Jump to content
Българският форум за музиканти

Бих искал да по попитам по-напредналите китаристи


limonka

Recommended Posts

Значи бих искал да помоля по-напредналите китаристи да ми кажат от къде мога да си намеря малко теория на тема китара и като цяло на тема музика. Проблема е че искам да се науча да свиря по ноти , но не ги познавам :lol:, а с таблатурите поне според мен не можеш да постигнеш кой знае какав резултат.

Освен това ми трябва малко теория на тема как се правят разните му дабъл хенди и т.н

Ако някой успее да ми прати линкове ще съм му много благодарен. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

Като за добиване на основна представа на тема теория на музиката ти препоръчвам книгата на Парашкев Хаджиев - Елементарна теория на музиката

Като за разните "дабъл хенди" "суиип пикинг" и тн екзотични техники според мен ти е рано ако в началото... гледай видео уроци и концерти, разбери същината и в един момент ще започнеш да ги просвирваш.

Ако не си гледал Rock Discipline на John Petrucci най-добре го направи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая елементарна теория няма ли кой да я качи онлайн бе джанъм?? Има какво да се прочете вътре и е грехота да я няма на pdf-че. Ако трябва пратете една тухла аз ще я въведа- 1 час работа е с фотото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва пратете една тухла аз ще я въведа- 1 час работа е с фотото

 

Аз я имам, ако ти се играе ще ти я дам, но не виждам смисъл. Не е за хора... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://mysongbook.com/tutorial/divers/Musi...sic%20Level.pdf

http://mysongbook.com/tutorial/divers/Musi...ntermediate.pdf

http://mysongbook.com/tutorial/divers/Musi...%20Advanced.pdf

 

нивото е супер-елементарно, но за начинаещ е достатъчно, а и аз лично съм фен на инкременталния подход в ученето - първо научаваш основите повърхностно и после постепенно задълбочаваш и разбираш същината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които решиха да помогнат :rolleyes:

Теорията към която Ziggy е пуснал линкове е интересна в смисъл има неща които наистина могат да помогнат на начинаещ.

Остава само да разбера как става номера с нотите :rolleyes:. Може някой ден да ги науча :):rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.