Jump to content
Българският форум за музиканти

• 0
Strider

Идентифициране на цигулка

Въпрос

Здравейте! Нов съм в този форум и не съм сигурен дали тази тема си е на мястото в този раздел. Ако администраторите преценят, нека я преместят или затворят.

Цигулката, която имам, е с етикет, с надпис Antonius Stradivarius Cremonefis Faciebat Anno 17.. (последните две цифри не за записани или са заличени от времето). Произведена е в Германия. На охлюва пише Conservatoire Violin, а под грифа има две букви, вероятно са инициали - MB, но не съм сигурен чии са. Ако имате някакви предположения, пишете. В момента цигулката не е при мен и не мога да я снимам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0

Цигулката е фабрична-тип Страдивариус.

МБ-Михаил Бораков-търговец на музикални инструменти в Пловдив.

Той е внасял цигулки от Германия за учебни цели и си е слагал горен печат на петичката на шийката.

Или са му ги слагали в Германия.

Цигулката няма стойност.В смисъл обикновена учебна.

Редактирано от lyubohar

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Здравейте някой може ли да идентифицира цигулка на шийката това което е охлюв има глава на лъв.Благодаря предварително има отзелен калъф за лък мисля че е има надпис G.Börmer качвам и снимки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.