Jump to content
Българският форум за музиканти

Metal Drum Loops


the_gorer

Recommended Posts

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Drumkit from Hell - ама това е от най-най-най-старата версия - преди DFH Superior. Начи тази версия се разпространяваше освен с CD със семпли на отделни барабанни удари и с допълнително CD с демота и loop-ове в аудио формат. Та тези хави са от там. Има и оригиналните midi файлове, само че аз нищо не им разбирам, затова взех 4 loop-a, отрязах оттук-оттам и ги навързах, за да чуете как звучи.

 

Освен midi файловете CDто включва и настройките за компресора/еквилайзера и т.н., използвани при правенето на демотата. Което хич не е лошо.

 

Само да можех да пиша като човек на midi. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

охо бохо... значи потрукваме ръчички :cheers:

по голямата чст е дошла вече гледам че са останали някви файлове от по мегабайт ама са доста.. да се надявам че това са луповете щото досега само семпли са дошли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси случая! Тъкмо си се кефех и бърниках стерео пана когато забелязах, че само единият стерео канал на BFD-то работи. Другия го нема никакъв :(

 

Или ми пуска само левия канал на двете колони, или директно си го пуска само на едната (в зависимост от това коя версия ползваш - те са три в пакета)

Може би аз нещо съм осрал при инсталацията? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът със стереото е решен - цялата магария отново е била заради шибаното ASIO4ALL-2.

Ето ТУК съм качил един пример за дет метъл барабани, направени с BFD (*.zip файл, а в него е един *.ogg с примера)

Това е абсолютно първият ми експеримент с този модул, така че не съдете по него за възможностите на BFD-то. Освен това в момента имам инсталирани само 2 комплекта барабани - Ludwig и Ayotte. Най-метълските (Tama, Pearl и т.н.) са на второто DVD, а за него нямам място на харда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако си с Уиндоус, Winamp и Windows Media Player би трябвало да отворят *.ogg файла. За Линукс не знам. Там може би ти трябва кодека на Vorbis за Линукс.

 

Скоро ще се опитам да кача и други семпли. Ще гледам да разуча BFD-то и да ги направя по-добри от този, щото той е направен 5 минути след като успях да подкарам успешно модула и въобще не е барван отникъде. Ще гледам новите семпли да са в mp3.

 

ЕДИТ: Междувременно търсете Beta Monkey Double Bass Mania. :)

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луда работа. С тези лупове няма достатъчна гъвкавост. Нека има компресори и т.н. И толкова много мега гига байти. А писането на миди не е трудно ако мислиш като барабанист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А писането на миди не е трудно ако мислиш като барабанист.

Не разбирам много-много от барабани, пък и по-голямата мъка не е в подреждането на MIDI-то, а във възпроизвеждането на естествени барабани. С луповете и двете си ги спестяваш. Идеални са за светкавично построяване на композиции. Правиш си демота за секунди, колкото да ги чуеш как звучат, а после щом си мераклия строиш наново в MIDI.

 

ЕДИТ: Ако някой ползва метълски лупове (независимо дали са Beta Monkey или други), да каже от де ги е взел, та да се снабдим и ние, маа му стара... :)

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо доста професионално което ще ви свърши работа са:

 

- VST Drum Sessions - HEAVY ROCK - само за CUBASE

- Spectrasonics сериите - убийствено качество, от убийствени барабанисти, но не чак толкова хеви. AKAI формат са

- Има и някои други не толкова известни неща в нета но с много добро качество - тези се намират в WAV формат.

 

Писането на МИДИ барабани е задънена улица и губене на време в крайна сметка. Вече експериментирам и програмирам МИДИ около 9-10 години и никога няма да постигнете истински ПРО дръм трак.

За демо или репетиции - Да, но иначе забрави - дори и да ползвате истински сампли - не може да се докара динамиката и груува по НИКАКЪВ НАЧИН. И през АДА да минете - все нещо ще куца. Всяко тренирано ухо ще го забележи веднага.

Затова ако нямате барабанист и искате ПРО дръм тракове - горепосочения софт ще ви свърши работа! Сериите на Spectrasonics са много скъпи - в началото бяха към 400 долара за сет от 2-5 диска от един стил.

А те са няколко сета. Сега са доста по евтини, но едва ли ще ги намерите за под 200 долара предполагам, освен ако ги няма кракнати, но не съм срещал и не зная.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси много, човече! Ще пробваме тези неща, дето ги препоръча.

Мен също ме мъчи MIDI-то, но все пак опитваме с туйцък-онуйцък.

За другото си има лупове, ама и те не кефят много-много...

Междудругото като заговорихме за лупове, разбрах, че некъф тип от Nine Inch Nails ползвал луповете на Beta Monkey на техните албуми...

 

ЕДИТ:

- Има и някои други не толкова известни неща в нета но с много добро качество - тези се намират в WAV формат.

 

А кои са те и откъде да си ги набавим? Можеш ли да дадеш някакви имена на фирми или нещо от сорта?

 

PS: Мисля, че не само аз, но и повечето хора, взели участие в тази тема, се интересуваме само от МЕТЪЛ барабани.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега са доста по евтини, но едва ли ще ги намерите за под 200 долара предполагам, освен ако ги няма кракнати, но не съм срещал и не зная.

на АКАЙ ЦД-тата единственната защита е това че са в АКАЙ формат -- ниама нищо за крак-ване ... Аз имам почти всичко от Spectrasonics и техните Цта обикновенно се намират най лесно по торентс и от сорта....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PS: Мисля, че не само аз, но и повечето хора, взели участие в тази тема, се интересуваме само от МЕТЪЛ барабани.

:)

а аз все съм се чудел що Форума не се казва Метал Музикант.орг :D даже Модовете с аМетъл .. май де :):) за мЪдамата незнам...

а инъче тука дойде това СиДи ама все лайнарии вътре..нямаше лупове само семпли..и то все грозни.Май ще си караме с Фрути Лупс-а още дълго време.

Пък и от друга страна както каза братовчета Джойс с тия лупове няма оправия по си е гот като си ги пишеш.. напоследък се уверявам в това все повече..Ама и да ти се отдава инъче заеби е работата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези VST Drum Sessions - HEAVY ROCK лупове, дето ги препоръча visiondann изглеждат много обещаващо - различните дръмове се едитват поотделно. Демек, касите на една страна, фусовете на друга, солото и томовете на трета. Некъф спешъл формат била цялата работа.

В момента смъквам някаква пиратия, скоро ще дам отзиви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.