Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за усилвател.


doviciozo

Recommended Posts

Свиря с лампова глава 15 вата клас А,и волюма ми е почти на макс,едно деление преди края а гейна е на един часа.Вредно ли е за усилвателя това ниво на усилване,прави ми впечатление че след два часа свирене доста загрява отзад,звука е перфектен.Имам само един клийн канал,и го буствам с драйв педал през входа на китарата. AMPEG GVT 15 H

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно при това ниво на усилване много ми харесва какъв звук вади,и като свикнах с това се запитах дали нещо не греша,за това реших да питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той и на празен ход си грее, ти искаш при здраво свирене да е студен ли? :)

Крайните лампи вдигат по над 200*С, няма как да е хладен един лампов амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме притеснява че грее,а дали ще устиска усилен на макс.На последните две репетиций гейна е на 3 часа и ме кефи яко,каквото ще да става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свири си спокойно!Доколкото знам при клас А лампите износват здраво и при ниски нива(спецовете да се изкажат дали е така и защо)Имал съм клас А у-л ,който изкара от 97ма година до 2002 свирене почти всяка вечер плюс репетициите свирене.Със сигурност поне хиляда "гиг-а".За това пък противно на очакванията клас АВ на сравнително ниски нива,ежевечерно свирене, изкара 6 месеца при редовната профилактика и грижи,които проявявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ниски нива се "хабят" по-малко, няма такива тоци през тях, а и греят по-малко.

 

Това трудно може да се провери емпирично, де. Чисто теоретично ти трябват две свръх-супер еднакви лампи (каквито няма), които да се сложат на два еднакви стенда при различни условия и да се чака коя след колко на брой часа ще даде фира. И пак няма гаранция, че не е случайно. Може би ако прецакаш хиляди лампи по този начин и ще стане ясно... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При истинските клас А усилватели, максималното отделяне на топлина/енергия/мощност е когато усилвателя е в покой (т.е. не свири) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

От завода излиза с 6v6 GT Premium, искам да си взема резервни но не знам какви,може ли да ми препоръчате добра марка.над средния клас.

Редактирано от doviciozo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.