Към съдържанието

Снимка

За COSM технологията на Boss

COSM BOSS китара COSM BOSS

• Please log in to reply
104 отговора на тази тема

#1 wiseppman

wiseppman

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 92 Мнения:
  • Инструмент:guitar, audio&video soft

Публикувано 04 април 2017 - 22:56

Здравейте,

Чета много неща в този форум и ми е трудно да отделя манияците от фанатиците и всъщност добрите китаристи. Някъде се споменаваше, че 99% са металисти. А аз обичам хардрока и по-точно британския, от 70-те. И си свиря такива парчета. За толкова години преосмислих много неща. Примерно замених любимите си Фендери с удобните за свирене Ибанец, големите стекове- с кубета и ПРОЦЕСОРИ. Защо ли? Защото само така, когато човек свири кавъри, може да се ДОБЛИЖИ до оригиналния звук на любимата си група. Американците искат да ни убедят, че рока се е родил от блуса!? Е, за хевиметъла съм съгласен, че корена му е в хил-били сонгс, но хардрока има други корени- в ирландската музика, в техните балади. То и при кратък анализ може да се види- американците и блусарите свирят предимно в мажори, а британците са направили най-хубавите си парчета в минори (примерно Smoke On The Water- станала велик хит), а хеви метъла се пробват в дорийски, фригийски и какви и не още ладове, само и само да изглеждат интересни. Но при воя, който вдигат- много-много не се разбира за какво става дума. (Оффтопик: Попитали един метъл-китарист за какво се пее в последната песен от концерта. А той отговорил: "Ами певецът си е измислил текста и си го пее, ама ние и на репетициите не разбрахме за какво става дума. Но заглавието ни хареса" :metalist: ). За мен лично Шонберг ми е по-приемлив.

А сега, за да оправдая заглавието, бих иска да зная, дали има други компютържии и музиканти, които имат впечатления за тази технология, която BOSS продължава да развива. Направо умрях от кеф, като си взех GP-10. Сега ми трябва само удобна и вярна китара, за останалото се грижи тази джиджавка. Както казват албанците- The Best Choise!

Предполагам, че много членове на форума не са професионални музиканти и свирят за тръпката и удоволствие. И аз, след 14-годишна професионална кариера, преминах към любителите. Това, че си купуваме скъпи инструменти и усилватели си има много и различни причини. Но за хубавата музика са необходими не само ръце, но и глава! Музиката не бива да е агресия, музиката е любов.

Ето какво искам да Ви покажа:

While I breathe, I hope!

Любима китара: Ibanez S870FM

#2 trendkiller

trendkiller

pirate

• Members
  • PipPipPipPip
  • 563 Мнения:
  • Инструмент:дръвце

Публикувано 04 април 2017 - 23:09

pp,550x550.jpg

#3 wiseppman

wiseppman

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 92 Мнения:

Публикувано 04 април 2017 - 23:18

Към модераторите- моля, даваше ми грешка и съм публикувал темата 5 пъти. Не видях възможност да изтрия ненужните копия. Моля, почистете ги. :blush: 

While I breathe, I hope!

#4 Rezachka

Rezachka

Жицкарник

• Members
  • PipPipPip
  • 412 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 05 април 2017 - 08:25

Що така мразиш метъла

8497.gif
694.jpg
13819.jpg

#5 ultramega

ultramega

Къде се намирам?!

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3581 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 05 април 2017 - 08:40

Ае сега пък  "Ибанец" и процесорите .... нямаше си друга работа :D

#6 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 05 април 2017 - 09:11

^ точно :)

8c8.gif

"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#7 IgniteAll

IgniteAll

Arsonist!

• Mods
  • 3987 Мнения:
  • Инструмент:Stiletto Studio 6

Публикувано 05 април 2017 - 09:35

Тук съм само за коментарите... :)

Непознаването на правилата на форума не е извинение за допуснати нарушения!
-Тук можете да се запознаете с новите правила на форума!

#8 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 05 април 2017 - 09:51

За COSM технологията:

https://textove.com/...zvane-na--tekst

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#9 jabs

jabs

Кулинарен Турист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1600 Мнения:
  • Инструмент:Китара, Поялник, Тирбушон

Публикувано 05 април 2017 - 10:12

Aйде аз да отпочна :)

Имал съм BOSS GT10 за доста дълго време.

Продадох го поради разтяща неудовлетвореност от звука. Пробвах GT100 и не мисля

че е революционна стъпка нанякъде.

Направих после някаква замяна и взех един от по-добрите POD-ове, рак вариант.

След известно време установих че и той не става (за моите нужди).

После влязох в пуберитета и почнах да се оглеждам в разни лампови неща :)

Между другото пробвах няколко пъти Кемпер и един път Axe-FX.

Кемпера горе-долу ми допадна, брадвата хич.

Като рекапитулация, от моята гледна точка: COSM технологията е най-куцата от всички типове хардуеърни

симулации, но пък ефектите на GT сериите са от по-добрия тип. POD-овете са точно обратното.

Кемпера и брадвата са друга лига и съвсем различни животни, няма какво да се коментират.

Това си е мое лично мнение и не искам с него да обидя или да се заяждам с 

потребител на процесори. Със сигурност и те си имат много положителни страни,

просто за мен и други на моя акъл не са точния избор.

FRONT.jpg

#10 Heartman

Heartman

Първий Пентатончо

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2401 Мнения:
  • Инструмент:Guitar & Flute

Публикувано 05 април 2017 - 10:16

Всички са тръгнали към верния път само ти се връщаш от него.Разкажи на Ричи Коцен как си оставил неудобните Фендери и си минал към удобните Ибанци.

Ако наистина години си свирил с лампови усилватели и сега се кефиш на процесори, не е добре работата.Разбирам удоволствието да свириш с блендата на някой известен китарист тихичко вкъщи, но ако наистина си свирил дълги години, знаеш че този звук няма нищо общо с хубавия лампов звук.И последно процесорите, които стават наистина, не са на Бос и тяхната "космата" технология(казвам понеже съм ги пробвал).Има два за сега Kemper и Axe FX.

''Until you learn to play what you want to hear, you're barking up the wrong tree'' - Billy Gibbons
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace" - Jimi Hendrix

http://www.facebook....om/heartman69  

http://www.soundclou...m/jimistevens 

https://www.youtube....ser/Heartman666

https://www.facebook...123908717642260

https://www.facebook...030908/?fref=ts

https://www.facebook...061506/?fref=ts

#11 Fashion

Fashion

A fan of Mesa

• Members
  • PipPipPipPip
  • 925 Мнения:
  • Инструмент:6 струнен

Публикувано 05 април 2017 - 11:32

Аз даже съм развил алергия към драйф-дист звук, произлизащ от COSM-технологични устройства. :crying:

#12 wiseppman

wiseppman

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 92 Мнения:

Публикувано 05 април 2017 - 12:07

Разкажи на Ричи Коцен как си оставил неудобните Фендери и си минал към удобните Ибанци.

A Джо Сатриани, Стив Вай...

Ето два Ибанеца и един Фендер:

Ето 2 класации, ама в тях не виждам Ричи Коцен:

"Мъдростта идва с годините, но понякога годините идват сами." - Оскар Уайлд.

While I breathe, I hope!

#13 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 05 април 2017 - 12:38

Ама наистина ли мислите да превръщате темата в "Процесори vs. Усилватели". Щото отдавна има такава.

Споменатата технология, е.... една от технологиите за симулация на апаратура, с всичките си предимства и недостатъци.

Ако ще спорите на тема Ibanez vs. Фендер, Усилватели vs процесори и т.н. - пред 623-ти блок в Люлин има голяма хубава площадка с пясъчници и пързалки. Worth a try.

Този пост е редактиран от Evtim Djerekarov: 05 април 2017 - 12:44

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#14 ThrasherDge

ThrasherDge

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 45 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 05 април 2017 - 12:48

Колегата по-горе го каза много точно - ако искаш да вкъщи да си докараш звука на някой конкретен китарсит - има процесори, има Yamaha THR сериите, има POD-ферми и още хиляди modeling варианти, които позволяват огромна къстъмизация (каква дума, а?) на звука, без да купиваш отделно усилватели, лампи, говорители, конкретни педалчета, китари и струни. 

За свирене на живо - не мисля, че има много професионални музиканти, които свирят с процесор. Особено от тия дето са, така, по-известни. В хард рока, метъла, блуса, в каквото се сетиш. 

#15 Георги Тотев

Георги Тотев

музикален инвалид

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1706 Мнения:
  • Инструмент:каси с бира

Публикувано 05 април 2017 - 15:24

:offtopic-001:

Тук съм само за коментарите... :)

Я ти да видиш, брат Игнат е жив :)

Спрете Земята, искам да слезна!
По-лесно е да се научиш да играеш билярд с кубчета, отколкото да обясниш на идиот елементарно нещо!
Китарата на рамо не те прави китарист! - брат Игнат
"From all the things i lost i miss my mind the most!" - Марк Твен

Also tagged with one or more of these keywords: COSM BOSS, китара, COSM, BOSS

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни