Jump to content
Българският форум за музиканти

Jabs' Corner For Strange Stuff


Recommended Posts

Много си е убаво,особено мандолината,но според мен (да има за кво да ме пцуеш) клавира е прекалено усилен,то вярно,че съм болен мозък китарджия,но избива,всъщтност аз го слушам с някакви евтини слушалки..едит- абе я мани клавира направо,разваля китарния саунд :)

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Малине, от тебе похвала винаги топли :)

Той клавира е единственото синтетично нещо в целия запис, защото си чакам оригинала от Унгария деа :)

Ще се подменя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Верни на принципа да премъцафръцаме всяко парче до неузнаваемост, днес поредната паднала жертва са Херманците от Скорпиънс.

Пускам тази подложка за създаване на едно дъждовно реге настроение (на който му се слуша). Има пропуски в ритмиката, ше ги опраим.

Ще й се сложат на подложката сола и мелодии отгоре, разбирация.

Характерно за парчето е безумната ми идея да тропам на кахон и други тарамбуки, както и задължителната мандолина накрая.

Сипвайте бирка и тропкайте в ритъм :)

Ако на някой му се свири отгоре, да заповяда :)

 

IMG_6627.jpg

 

https://soundcloud.com/darth_jabs/big-city-cajon-mandolin

 

ПиЕс. Не пиша ачик-ачик кое е парчето, да има некъв съспенс... голем праз всъшност ама нейсе   :greenball:

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

Luke III е ебаси китарата.... направо си е демонично рок съоръжение :)

Не издържах на изкушението да запиша извлек от вечнийот Македонски Хит "Я Дръж Линията" и да го постна за забава и разтуха.

 

https://youtu.be/mG-SyfSMPgc

 

Edit: не съм апселютно убеден че съм уцелил видеото с вярното аудио, тъй като имаше 3-4 тейка, ама няма мноо значение :)

Кеф голям тая китара. За свиренето, колкото мога, толкова :) Не се смейте твърде много.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Едно парче което приятел окачестви като кибер блус с фламенко елементи...
 
Доста различно от всичко което съм записвал до момента, може би заради разни гадни неща които се случват около мене, 
и които дават неминуемо отражение и на музиката която се опитвам да създам...
 
Всичко в трака е изсвирено или програмирано от мен, колкото съм могъл.
 
Има някакво първоначално "напомпване" което може да мине и за нещо като мастеринг, но със сигурност
по крайния микс ще се работи още.

 

https://soundcloud.com/brother-vader/destination-control

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво.Хареса ми.Стилово отива към прогресив псаихъделик рок.Напомня ми на Ал Ди Меола.Но някак по-модерно.Обаче мисля ,че е доста компресирано парчето.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Благодаря ти за хубавите думи. За компресията съм съгласен. Днес тръгнах отново да го миксирам и така го смачках че съвсем се сплеска. Следващата седмица ще започна отначало и ще махна всички компресии още от микса. Сетих се за ТОТО и как са направили новите ремикси на старите си хитове - стъпка първа - махнали компресорите.... явно имам нужда от нов подход :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Отговорено (Редактирано)

Много се забавлявах на това парче.

Почна се като съпорт към Борис, който го изпя с лекота и заразяващо настроение, после тука малко 

тарамбука, ха още една китарка и то си стана ... :)

Всичко е свирено на живо. Пианото е на Габор Хонвари, китарите, баса и тарамбуките са мое дело.

 

https://youtu.be/sIHXWLPwSpY

 

 

Ще ми е гот ако на някого му оправи настроението в тоя смръчкан ден :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Да си наспамя ъгълчето че отдавна не бях :)

Посрамихме едно любимо парче, с традиционно (тоя път много леко) поизкривен аранжимент.

Hate Everything About You (Steve Lukather)

За отбелязване е факта че това е първата песен която правя, с изцяло живо записани партии, включая ударни.

За целта си построих следната кочинка:

IMG_8669.jpg

 

Влади Георгиев - вокали

Gabor Honvari - клавишни

Jabs - китари, слайд, бас, ударни, хармоника

https://soundcloud.com/brother-vader/hate-everything-about-you-steve-lukather-cover

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Това може и да го дозапишем с вокали или с каквото ни хрумне, но акустичната китара сама по себе си е (според мен) брилянтна музикална композиция :) Песента е на Queen, ако някой се прежали да послуша, верочтно ще се сети коя е :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любима песен! И много добър аранжимент. Като за база взимам варианта на Extreme.

П.П. Сетих се кое е парчето само по инициалите :) и нямаше как да не го преслушам :)

П.П.П. На второ слушане мисля, че много добре ще стане с един вокал. Не че е лошо така, просто още по-добре ще стане с вокал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То се почна след като моя пианист ми го прати в пиано версия :) сега го чакам да запише пиано отгоре и да мислим по-нататък. Виж, бях напълно забрави за Extreme версията и снощи си я преслушах. Не бях забелязъл че са в различни тоналности? Оригинала е в ре, а Екстриймския вариант май в ла... интересно, ще взема да я просвиря и нея :) Рафо, благодаря за хрумката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.