Jump to content
Българският форум за музиканти

Гипсокартон за стените на кабинка?


Recommended Posts

Вече започнаха студовете и реших да се възползвам от свободното време, като поработя малко по проекта си за демо студийце. :)

Та да се върна на въпроса. Тъй като пространството ми е ограничено съм решил стените на кабинката да направя от 2 пласта гипсокартон между които да сложа 1 или 2 пласта миенрална вата за звукоизолация. Въпросът ми е дали ще се получи и наистина ще остане изолирано предвиденото пространство, и дали гипсокартона би могъл да резонира със ниските честоти в инструментала от което разбира се да се получава неприятен ефект при запис. ;)

Няма да се разсърдя ако някой даде и по хубава идея от гипсокартона и ватата. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам точно как си представяш това... ако ще записваш акустично жици :) хич и не се надявай...

А иначе според мен е по добре да си направиш 3-4 паравана от дървени рамки поне 10 сантиметра широки, вътре вата и за капаци някаква мрежа, може и от тънки летви. Така работя от доста години, и има ефект. А колкото до кабина - по книжките пише -най добрия вариант е кабина в кабината, нодигната на гумени тампони и т.н. , но имаш ли място? В края на крайщата ако имаш място , желание и ПАРИ има супер предложения

http://www.musicstorekoeln.de/is-bin/INTER...umpTo=OfferList

По мое скромно мнение може да се постигнат добри резултати и с тапицерски дунапрен - тоя дето е като кори за яйца. слагаш малко по ъглите да обереш басите, после пробваш да СЛУШАШ нещо, записваш говор и анализираш какви честоти отзвучават. Следващите пана ги минаваш с латекс отгоре - подобни са оригиналните, които ползвам на ауралекс.Те ще ти редуцират някои високи честоти и резонанси...

И така може да направиш приемливо помещение за без пари - важното е да имаш критерии и ухо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно външната твърда страна, ако е гладка, малко изяжда ефекта от ватата защото отразява звука. Но иначе със сандвич, както го замисляш, ще има ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имам предвид да излолирам кабинката като отделна стаичка така че звукът от мониторите да не влиза в записа.Именно за това е ватата защото до колкото знам тя се използва за звуко изолация а иначе и отвън и отвътре ще има специализирана аустична изолация ( от рода на Auralex) :)

Общо взето ме притеснява Единстяено гипсо*** да ен резонира и дали зе се изолира външнивт звук по време на записа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен гипскартона е с твърда повърхност, което означава трептене, което е равно на прослушване...

По добрия нариант е дървена скара-вата-вата-дърво, закачена (и) на стена от итонг...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наи иманно за да обира вибрациите между двата пласта гипсокартон трябва да има вата. :)

Или смяташ че ватата няма да се справи с предаването на трептенията? ;)

 

Оп, корекция имах предвид с предотфратяването на предаването на рептенията :)

 

Наскоро се сблъсках с такива проблеми и се поучих от грешките си ама кат свърши обекта :)

Бих могъл да ти дам някви съвети щот патих вече ;)

 

Ще съм супер благодарен ако споделиш защото на мен ми е малко "мъгла" тази материя.

:)

Ще очаквам "включване" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай материалите тук

 

В този клуб има хора, които са доста добре информирани.

Спокойно можеш да ги попиташ каквото поискаш.

На мен много ми помогнаха.

Успех!

Редактирано от IvanDTr
корекция на линка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се извинявам на модераторите че пиша на английски, но не съм в къщи и няма кирилица (може да ползваш кирилицата на форума)

Моля прати линка или прати друг защото този не се отваря.

Предварително благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм направил подобна стеничка от 5 мм итонг минерална вата 4 см. от двете страни и гипс картон, като от страната на controlroom-а гипскартона е два пласта с покриване на фугите. При ползването на този тип изолация се получава ефект Delay. За да се избегне се прави банд от минерална вата покрита с рехав плат от естествена материя. Банда е около 1 метър широк и на височина 80 см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.