Jump to content
Българският форум за музиканти

Korg Tr61 Vs Roland Juno-g


eXile

Recommended Posts

Честно казано взех да придобивам интерес, само че дали го има в някой магазин това нещо да го пробвам? Обаче според мен ЯМАХА МО6 го бие - тъй като има 175МБ РОМ, а ТР едва 64. Вярно единствения КОРГ на който съм свирил - това е ТРИТОН ЕКСТРИЙМ, ама и той има доста повече WAVEROM. А относно колко инструмента може да има в един леяр - не съм си го измислил - първо четах в някакъв май германски музикален онлайн магазин че са 2 - после и в самия сайт на КОРГ намерих това "Polyphony: 62 voices, 62 oscillators (single mode), 31 voices, 62 oscillators (double mode)" - което аз разтълкувах, като също 2 инструмента, а честно казано (не съм свалял наръчник на модела) никъде не пише че смесва 8... Както и да е. Бих си купил този инструмент, ако РОМ-а му беше поне 128МБ, а и честно казано като смесиш 8 инструмента ще имаш някаква смешна полифония, а пък 8 уейвформи на мен не са ми и необходими...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нито полифонията става смешна, нито са безсмислени... Ще кача някое семпълче от тритон ле-то ми тези дни.

Тритона е доста гъвкав, понеже има различни режими - Combination, Program и секвенсера по-точно.

В Program имаш действително практически възможност да смесваш два звука (въпреки, че и това не е много точно...) и получаваш от тях една програма.

В Combination можеш да смесваш до 8 ПРОГРАМИ от Program режима, включително и барабани... И да ползваш двата арпеджиатора (да ти свирят барабаните, примерно, че и баса).

 

Единствения сериозен недостатък, който съм намерил на синта е това, че няма лесен начин да сменяш много бързо много програми - не можеш да ги запаметяваш на бързи клавиши.

Трябва да триеш и пренареждаш, за да ги наредиш по някакъв начин една след друга и да ги сменяш с нагоре и надолу или да им помниш точните номера (последното само ако са ти в една и съща банка от общо петте).

 

Та така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре, ама досега съм свирел на ЯМАХИ И РОЛАНДИ и при всички (а би трябвало и при КОРГ) имаш 64 полифония при 1 инструмент, 32 при 2 и т.н. Ето дори и в КОРГ го пише - POlyphony: 62 voices, 62 oscillators (single mode)

31 voices, 62 oscillators (double mode) - при дабъл МОД ти пада полифонията, а при комбинациите? Там също би трябвало да пада или не е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е хуу де, естествено, че ти пада...

Но както казах ще ти кача семпъл тези дни да чуеш за какво става въпрос.

Защото ако знаеш какво правиш можеш да докараш изключително богат и плътен и сложен звук с помощта на 8 програми, макар и полифонията да си става практически само 8...

 

Айде сега открехни ме с какво е по-добър аналогичен модел на роланд (джуно-г) откъм смесване на звуци и полифония.

Ще ти отговоря - с нищо.

Синтовете са толкова близки като възможности, че е смешно да правим сравнения за такива неща.

Предимствената на един синт пред друг са другаде.

 

джуно-г примерно ти е завършена работна станция - записваш си всичко, ръгаш микрофона, записваш отгоре глас, бас, китара, каквото се сетиш. И ти излиза готовата песен.

При корга - автъртъч и четирипосочен джойстик със заключване (при роланд е трипосочен и няма автъртъч, при ямаха мо няма автъртъч), страхотни падове, семплер (ако дадеш пари за семплеборда).

При ямаха мо - страхотни акустични инструменти, пиана и т.н.

 

Всеки си преценя сам.

Аз не съжалявам за избора си, но едва ли щях да съжалявам и да бях взел роланд или ямаха.

 

 

А уейврома на корг - ем да. Малко е. Ама можеш да му бучнеш още 64 меги и да зареждаш семпли през смарт медиа карта (на тритон ле) или СД карта (ТР).

Редактирано от eXile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да, да - прав си, че всеки сам си избира. Дано не съм обидил някой, не ми е това целта... Лошото е, че това което искаме да имаме (повечето пианисти) не става със суми от 1500-2000 лева, а със двойно повече... Аз примерно много харесвам ЯМАХА МО6, обаче пък и тя е със 64 гласа полифония - иначе има много хубав уейвром и пианото е семплирано на 4-те зони, мисля на 3 или 4 нива (не си спомням точно) - а пък Джуно-Г има също много важната 128-гласова полифония... Ако имах достатъчно пари - щях да си купя 2 клавира - MOTIF XS 7 и NORD ELECTRO 2-73. Е да, обаче нямам, както и много от нас... Също щях да си купя истински хубав як и скъп MAC, ама ей-на... Понякога като се замисля как в България има страшно много кадърни музиканти без пари, а на запад само за обучение на децата си хората взимат най-яките клавири... Несправеливо е сякаш, но такъв е животът...

Редактирано от rusnaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Преди няколко месеца имах възможността да пробвам и 2-та модела, за които говориш. С голямо нетърпение чаках излизането на Джуно Джи, гледах дема, бях се наточил да го взимам. не го направих. а междувременно пробвах и фантом-х- доста добър инструмент наистина, но и той не ме разби напълно. сега за джуно-джи: ако имаш представа от предишния модел в подобния клас на роланд- джуно-ди- клавиатурата на джи-то е подобна, ако не и същата-тоест клавишите са маломерни, а усещането на самата клавиатура е малко евтино. ако искаш такава клавиатура, по-добре си купи акордеон. за секвенсера: не разбирам този интерес към тази вече отживяла екстра- освен ако не са те пратили на лагер или в затвора само с една свирка и нищо повече. или, разбира се, нямаш възможност да си позволиш компютър, защото мултитракинг с програми като кюбейс е несравнимо по-удобен и с много повече функции, отколкото ровичкането в някакъв хардуерен секвенсер, особено вграден в синтесайзър- ако искаш да го ползваш за свирене на живо като някакъв синхрон- това е друго нещо, въпреки, че варианта с мини-диска отново е по-добър- не бива да се разчита само на една машина. като цяло джуно-джи, въпреки всичките опции, всичките звуци, взети от фантома- между другота рам-а на джуното е чувствително по-малък от този на фантома, което при същия брой звуци би трябвало да ти говори за качеството- та джуното, честно казано, без да обиждам никого, остава в графата играчки- по-скъпа играчка наистина, но все пак играчка, компактна, удобна, лека- все неща които харесвам, но досега не ми се е случвало да ги видя в хубав инструмент. джуно няма визия, подходяща за сериозен музикант, но да оставим визията. малко за звуците- като цяло звукът на джуно-джи е доста по-тънък от този на корг тр. пиана: пак отварям малка скоба за флагманския модел на роланд-фантом х (има вече и фантом х ес, но роланд май са най-големите тежкари и кой знае кога ще то го пуснат), та пианото на фантом х е размазващо, много по-добро от това на тритон екстрийм и дори на ямаха мотиф ес. такова пиано, обаче, в джуно-джи няма да чуеш. елекреическите пиана са прилични, но нищо повече, органите са направо смешни (роланд, като като цяло са зле с органите, като изключим ВиКей серията, разбира се, която е посветена са мо на емулирането на хамънд-а). щрайх- приличен, електрника- тук джуно-джи се представя добре- определено интересни електронни звуци- падове, лийдове, ефекти и т.н., но и те като цяло звучат по-тънко от корг тр. за корга:64мб рам, ново пиано, за което от компанията казват, че е взето от същата семплинг сесия, от която идва и пианото на топ-модела Оазис- това пиано е много по-добро, от това на джуно джи, същото и то в по-голяма степен важи и за електрическите пиана и синтовете. ако искаш безкайни падове, дебели басове, добри аналогови емулации- вземи корг! визия- корга е за сцена, роланд джуно-джи- за по-голяма стая:thumbs_up:. направа- ако нямаш намерение да се биеш с тях, и 2-та модела са направени добре. големия недостатък на корг тр пред роланд джуно-джи е, липсата на допълнителен слот за експандер карта, каквато роланда има. с други думи при корга, който и без друго има 2 пъти по-малко звуци от джуно-то, оставаш с каквото си купил, освен ако не искаш да купиш допълнително семплинг борд, който никак не е евтин. но броя на звуците, за мен лично няма толкова голямо значение, освен ако нямаш намерение на ползваш синта само като го прослушваш, в което се съмнявам. е, това се сещам на първа ръка, ако имаш въпроси, давай, стига да мога да ти отговоря. в този двубой Корг печели определено- това е скромнто ми мнение.

а, zzounds e интересен сайт, но ако имаш намерение да купуваш оттам, трябва да знаеш, че той работи само рамките на Щатите, което не е проблем, ако имаш приятел, който живее там и купи за теб, но замислял ли си се, че напреженито там е 110 волта- и това не е фатално- тук се продават такива адаптери, но като цяло не е комфортно. за цените няма да говорим- Америка е мястото. Хайде, наслука!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не оставаш с вградените звуци в корг - имаш СД (смарт медия при ЛЕ) слот и 64 меги допълнителна рам - можеш да качваш семпли и без семплер борд...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.