Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане за Finale...


Recommended Posts

:violin: :guitar:

Бе пиша едни ноти и бях объркал реда на партитурата, вместо първо цигулка 2-ро китара...и.т.н. ги бях разменил. Някой сеща ли се как да променям реда на отделните партии...един час се блещих и не намерих как...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:violin:  :guitar:

Бе пиша едни ноти и бях объркал реда на партитурата, вместо първо цигулка 2-ро китара...и.т.н. ги бях разменил. Някой сеща ли се как да променям реда на отделните партии...един час се блещих и не намерих как...?

Къде ги пишеш тези ноти, имам пред вид софтуера.Програма ли използваш или нотна тетрадка :) .Не, сериозно, и аз пиша ноти ,но не знам дали програмата е същата, иначе бих ти казала как.С една друга, различна от моята програма и аз дълго се мъчих :wall: , но моята добре съм я усвоила. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Къде ги пишеш тези ноти, имам пред вид софтуера.Програма ли използваш или нотна тетрадка :) .Не, сериозно, и аз пиша ноти ,но не знам дали програмата е същата, иначе бих ти казала как.С една друга, различна от моята програма и аз дълго се мъчих  :wall: , но моята добре съм я усвоила. :(

Е нали питането ми е за Финале...

Редактирано от pakodelucia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги пишеш тези ноти, имам пред вид софтуера.Програма ли използваш или нотна тетрадка :) .Не, сериозно, и аз пиша ноти ,но не знам дали програмата е същата, иначе бих ти казала как.С една друга, различна от моята програма и аз дълго се мъчих  :wall: , но моята добре съм я усвоила. :cheers:

Е нали питането ми е за Финале...

...но темата ти е " малко помощ, хора".Не знаех, че Finale са множество. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги пишеш тези ноти, имам пред вид софтуера.Програма ли използваш или нотна тетрадка ;) .Не, сериозно, и аз пиша ноти ,но не знам дали програмата е същата, иначе бих ти казала как.С една друга, различна от моята програма и аз дълго се мъчих  :wall: , но моята добре съм я усвоила. :)

Е нали питането ми е за Финале...

...но темата ти е " малко помощ, хора".Не знаех, че Finale са множество. :(

Това както и да е, ще ми помогнеш или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това както и да е, ще ми помогнеш или не?

Аз ли? :think:

Е, добре! Работя с една много хубава програма за композиране чрез писане на ноти.За всеки инструмент задавам петолиние.Инструментът си го избирам или редактирам от менютата в горната част на програмата или встрани на петолинията.Оттам също мога да редактирам.Не знам програмата ти каква е , но с моята това става така:

От меню Staff избирам Edit relaited instrument.Показва се прозорец,от който избирам инструмента, който ще редактирам, напр. пиано.Маркирам го, натискам OK и се появява пълния списък с инструменти.От този списък избирам кой инструмент да сложа на това петолиние, където е било пианото. Ако съм избрала цигулка :violin: , ще свири вече цигулка, а не пиано.Дано да ти свърши работа това обяснение.Все пак, има различни програми. Това да редактираш инструмент трябва да е предвидено във всяка от тях.Чао!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а коя е тази "много хубава програма за композиране" ако не е тайна?

Ако беше тайна нямаше да я споменавам в друго време и на друго място. :godbless: Сега ще се "потрудиш" малко и ще потърсиш това място.Е, хайде, ще ти подскажа раздела, а той е "Авторска музика".Там битува и твоето мнение за моето hard парче. :read:

А ти какво ще ми препоръчаш да използвам , та да звучат моите творения като изсвирени на живо?Моята програма добре се справя, но зная, че има какво още да се желае.Чао!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човека искаше да му се помогне по нещо съвсем конкретно. ако е нещо друго да ама финале-то само съм го чувал даже не съм го и помирисвал съжалявам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Finale 2004:

 

Избираш от Tools -> Staff:

Излизат ти едни квадратчета в началото на всяка партия; набираш тези, дето ти трябват с чавка в квадратчето, като задържаш със Shift-a. След това хващаш селектнатите и ги разместваш, както си искаш.

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Finale 2004:

 

Избираш от Tools -> Staff:

Излизат ти едни квадратчета в началото на всяка партия; набираш тези, дето ти трябват с чавка в квадратчето, като задържаш със Shift-a. След това хващаш селектнатите и ги разместваш, както си искаш.

 

:hello:

Благодаря това върши работа :happy::):(:headbang::headbang::cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.