Jump to content
Българският форум за музиканти

Metal Drum Loops


the_gorer

Recommended Posts

Еее, ти ме разочарова.

Тъкмо щях да почвам да се бия в гърдите, че аз съм разтръбил за Бета мънкито по форума.

Не знам при теб какво не те кефят, но мен касите наистина ме разочароват (поне на примерите от сайта) - некфи тупкащи и пляскащи ми идват, па аз искам нещо като на Decapitated - чат-чат-чат-чат

Явно тези лупове са менте и добре, че не си ги поръчах оригинални, щото пиратите доста време се мотаха докато почнат да ги разпространяват по интернет.

Язък, много разчитах да си подреждам демо джангърите с тях. :wall:

Най-гадното в цялата история е, че практически нямаш възможност да внесеш поправки (то не че с поправки ще станат хубави), единствено можеш примерно малко ривърбец да сложиш и да се молиш да звучат по-добре... Но иначе има няколко интересни идеи като groove! Семплите на касите и на няколко чинела са изнесени в отделни папки, но практически са неизползваеми, защото са минали през 45847190874 EQ!

 

Аве: BFD е истината ама първо да се научим да си пишем яки барабани, защото не искам нескопосаността ми да прецака впечатлението от яките семпли! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тц, тц, тц, тц... То имаше един нов стандард при луповете, особено приложим при барабанните - един лууп се състои он няколко под-луупа.

Например: касата, фусът и солото са на отделни тракове и заедно образуват целия лууп, демек завършения groove. По този начин може да се барат отделните инструменти в барабанния комплект - да се слага EQ само на касата, да се засилва солото и прочее.

Явно бета мънкито не е по този стандарт. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве: BFD е истината ама първо да се научим да си пишем яки барабани, защото не искам нескопосаността ми да прецака впечатлението от яките семпли! :P

Аз затова дръпнах лууповете, да открадна някоя идея от тях и после да си ги редя самичък, че така много ме ограничават. Не че ще седна ейся да се занимавам с това де, ама по принцип :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц, тц, тц, тц... То имаше един нов стандард при луповете, особено приложим при барабанните - един лууп се състои он няколко под-луупа.

Например: касата, фусът и солото са на отделни тракове и заедно образуват целия лууп, демек завършения groove. По този начин може да се барат отделните инструменти в барабанния комплект - да се слага EQ само на касата, да се засилва солото и прочее.

Явно бета мънкито не е по този стандарт. :P

Това не е някаква особена новост... но пак са си лупове и те ограничават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чуйте това ако искате:

http://usuarios.lycos.es/jfog/Brut.mp3

копвате линка в браузера , така е най сигурно.

Това е правено със готови семплии не е толкова зле.В крайна сметка само така могат да се наредят точните барабани които искате.При луповете си малко ограничен ми се струва.

Проблема тука е само един,трявба да се има няква представа от тактове дрибъли и тнт ,че да не излизат като тука леко като пелтечещи на моменти.;)И все още мъча да направя грайнд от 22-26-та секунда,но не ми излиза...някак си се разбалансирва звученето B)

това си е работен вариант де,има недостатаци много.

Ако някой иска мога да му пратя семплите бат Делян 101 ми ги прати навремето и са добри :Pвклюват много образие от фусове томове каси маси чинели минели и тнт към 24 мгб са.

с малко по вече играчка и търпение могат да се наредят добри барабани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема тука е само един,трявба да се има няква представа от тактове дрибъли и тнт

мдамм

 

а с какво ги редиш семплите? Аз тука сега разглеждам една програмка, Beatcraft, ама има някой големи недостатъци. Ако искаш да направиш примерно удар с двете палки по солобарабана почтиии едновремено, трябва толкова много удара на време да сложа, че после да местя цели екрани преди да стигна до следващото място, където трябва да слагам нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да това са страничните ефекти :)

Фрути Лупс използвам,нагледна е и можеш да сеи правиш един патерн от 6 удара и друг от 66 според зависи.

въобще много се е писало за барбани тука в архива има една камара с инфо..това е просто другия начин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що смъкнах прословутите лупове Beta Monkey Double Bass Mania.

Значи, едва ли някога ще мога качествено да си програмирам барабаните сам, така че, тези лупове са ми добре дошли. По мое скромно мнение са прекрасни.

НО СМАО ЕДНА МАЛАК ЧАСТ ОТ ТЯХ!

Според мен, проблемът на тези лупове е в използваните семпли (или живи дръм китове, не знам как са ги записвали).

И по-точно: всеки отдел лупове на диска е записван с различни барабани. Поне за соло барабана и за касата съм сигурен. Просто се различават в отделните категории. На по-бавните темпа са ползвани едни, а на по-брзите - други.

Еми това е гадно.

Ако човек иска барабаните в песента му да звучат като един и същи комплект, трябва да се ограничи до ползването на лупове само от един раздел, да речем само бързи (170 BPM), а те очевидно не са достатъчни. Ако иска да вкарва и бавни и бързи темпа, разликата в луповете ще се усети и ще се чува все едно барабаниста сменя комплекти в движение. :godbless:

Повечето са с гадна каса, но има няколко, които звучат убийствено и е жалко, че не са направили всичките само с такъв звук. :godbless: :godbless: :P

Ще ползваме квото има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще се чува все едно барабаниста сменя комплекти в движение. :godbless:

Ще лъжеш, че свирите с двама барабанисти, понеже единия е толкова зверски бърз, че отказва да свири каквото и да е под 150, та се налага да ползвате и още един за бавните места :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще се чува все едно барабаниста сменя комплекти в движение. :godbless:

Ще лъжеш, че свирите с двама барабанисти, понеже единия е толкова зверски бърз, че отказва да свири каквото и да е под 150, та се налага да ползвате и още един за бавните места :godbless:

Ами то на двамата барабанисти не им пречи да ползват два еднакви дръм кита.

Май ще трябва да лъжа и, че единият няма пари за хубав комплект, докато другият е с Tama. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много е вероятно в крайния микс да не с забелязва разликата , или поне да не е ушевадна,така че пробвай дя.

 

и дай да чуем нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то на двамата барабанисти не им пречи да ползват два еднакви дръм кита.

Май ще трябва да лъжа и, че единият няма пари за хубав комплект, докато другият е с Tama. :think:

Ми естествено, то тоя дето свири бавните работи попринцип бача на 5 места да изкара някой лев, та си е купил яки барабани, ама няма време да репетира, та затова свири само бавните неща, пък за бързите се е наложило да викнете някой, който груха по цял ден и пие болярки по цяла нощ, ама няма два по един в джоба си. :dance:

 

абе желание да имаш, свирни и ще измислим някое и друго оправдание :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.