Jump to content
Българският форум за музиканти

Спешна помощ!


dhelp345

Recommended Posts

Здравейте! Трябва ми спешна помощ. Може ли някой да направи така:  Има 2 файла - музика. Аз искам накрая на единия да почне и другия и да се застъпват малко. Възможно ли е това? И как?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

...и всичко останало, дето може да редактира музика - от мултитрак до саунд редактор. ;)

Хубавото на софтуера е, че една и съща задача може да се свърши с различни програми - кой на каквото е свикнал или на кой каквото му харесва. :)

 

 

П.П. И понеже попита "как" - за да не ми е твърде общ поста, обяснявам с няколко думи как може да стане примерно със Sound Forge:

 

- зареждаш двата файла в редактора

- маркираш края на първия (примерно финалните 5 секунди) и натискаш бутона "Fade out"

- отиваш пак на другия файл, маркираш част от началото му (пак към няколко секунди) и натискаш "Fade in", след това маркираш целия файл и правиш "copy"

- връщаш се на първия файл и там, където вече започва да затихва (3-4 секунди преди да е затихнал) натискаш десния бутон на мишката и от падащото меню избираш "Mix" (после натискаш "OK")

 

Това е - като свикнеш с програмата, всичките тези изброени неща ще ти отнемат десетина секунди, но както споменах, такива прости операции можеш да свършиш с произволна подобна програма. Понякога според ситуацията може да пробваш да натиснеш "фейд"-бутоните по 2 пъти един след друг за по-реалистично затихване/засилване - според конкретните песни, дължината на затихването/засилването и т.н.

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да разбираме ли "midi" файлове?

 

Той беше писал "музика", а за мен midi не е баш музиката, а само данните за нея. ;)

 

Беше писал и "2 файла", а така съкратено наричаме midi файловете в нашите среди. Що се отнася до термина "музика" - ами то и нотите не са музика, а само данните за нея, ама казват, че някой си написал музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МинА момчето през форума, написА два реда и за*ба темата, пък ние си пишем.

Плюс това има едни думи като "моля" и "благодаря" които не се забелязват в първия пост.

Затова пък има "искам".

Що се морите бе хора?

Аз мисля че трябва да има някаква селективност. Който дори не умее да напише културно запитване 

и не си дава труда да провери някой отговорил ли му е и да изрази елементарна благодарност - да не му се

отговаря. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.