Jump to content
Българският форум за музиканти

110v -> 220v


eXile

Recommended Posts

Как стои въпросът със захранването на техника от Америка? Гледам, че има някакви адаптери, ама не ми вдъхват много доверие. Става въпрос за синтезатор и не искам фалове (като например да ми го донесат от щатско и да не мога да го включа или пък да го повредя) :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, най грубо казано има два случея:

1. Ако синтезатора иам вход за адаптер и се захранва по този начин просто копуваш такъв със същото напрежение, разположение на фазата и нулата на входния жак, но за 220 волта.

2. Ако синтезатора е със вграден трансформатор и има директен кабел към мрежата (без външен трансформатор-адаптер)

Тогава ако можеш сам го сменяш или го даваш в някой сервиз да ти го сменят със същия но за 220 волта.

 

Това е най общо казано все пак се надявам да съм бил полезен :unsure: :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се трафове 220->110 в. Цената е 13-15 лева, има ги в Конрад. Аз имам два - за АМР-а и за миксера ми и всичко е 6!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ а конрад в Пловдви се намира като минеш моста на Герджика от нашета махала преди булевард Дунав (май така се казваше) в една кооперация на ъгъла долу в дясно :rockband:

 

Какъв синт ще зимаш ? я се похвали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се трафове 220->110 в. Цената е 13-15 лева, има ги в Конрад. Аз имам два - за АМР-а и за миксера ми и всичко е 6!!!

 

Баси, кви са тез цени? Колко вата е тоя траф? Аз дадох 300 лв. за 1 kW траф на K.E.R.T. :rockband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко хубуу, ама виждам, че има различни трафове с различна мощност. Какво е значението?

Синта, към който съм се насочил има Power Consumption: 13 W (when EXB-SMPL and 2/32 MB SIMMs are installed) - т.е. всяка мощност над 13W ще ми свърши работа, или?

Също така тук-таме прочетох, че има значение за какво се ползва - т.е. тези трафове по 15 кинта трябва да си едва ли не самоубиец да ги ползваш за чувстителна електроника като един синтезатор. Ама все си мисля, че в захранването на самия синт (а аз то пъхам в трафа, нали?) трябва да има някаква защита.

А оригиналните захранвания са по 70-80 и нагоре доколкото знам :metalist:

 

Nikifena, шсе похваля като му дойде времето :rockband:

Редактирано от eXile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо вземи синта и после ще го мислиш с трафа..

 

Иначе аз ти препоръчвам 2 неща: (същите с Da_Fuse)

Едното е да си намериш 1 трафче с привидно здрави пласмаси, като гледаш следните параметри на оргиналният траф: колко волта е изходното напрежение и на колко милиампера (или ампера)

 

Другото е да вземеш едни трафчета които преобразуват (както каза Da_Fuse) напрежението от 220 на 110.

 

И сега за "чувствителните очи на електрониката" не се плаши. Всички синтове имат стабилизатори и добре направени захранващи части. Големите не могат да си позволят да не направят добро захранване, че нали знаеш музикантите не са техници.. или поне не всички.. :rockband:

Всички синтезатори които съм отварял са били с вградени стабилизиращи и филтриращи схеми, така че не се плаши :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми щом Никифена казва да не се плаша - няа се плаша :rolleyes:

Просто искам да съм сигурен, че всичко ще е тип-топ :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е споменато по-горе, като го вземеш, иди в един сервиз да проверят дали не може да се обърне отвътре на 220V. Моя Галиен-Кругер беше на 110V, но се оказа, че схемата е направена да работи на 220, а вътре минава през "намалител" и става на 110. Тоест - много от продуктите от USA се правят стандартни, само трябва да се види схема. На моето му се смениха 2 кондензатора, премести се един джъмпер и готово. Иаче и аз мисля, че китайски траф от 15-20лв ще свърши работа. Само го пази да не пада, че им се чупят пластмасите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.