Jump to content
Българският форум за музиканти

Я кажете какъв е предпочитаният сет,


Recommended Posts

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Понеже апетита идва със свиренето, аз си мечтая за скромно комплектче, изяло палките на един, двама преди мен,

поолющено, със скърцащ педал за касата и най-вече отговорящо на мометните ми възможности :)

Ако може също така и едно скромно мазенце (може да се бърка с мезенце :greenball: ) , в което да преча само на бирата.

Не искам много, нали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червени! Със черни обръчи и железарии. Като пуснат Червени кожи (като синия хидравлик на Еванс) веднага се слагат. Резонансни непрозначно червени, може и черни или бели. На соло-тупанчето Бяла! И най важното: бойната кожа на касата - абсолютно прозрачна за да се кефя на калъфката на влъзглавницата с мечета. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каса + кардан + барабанче + фус с обратно затваряне + чифт палки + метроном.

 

Първо да се науча да държа прав такт. След 40-тина години може да се замисля за том.

 

Сега сериозно - с мисъл такава конфигурация стига за 90% от случаите.

 

Винаги съм се смял супер много на Ларс Улрих с тия огромни сетове при положение, че му трябват три неща...

Съжалявам за откровеността, фенове на Металика, не искам онлайн конфликти в интересни теми.

Другия интересен тип е Майк Портной - на него обаче повече му приляга големия сет. Въпреки, че не използва рационално повече от 50% от сета си, има мисъл, която може (щом реши да направи нов images and words) да използва.

 

Развитието на един барабанист (музикант въобще) започва се от главата, не от пръстите <_<

 

Лично мнение, не ме яжте целия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-добрия сет си остава този на тама.Сега каква конфигурация ще се избере е пожелание на свирещия.Това се отнася и за чинелите.Paiste според мен си заслужават. :thumbdown::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе истината при мен е че искам ОГРОМЕН СЕТ :lol: !Барабанчета:2-3 10 инчови,2-3 12 инчови,2-3 13 инчови и 6-7 14ки!Каси:2 18ки,2 20ки,2 22ки!Томове:6,8,10,12,13,14,15,16,18!Гонг дръмове:18,20,22,24!Като марка.......ТАМА,Pearl,DW,не съм претенциозен :) !Хардуера да съвпада с марката на барабаните и да е повече от колкото ми е необходим!Чинели:...малко скромно но всичко произвеждано от Зилджиян до момента(по една бройка)!Сутрин като се събудя между блондинка и брюнетка(червенокосите на дивана че ми е тясна спалнята),почесвам се по кифирицата и решавам в движение с каква конфигурация да забия на Ноу Камп довечера!После натоварват всичко в 2 тира(поръчкови ролс ройси за моите тупанки) и на място доизпипваме сета :drummer::coolp: !Да споменавам ли къщата?!?!?

ААААААААААААА за сета ли питате........................................!

Абе важно е да ни е кеф,а мечтите са безплатни ;) !!!

Поздрави на всички :D:D:D:D:D !!!

Редактирано от бобчо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Незнам на кого е това, но положението със сигорност е много "лошо"

Браво, професионална работа.

:girl_witch:

Вазелин Венков

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че не е негов, но може и да греша! Някво друго име споменаваха за момчето с този сет, ама кой ти помни!

Май Борето го познаваше!

Редактирано от drumvarna
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че е на Венков.

Ама си е класика тоя инструмент..... дано и на нас ни се случи да имаме някакво сетче от такъв клас.

Поздрави. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както някой по-горе беше поуснтал видеото на Jojo Mayer кето свири сами на фус раид/краш снеар и каса .. за момента са ми достатъчни фус каса и снеар и на това бих желал да свиря.

 

на кой е тва чудо,а...?

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2984/19...JURlU9gl5gU.JPG

 

Иначе тук малко оффтопик но наскоро един колега ми каза че било добре 8" том да се настроива да звучи по-ниско от 10" том и обратното 10" по-високо от 8" какво мислите за това на практика - пробвали ли сте го и какво ви е мнението :)

Редактирано от a1RwalK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко е офф но мойто лично мнение е , че няма такова нещо :) особено за повечето 8ци, които вадят звук единствено и само ако са настроени високо и иначе се загубват напълно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.