а аз съм виждал с очите си в магазин в Лондон същата за 299 паунда ( малко под 900лв.). Съгласен съм, че ще има разходи по доставката, но +390 лв. над магазинската цена( не от дистрибутор на едро) е малко ненормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове цените на този онлайн магазин са нормални, ЗА ТОВА, КОЕТО ПРАВЯТ. тоест - ако си видял тази китара в голям магазин в Лондон и тя струва там 300 паунда, имай предвид, че този магазин е купил поне 10 бройки, ако не и много повече. а нашият онлайн магазин купува 1 - тоест много вероятно е цената, на която ще я купят от производителя да е почти като от лондонския магазин, просто защото като се купуват големи бройки се прави страхотно намаление. примерно :

1- 250 паунда

10 - 230 паунда (всяка)

100 - 180 паунда

1000 - 140 паунда.

 

представи си, че лондонския магазин е купил 100 бройки за по 180 паунда - слага си печалба и крайната цена може да е 250паунда. идеята е обаче, че производителите не се кефят да продават единични бройки. затова нашите магазини продават скъпи продукти - купуват ги от немски "метро" тип магазини, а не от производител.

 

от тук излиза и раликата в цените - като добавиш и ДДС и транспорт + печалба.... излиза по-евтино да идеш до Гърция или Италия ,ама някой хора нямат тази възможност ;)

 

а по темата - най-близкият официален вносител на Гибсън, Епифон и т.н. е в Солун. предполагам, че си проверил и там и са ти отказали....

 

поздрави

 

Петър

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм проверявал в Солун - не предполагах, че малаките свирят на нещо друго, освен на бозуки и на бутилка от Узо

Гледах в Швабско, Франия, Испания, UK и Бенелюкс.

 

Интересното е, че Kramer е от фамилията Гибсън, но абсолютно никой дистирбутор на Гибсън не ги внася в Европа - поне не и от гореспоменатите страни.

Руснаците имат много Крамери, защото са зарибени по тази марка заради модела на Groky Park (да не се бърка с Linkin Park)

Намерих някакъв британски магазин, който продава един скъп и бутафорен модел, но предлагат само него и това е.

 

Доколкото разбрах, Kramer се готвят да се връщат в елита (и то директно то фалита ;)) и да пускат все по-скъпи копия на техни стари класически китари от високия клас и в момента са в процес на отикване от пазара на непренциозните модели, които доесега се продаваха чрез MusicYo.

Не знам докъде ще стигнат с новата-стара линия китари, но дано поне да почнат да ги дистрибутират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.