Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа срещу Транзистор


AXE

Recommended Posts

Аз съм твърдо за транзисторни усилватели.И не разбирам ...всички тези недостатъци , които посочвате - аз не ги намирам на транзисторния ми амп.Също и за плюсовете на ламповите...

Както бе казано, всичко е въпрос на вкус. За моите бруталии транзистора ме устройва идеално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тая тема е като винила срещу CD-то. Много е писано и казано по въпроса. Кое е по-добро се разбира по една много проста схема. Слагаш на едното плюсовете ( личните ) и минусите на везната и на другото също и на където налконят това е най доброто за теб. Във всяко нещо освен техническите показатели има и други фактори - цена, поддръжка, ремонтопригодност, живот на елементите, личен слух и други к'вито се сетите. Аз предпочитам електрониката. И симулация може да направиш стига да знаеш какво искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема е като винила срещу CD-то. Много е писано и казано по въпроса. Кое е по-добро се разбира по една много проста схема. Слагаш на едното плюсовете ( личните ) и минусите на везната и на другото също и на където налконят това е най доброто за теб. Във всяко нещо освен техническите показатели има и други фактори - цена, поддръжка, ремонтопригодност, живот на елементите, личен слух и други к'вито се сетите. Аз предпочитам електрониката. И симулация може да направиш стига да знаеш какво искаш.

:beer: Идеално казано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм с транзисторни и с лампови усилватели. Даже в момента притежавам еднин такъв и едва ли ще го заменя, колкото и да му е трудна подръжката. За хора които едва ли използват чистия звук на усилвателя предполагам наистина няма значение какъв ще е, но поне за мен след като чух Fender на старичък лампов усилвател Fender, и после го сравних с изключително сполучливите транс-танзисторни усилватели на Peavey, пак стария и повяхнал Fender звучеше по-живо и интерсно. Но пък съм виждал хора да изкарав доста як саунд и от обикновено транзисторно кубенце... Така, че наистина всичко зависи.

 

Аз лично предпочитам ламповите. Тежички са обаче :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мометна карам със моя вече поостаряващ Амиго Селерон ;) значи ..той лампи няма ;):) Ама ако искарате още една тема за транзистори лампи , нощтни шкавчета и подобни шъ взема да пазарувам да еба .Толкоз ли разлика усещате наистина?Аз щото все от гледната точка на домашния потребител.

междудругото....колко струва приличен екземпляр от всеки вид ( да е с големина на 20'' телевизор поне) а?шъ обадили някой запознат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мометна карам със моя вече поостаряващ Амиго Селерон ;) значи ..той лампи няма :):) Ама ако искарате още една тема за транзистори лампи , нощтни шкавчета и подобни шъ взема да пазарувам да еба .Толкоз ли разлика усещате наистина?Аз щото все от гледната точка на домашния потребител.

междудругото....колко струва приличен екземпляр от всеки вид ( да е с големина на 20'' телевизор поне) а?шъ обадили някой запознат.

Готин е звука и определено различен, стига да можеш да си усилваш на воля ;)

 

Иначе наскоро слушах две такива животни на Фендер (тука е мястото да полетят доматите) с големина на около 21" телефизор. Та те бяха съответно 1500 и 2000 лв. Иначе за твоята душичка май е най-добре нещо от сорта на Меса - там последно гледахме из нета разни нещица за около 2000 - 3000 EUR. Разбира се това бяха по-евтините модели, имаше и разни делукси за по 4000 EUR.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E на Mesa има добри комбота с радио и за 1000 евро бе...

 

оф/

Атари = Имбецил???

 

Ахе не го трий това, не е обида той ще се сети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Разбира се това бяха по-евтините модели, имаше и разни делукси за по 4000 EUR.

;););)

:P:P;):P

аз ъъъъъъъ само питах :) 10х

значи може някой по малък модел да е ще видя по нататък ;)

за тез пари Нисан Алмера на 4 години вкарвам и съм по на далавера май .. ;);):D

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Единственият имбецил тук съм аз!!!

 

//off Насо Русков forever! :)

и скоро в БГ надявам се!

Редактирано от anadem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе за твоята душичка май е най-добре нещо от сорта на Меса - там последно гледахме из нета разни нещица за около 2000 - 3000 EUR. Разбира се това бяха по-евтините модели, имаше и разни делукси за по 4000 EUR.

Тези цени които гледахме съвместно са на магазини в Европа !

В USA нещата седят малко по-различно .... за наш'те стандарти доста по-различно даже :) ... толкова колкото е и разликата м/у долара и еврото :green:

иначе глава dual rectifier беше от сорта на 2000 евро/долара

кабинета е още към 1000 ...

тва е !

 

 

"за тез пари Нисан Алмера на 4 години вкарвам и съм по на далавера май "

Хахахахаахааааахаахаахахах ..... мани майтапа ама ... :P абсолютно ;)

за жалост т'ва е наш'та реалност ;) ... на друго място дето се вика можеше и 2те ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мометна карам със моя вече поостаряващ Амиго Селерон :P значи ..той лампи няма :P:P Ама ако искарате още една тема за транзистори лампи , нощтни шкавчета и подобни шъ взема да пазарувам да еба .Толкоз ли разлика усещате наистина?Аз щото все от гледната точка на домашния потребител.

междудругото....колко струва приличен екземпляр от всеки вид ( да е с големина на 20'' телевизор поне) а?шъ обадили някой запознат.

разликата е доста голяма! това не пречи всеки да развива собствен вкус ;-)

обаче ако свириш в къщи на бедрум нива няма особен смисъл да взимаш лампово комбо от по-малките - за по-големите или глава с кабинет направо е абсурд! тях трудно можеш да подкараш на волюм с добър звук освен ако не свириш в голяма зала или концертна сцена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично предпочитам ламповите. Тежички са обаче :P

щото имат по 2-3 трафа вътре, при това смятани за по-голям ток, по-високо напрежение ... все е мед и желязо на килограм ... и освен тежест трафовете имат и цена, макар някои хора да отказват да го признаят :P

 

 

аз имам 1 тест за определяне дали ми харесва как звучи усилвател модел Х - плъгвам се, усилвам и ако ми настръхнат топките - добър е! даже и да не ме кефи да свиря с такъв саунд :P Транзисторен дето да издържи този тест съм срещал до сега само 2 пъти ... като последният случай беше преди около 5 години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.