Към съдържанието

Снимка

Тъпан

• Please log in to reply
55 отговора на тази тема

#1 DummTekKa

DummTekKa

ТУПАН

• Members
  • PipPipPipPip
  • 574 Мнения:
  • Инструмент:...о_О>ПЕРКУСИИ<О_о...

Публикувано 30 януари 2007 - 15:13

свирите ли на тъпан ? аз имам много голямо желание :band1: каде се се продават тъпани ? (аз съм виждал на роженския фолкорен вестивал да се продават тъпани по 200 кинта ,ма във СФ не съм виждал )
разбрах че на 1ви янури във Банско се правело надсвирване със тъпани , което звучи доста внушително B)
ет ена снимчица и ено филмче :) да стане малко по цветно :greenball: Публикувано изображение
Тъпан Видео
.........................................................................http://forthenature.org/..............................................................................

#2 Katsko

Katsko

татко с палки

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2678 Мнения:
  • Инструмент:барабани, тъпан, перкусии

Публикувано 30 януари 2007 - 15:26

аз свиря:band1:или поне се опитвам :greenball:

#3 Vlad

Vlad

Сам-то я играть не умею,а вот советы давать-всегда пожалуйста

• VIP listed
  • PipPipPipPipPip
  • 1385 Мнения:
  • Инструмент:Виола, контрабас, пиано

Публикувано 30 януари 2007 - 19:29

Не познавам човека лично, но имам този телефон:

0898 329305 - Наско. Прави тъпани.

Успех!

Влад
http://www.partymusic.bg
Kомпютърен нотопис

#4 bluesman

bluesman

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Мнения:

Публикувано 30 януари 2007 - 20:58

Май наистина са около 200 лева. В магазина на Весо Койчев тук в Пловдив видях преди около месец същият кано на снимката ти.

#5 Katsko

Katsko

татко с палки

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2678 Мнения:

Публикувано 30 януари 2007 - 22:05

хубавите са малко повече от 200, особено от магазин в голям град- да речем 300, 350.

тия за 200 не са супер про, малко са компромисни, поне тези които съм виждал по магазини музикални.

#6 DummTekKa

DummTekKa

ТУПАН

• Members
  • PipPipPipPip
  • 574 Мнения:

Публикувано 30 януари 2007 - 22:27

офертата е от някое село :( на съборите , там мисля че са истинските тъпани :) аз дет казах за роженския фестивал там успях на един дедка да му измуфтя тъпана за малко да го разцъкам и супер много се изкефих а пък той разправя момче тоя тъпан е 3 пъти по голем от теве :) на 65 години е тъпана на некое си читалище :)
та си мисля тая година ако успея да отида пак на тоя фест да си потготва пари за тъпан , Катско вика 200 лв за голем град малко :) а то там 200 лв ма ти го продават на сергия във гората хаха а Катско ти твоя от каде го взе :)

пс.: дет каза Влад , директно от майстора , това също е много яко може да ти напрай некой корекцийки.
На Стунджи тъпана знам че е конусовиден :metalist:

Този пост е редактиран от DummTekKa: 30 януари 2007 - 22:33

.........................................................................http://forthenature.org/..............................................................................

#7 Katsko

Katsko

татко с палки

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2678 Мнения:

Публикувано 30 януари 2007 - 22:54

моя го взех от човек , който го е взимал от майстор и го е избирал и ми е доста добър тъпана.

иначе тоя пиниз на Стунджи питах на 2 места ма никой не се наема да го направи, май хич не е лесно:( примерно 22 и 20 да ти е, иначе е супер идейно:metalist:то на Стунджи тъпана има и корди между другото и допълнителна зона на бойната кожа за по-разнообразен саунд.ама те такъв като неговия дръг не мисля че има, още повече , че ще излезе доста, тъй като е яко къстъм, ако разбира се намериш точния човек да ти го направи.

#8 DummTekKa

DummTekKa

ТУПАН

• Members
  • PipPipPipPip
  • 574 Мнения:

Публикувано 30 януари 2007 - 23:17

ооо ми не съмнявам се че можеш да намериш някой да ти напрай кат на Стунджи ъпгрейдите хаха щоот тва си е на Стунджи тъпана и той си го знае от малък дет се вика , тея работи мисля секи сам за инструмента си хаха

#9 stumble

stumble

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 31 януари 2007 - 11:29

В "ИНТИ" на горния етаж продават тъпани...мисля, че имаше и доста по-евтини от 200лв., но не зная колко са добри.

#10 Rocko

Rocko

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 142 Мнения:
  • Инструмент:Барабани

Публикувано 31 януари 2007 - 12:10

При Пепи Славов имаше конусен за 450 мисля........
Но класическия тъпан си е цилиндричен
На въпроса на DummTekKa......по селските събори можеш да намериш автентични тъпани, но те са с овчи кожи и колкото по-студена е околната среда, толкова по-нисък става тона.....демек на студено се охлабват кожите....такъв тъпан се нагрява преди свирене и до края на парчето тона му постепенно пада :(
С пластикови кожи става по-добре, но ефекта на пръчката да е по висок звука, а на кияка по-нисък се постига преди стягане да се поставят 4 "пети" които да подпират кожата на която удряш с кияка и като опънеш въжетата да се опъва повече кожата за пръчката.......в противен случай или пръчката е с нисък звук, или кияка с висок....и го няма типичното "ДУМММ" :)

Този пост е редактиран от Rocko: 31 януари 2007 - 12:11

ЗАЩО ДА МИ Е ЛЕСНО, КАТО МОЖЕ ДА МИ Е ТРУДНО:)

#11 Katsko

Katsko

татко с палки

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2678 Мнения:

Публикувано 31 януари 2007 - 12:38

на Стунджи тъпана не му е от детинство , а при Пепи НЯМА конусовиден тъпан:)или поне преди 2 дни нямаше:(, за под 200 тъпани няма има имитации, и я бате Роко моля разясни по-подробно тва с 'петите", че ми стана интерсно, а не го знаех тва?

#12 DummTekKa

DummTekKa

ТУПАН

• Members
  • PipPipPipPip
  • 574 Мнения:

Публикувано 31 януари 2007 - 13:23

на Стунджи тъпана не му е от детинство

имах в предвит че примерно е свирил на него 5 години и после се е сетил за този ъпгрейд и за тва време той си е опознал инстумента и му е ясно кви промени може да понесе .И едвали секи тъпан може да издържи тези промени , но пък ако сивириш много на него ти след време си измисляш твой си . А тези неща дет расказа Rocko не мога да си ги представа каде кви кви пети слагаш :) не мога визуално си ги представа нещата :) пък и нзм кое е пета хаха
а бтв колко инча е тъана може ли да се сложи кожата на касата :(

#13 barni

barni

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 73 Мнения:
  • Инструмент:Klavir

Публикувано 31 януари 2007 - 18:13

Аз свиря на тъпан из нас на дятката на тъпата той бил тъпанар:П навремето.
Rocko малко не сам съгласен с туй за кожите вярно е че при студено време кожата се отпуска и трябва да се нагрява ама баш до края на парчето пак да се е отпуснала не сам съгласен.Поне на тоя тъпан дет дигам гирлотията из блока е така и тои е със естествени кожи и за да се отпусни кожата е нужно малко повечко време. Аз лично съм за естествените кожи по готян е звука.

П.С. изразявам мнение, не се заяждам

#14 Rocko

Rocko

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 142 Мнения:
  • Инструмент:Барабани

Публикувано 31 януари 2007 - 18:40

на Стунджи тъпана не му е от детинство , а при Пепи НЯМА конусовиден тъпан:)или поне преди 2 дни нямаше:), за под 200 тъпани няма има имитации, и я бате Роко моля разясни по-подробно тва с 'петите", че ми стана интерсно, а не го знаех тва?

Начи......обтягат се въжетата на тъпана, докато ти хареса звука на кияка /ниския тон/....след тва вземаш 4 плочки от шпертплат дебел около 5 мм с размери 20х15мм допираш дългата страна до обръча на кожата и го прикрапваш за дървения цилиндър на тъпана с рапидка или дърводелски винт......и така на още 3 места по цилиндъра през 90 градуса /демек на кръст/.....после си стягаш въжетата докато докараш звука на пръчката....тези дървени петички не позволяват на едната кожа да се обтяга повече от предварителната настройка, щото я подпират, а другата се обтяга колкото пожелаеш ;)

БАРНИ, ако свириш навън на студа кожата става на шкембе 5 минути след като си я нагрял :)
Имал съм го тоя проблем нееднократно, щот на тъпан се свири обикновено навън

Този пост е редактиран от Rocko: 31 януари 2007 - 18:42

ЗАЩО ДА МИ Е ЛЕСНО, КАТО МОЖЕ ДА МИ Е ТРУДНО:)

#15 Katsko

Katsko

татко с палки

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2678 Мнения:

Публикувано 31 януари 2007 - 21:11

еее, мерси за образованието пич, това беше наистина полезно!

а иначе всеки с вкуса си, за мен лично идеалният вариант е естетвена за киек и изкуствена за шибучицата<_<

както и точно както си го е направил Стунджи- конусовиден.

а иначе зависи от майстора, но по принцип е прието тъпаните да си се правят така че да могат да се слагат изкуствени кожи, демек с точни размери в сантиметри,отговарящи на инчове, демек ДА, принципно можеш да сложиш кожа на каса, макар че има и по-добри избори като специално перкусивни кожи от разни производители, които съответно не стават за каса.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни