Jump to content
Българският форум за музиканти

Не мислите ли,че ни подценяват ?


Recommended Posts

Аз не подценявам барабанистите.

Те са "сърдечния ритъм" на песента - те реално определят скоростта и т.н.,и,когато е най-необходимо с малко чувство за импровизация могат да направят музиката интересна,когато другите са се изчерпали по въпросното парче.

А и аз с нашия барабанист съм си вечна партия за по чашка!Дръм(с) енд бейс Рулз! :green: :):(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаше една приказка,която гласеше:

Барабаните в музиката,са като пулса на човек,а нали се сещате какво става като ти спре пулса ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаше една приказка,която гласеше:

Барабаните в музиката,са като пулса на човек,а нали се сещате какво става като ти спре пулса ????

това е истината и самата истина :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е как така бре ... за мен лично барабаните са НАЙ-ВАЖНИТЕ в една група ...

след тва са китарите и натам сичко останало (мале тука ще ме освиркат яко :) )

... ма такъв е живота ... таквази е и музиката :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от групата.

Абе секи си знае неговия инструмент, айде сега :)

Кво ше кажеш за джаз трио от пиано, бас и китара :P Е тва ми е мечтатаааааааа... Пък може и перкуси нещо ала-бала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напротив един барабанист е толкова важен за един бенд 4е просто ниама какво да говорим пурво ако погледнем барабаните като циало те садуржат толкова много тонове вупроса е барабаниста как 6те ги използва в музиката ако ниакой китарист или басист си мисли 4е ударните инструменти са лесни просто му пусни dave weckl аз като 4уиа такива изказваниа 4е барабаните са лесни просто спирам да свириа с тези хора те или са слухари които никога не са виждали ноти или са ниакави 4алгажии които свириат само по кру4ми (ебати тупите изказваниа)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве - кво са впрегнахте всички :) Нека някой да дойде да ми каже че да се свири на китара е лесно - ОК, боли ме фара. Нека да е лесно, важното е да ме кефи :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе тия дето казват "само блъскат" са или глупави или нищо не разбират.

Наистина без барабани не е същото, пък и много трудно се намират барабанисти.

 

ОБАЧЕ

Много ме дразни факта, че всички такива (е, не всички но една голяма част) си мислят че са незаменими и имат много голямо самочувствие поради горните твърдения, хмм по-скоро горното са си факти. Щото като се сдърля с китарист винаги спора си остава на едно ниво, ама с барабанист...

Не е да не са незаменими, просто е по-трудно ;)

 

Истината е че без което и да е звено не става така яко, независимо китара ли ще да е, бас ли ще да е, та дори и флейта - зависи от групата. И тъй като китаристите не разправят "ще си тръгна", нека и барабанистите да не го говорят щото на 3 пъти се е случвало пред мене (включително и моята :):P:headbang: ) да се разпадне група поради :)

:P

 

Айде :hello:

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не знам...по-добре да има барабани,дали ще се свири на тях с четки или hot-rot или палки ми е все тая.въпросът е да има:)по добре ми е с тях :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабаните са скелета в една песен. За рок говоря. Другите инструменти може да са бавни или бързи барабаните определят темпото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.