Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на Роланд


rettere

Recommended Posts

Здравейте моля за малко "смляна" информация.

Ще си вземам Роланд. Изборът ми е заради звученето.

Интересуват ме марки с които мога да правя стилове, както и да са лесни за свирене на живо.

Гледах ЕМ 2000, G 800, Е 96, Е 86. Давам до към 600 лв.

До сега не съм имал синтезатор с аранжор. Ползвал съм секвенсър МС-50. Правя си, смея да кажа добри миди-та....

Та въпросът ми е: от тези изброените или някои други подобни, кои имат аранжор - всъщност това ли значи, че могат да правят стилове и миди-та?

Гледам някои имат 8 банки за зареждане на стилове от дискета-това е добре за мен.

Сегашния ми роланд може да запаметява 8 настройки на инструменти, стилове /от неговите/, реверб, темпо и т.н.

Кои могат да смесват два звука-инструменти.....примерно пиано и флейта?

Кои са с по-малко бъгове. 

Моля за общата ви оценка. Моята я няма никаква. До сега ползвах ЕМ-25 :-) 

Друго не се сещам.

Благодаря Ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега...Мисля че мога да ти дам съвет,Роланд са ми специална тръпка-;)Виж,от тези модели които си изброил,само Ем 2000 има пълен секуенсер,иначе всички останали са аранжори,можеш да правиш стилове,но за step by step Ем 2000..Бъгове нямат,но това са доста стари клавири и ще е трудно да намериш запазен инструмент.Дискети вече не се произвеждат,може да сложиш флопи емулатор,но още 200 лв горе долу ще ти трябват...Моят съвет е да потърсиш Roland Va 7,лесен за работа,надежден и цената горе долу е около тази която си определил.Работи и със Зип дискети ако е изправен,като цяло е по нов от изброените модели,но пак е на доста километри-;)Има секуенсер,аранжор и всичко необходимо...Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е Ем 2000 също е с ZIP,пропуснах да го отбележа-;)-;)

Но като цяло на Zip а, е трудно да се разчита вече,стари са много дискетите,дори да е нова пак може да не е ОК..В този смисъл ЕМ 2000 има леко предимство,защото може да помни 16 user стила в интерналната си памет.Може и хард да му се сложи до 1 или 2 ГБ,докато на Va7 не може..Труден избор,но аз бих избрал VA то..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви.

Относно ZIP, имате в предвид начина на записване на информацията в дискетата с цел събиране на по-вече стилове, мидита и т.н.? Така ли е?

Работя със секвенсър МС-50 със дискети. Предоволно ми е като памет. Просто искам секвенсъра да ми е във синтезатора заради стиловете. Секвенсъра не мога да го ползвам като банка за стилове...та затова ми е такъв синтезатор....а и 16 юзер стила си е къде, къде добре... Сега съм с един, и чакам да избера и да се зареди следващия :-) 

Не съм и пипал такъв вид синтезатори и за това са ми много от полза мненията ви. 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zip е вид дискета,по дебела и е 100MB..и двата клавира(Va i Em)са в контакт с нея по време на работа,четат стилове и миди файлове директно..удобно е,стига да работи зип флопито и самата дискета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Въпрос:

Тези 16 юзер стила дето ги помни ЕМ 2000 в интерналната памет......въртя, суча.... Позволява ми да ги заредя само на веднъж и то от флопито. Трябва всички стилове /примерно 16 броя/ да са ми на дискета и на нея да направя нещо като сет или каквото и да е там. После това нещо го копирам- прехвърлям на вътрешната памет на свирката. Само така мога да зареждам стилове на вътрешната памет. 

Когато работя с харда изобщо нямам такава опция. Примерно на него да направя този вид сет и от там да го заредя на паметта. 

Да не говорим, че не мога един по един да махам и добавям стилове от вътрешната памет. Ако искам да добавя един /примерно/ трие всички други от паметта. 

Аз ли нещо изпускам или дискетата е с повече опции отколкото харда?

Иначе го поразучих. Даже почнах да забравям някои неща :-) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Пак съм аз... имам въпрос.

Бутон HALF BAR за какво е?

Чета упътвания, не го намирам и с търсачката в нета. Като го натисна не намирам разлика в състоянието на свирката... Нещо прави на половина ли? Какво ще да е това? До бутон "RIT" е /него го знам/. Явно е нещо за свиренето на живо, ама като не ми увира главата... :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ROLAND ми бяха тръпка, докато не преминах към KORG! Най-успешният модел който ROLAND извадиха това е G-70 и до сега си остава най-доброто им постижение! :yes::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Пак съм аз... имам въпрос.

Бутон HALF BAR за какво е?

 

Ами то си го пише буквално в името - половин такт. :)

 

Тъй де, ама на кой да му дойде на ум, че BAR значи такт.

Разбрах, свири само втората половина на FILL- а. Сега по-лесно таманя и не изчаквам всичките тактове при FILL-а. Готина опция.

Както се казва "Техниката сложна - народа прост..." визирам мен   :godbless:

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.