Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland vs Kurzweil


Recommended Posts

Здравейте,

Искам да облагородя малко репетиционната на едно училище.Това от което имат нужда е

сетйдж пиано ,активни колони,смесител.

Параметрите са следните:

Бюджет. 3000

Помещение 80 м2 ,стени- дърво, акустична обработка- няма, Акустика- добра

Предвид бюджета съм решил да купя следното

Смесител. https://www.thomann.de/gb/behringer_xenyx_qx1832_usb.htm

Активни колони. http://www.musicworld.bg/bg/c_1171/i_42295/BEHRINGER_B615D.html

Инструментите които се включват са две китари,пиано ,чело и микрофон.Барабаните миналата година ги оборудвах с пулт.

 

Имам нужда от съвет при избора на нисък клас пиано. Дилемата ми е между Roland fp30 Yamaha 115 и Kurzweil ka110 .Моля за разумни съвети.

Олдскуул съм и не съм много наясно със груповите сетове...та ще се радвам на предложения в този бюджет

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Roland FP30 е правилният избор. Задно с Kawai ES110 са двете най-препоръчвани ентри-левъл пиана. Ямаха изостават. Курцвайл може би е ОК с това, че има много допълнителни звуци, но в пианото изостават, а и не съм сигурен дали в този клас имат добра надеждност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сещам нещо важно: Kawai ES110 има line-out изходи, което може би е важно, ако ще се включва в смесител, защото означава, че може едновременно да се чува от собствените си говорители (като монитори), но и да подава сигнал към пулта. Roland FP30 няма line out, което означава, че ще трябва да се взима сигнал от слушалковия изход, което означава, че говорителите ще се изключат. Възможно е да има опция говорителите да останат включени, не знам, трябва да се провери в упътването. И двете имат сравително малко звуци. Ако се държи на многото звуци, може би Курцвайл все пак не е толкова лош избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих, на FP30 са добавили възможност да не се изключват говорителите, когато се включи нещо в слушалковия изход, просто трябва да се сложи нов фърмуер, ако вече не е с такъв, така че този проблем отпада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. А какво ти е мнението за колоните и смесителя? Дали няма да са големи за 80 м2. Гледам че има същите 12". Та не знам има ли смисъл да се вземат 15" или е по добре 12" и един субуфер, защото така или иначе баса се дефазира в помещението... или пона аз така си мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.