Jump to content
Българският форум за музиканти

За COSM технологията на Boss


wiseppman

Recommended Posts

Здравейте,

Чета много неща в този форум и ми е трудно да отделя манияците от фанатиците и всъщност добрите китаристи. Някъде се споменаваше, че 99% са металисти. А аз обичам хардрока и по-точно британския, от 70-те. И си свиря такива парчета. За толкова години преосмислих много неща. Примерно замених любимите си Фендери с удобните за свирене Ибанец, големите стекове- с кубета и ПРОЦЕСОРИ. Защо ли? Защото само така, когато човек свири кавъри, може да се ДОБЛИЖИ до оригиналния звук на любимата си група. Американците искат да ни убедят, че рока се е родил от блуса!? Е, за хевиметъла съм съгласен, че корена му е в хил-били сонгс, но хардрока има други корени- в ирландската музика, в техните балади. То и при кратък анализ може да се види- американците и блусарите свирят предимно в мажори, а британците са направили най-хубавите си парчета в минори (примерно Smoke On The Water- станала велик хит), а хеви метъла се пробват в дорийски, фригийски и какви и не още ладове, само и само да изглеждат интересни. Но при воя, който вдигат- много-много не се разбира за какво става дума. (Оффтопик: Попитали един метъл-китарист за какво се пее в последната песен от концерта. А той отговорил: "Ами певецът си е измислил текста и си го пее, ама ние и на репетициите не разбрахме за какво става дума. Но заглавието ни хареса" :metalist: ). За мен лично Шонберг ми е по-приемлив.

А сега, за да оправдая заглавието, бих иска да зная, дали има други компютържии и музиканти, които имат впечатления за тази технология, която BOSS продължава да развива. Направо умрях от кеф, като си взех GP-10. Сега ми трябва само удобна и вярна китара, за останалото се грижи тази джиджавка. Както казват албанците- The Best Choise!

Предполагам, че много членове на форума не са професионални музиканти и свирят за тръпката и удоволствие. И аз, след 14-годишна професионална кариера, преминах към любителите. Това, че си купуваме скъпи инструменти и усилватели си има много и различни причини. Но за хубавата музика са необходими не само ръце, но и глава! Музиката не бива да е агресия, музиката е любов.

Ето какво искам да Ви покажа:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 111
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Към модераторите- моля, даваше ми грешка и съм публикувал темата 5 пъти. Не видях възможност да изтрия ненужните копия. Моля, почистете ги. :blush: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aйде аз да отпочна :)

 

Имал съм BOSS GT10 за доста дълго време.

Продадох го поради разтяща неудовлетвореност от звука. Пробвах GT100 и не мисля

че е революционна стъпка нанякъде.

Направих после някаква замяна и взех един от по-добрите POD-ове, рак вариант.

След известно време установих че и той не става (за моите нужди).

После влязох в пуберитета и почнах да се оглеждам в разни лампови неща :)

Между другото пробвах няколко пъти Кемпер и един път Axe-FX.

Кемпера горе-долу ми допадна, брадвата хич.

 

Като рекапитулация, от моята гледна точка: COSM технологията е най-куцата от всички типове хардуеърни

симулации, но пък ефектите на GT сериите са от по-добрия тип. POD-овете са точно обратното.

Кемпера и брадвата са друга лига и съвсем различни животни, няма какво да се коментират.

 

Това си е мое лично мнение и не искам с него да обидя или да се заяждам с 

потребител на процесори. Със сигурност и те си имат много положителни страни,

просто за мен и други на моя акъл не са точния избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички са тръгнали към верния път само ти се връщаш от него.Разкажи на Ричи Коцен как си оставил неудобните Фендери и си минал към удобните Ибанци.

Ако наистина години си свирил с лампови усилватели и сега се кефиш на процесори, не е добре работата.Разбирам удоволствието да свириш с блендата на някой известен китарист тихичко вкъщи, но ако наистина си свирил дълги години, знаеш че този звук няма нищо общо с хубавия лампов звук.И последно процесорите, които стават наистина, не са на Бос и тяхната "космата" технология(казвам понеже съм ги пробвал).Има два за сега Kemper и Axe FX.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкажи на Ричи Коцен как си оставил неудобните Фендери и си минал към удобните Ибанци.

 

A Джо Сатриани, Стив Вай...

Ето два Ибанеца и един Фендер:

 

Ето 2 класации, ама в тях не виждам Ричи Коцен:

 

"Мъдростта идва с годините, но понякога годините идват сами." - Оскар Уайлд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама наистина ли мислите да превръщате темата в "Процесори vs. Усилватели". Щото отдавна има такава.

Споменатата технология, е.... една от технологиите за симулация на апаратура, с всичките си предимства и недостатъци.

 

Ако ще спорите на тема Ibanez vs. Фендер, Усилватели vs процесори и т.н. - пред 623-ти блок в Люлин има голяма хубава площадка с пясъчници и пързалки. Worth a try.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата по-горе го каза много точно - ако искаш да вкъщи да си докараш звука на някой конкретен китарсит - има процесори, има Yamaha THR сериите, има POD-ферми и още хиляди modeling варианти, които позволяват огромна къстъмизация (каква дума, а?) на звука, без да купиваш отделно усилватели, лампи, говорители, конкретни педалчета, китари и струни. 

За свирене на живо - не мисля, че има много професионални музиканти, които свирят с процесор. Особено от тия дето са, така, по-известни. В хард рока, метъла, блуса, в каквото се сетиш. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.