Jump to content
Българският форум за музиканти

Cheapest Gibson vs Most Expensive Epiphone - A Les Paul Challenge!


ultramega

Recommended Posts

Две от най-хубавите и удобни за свирене китари които имам.

Леспола го купих за около 90 паунда, заради счупената му глава, Коцето го репарира перфектно.

Тяло от шест и половина сантиметра масивен махагон, безкрайно удобен гриф, тон и състейн колкото искаш.

Колкото и да съм влюбен в тази китара, не се самозалъгвам че е на нивото на Гибсън Къстъма ми.

Затова и съм сноб :)

 

IMG_6481.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да опиша как познавам кой инструмент ми харесва.За съжаление това е неизпълнимо при покупка.

Купувам си евтина,но привлекателна китара.Започвам леки ъпгрейди и подобрения,така че тя видимо по нищо не отстъпва на "снобарската" марка.Така продължава месеци,година ...две.Чат пат хващам скъпия й еквивалент и си мисля колко е безмислено да дам повече пари от снобария.Идва време ,когато било то,пак от снобария или комплекс,купувам скъпата "брадва".Свиря на нея 2 месеца ,хващам старата китара и се чудя как съм могъл да свиря на нея.Вярно,че това е много субективно и не е генерално заключение,но факт е ,че никога не съм имал това усещане в обратната посока,сред продължително свирене на нисък клас инструмент да се чудя как съм могъл да свиря въобще на по-скъпия.Не го казвам ,като правило...при мен е така.Случвало ми се е да харесам доста и от по- евтините китари.При мен винаги има един период на зближаване с инструмента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много фактори, които са обективни, които влияят на цената на един инструмент. Класове дървесина, шарките на дървото(това също е рядкост и струва пари), монтажът на сглобката, хардуер, електроника, финиш на боя/лак. Не мисля, че има база за сравнение на две марки, било и зависими една от друга както са Gibson и Epiphone. Epiphone са по-старият производител, но са били закупени от Gibson, за да могат да продават добри китари на добри пари за американския, а по-късно и за световния пазар. Epiphone, във високите си класове, са супер китарки, като някои от тях са с бонус твърд куфар, които китари ти дават удобство и удоволствие при свирене. Дори и с електроника и адаптери на Gibson, те пак няма как да станат Gibson поради различния клас/шарки на дървесина, която се използва за изработката им. Тези китари могат да се "сборят" с евтин Gibson, но пак ще звучат различно и ще се усещат различно в ръката на свирещия. Претендирам, че познавам до болка и двете марки с всичките им плюсове и минуси и това, което мога да кажа е, че и двете си струват парите, като единственият фактор за закупуването им е това, което търси бъдещия им собственик като звук, визия и усещане на китара, а дори и надпис на главата на китарата. :)

Евтиното има защо да е евтино, но в никакъв случай не трябва да бъркаме съчетанието "евтин" и продукт на доказал се производител, който от 123 години прави китари и звука му е познат на поколения музиканти и слушащи музика.

За невярващите на казаното от мен и готовите да спорят с мен имам толкова аргументи, че мога да спра да работя и да отговарям по цял ден, докато се уморя да пиша. :)

Лично за мен скъпият Epiphone е супер вариант да притежаваме китара, която изглежда супер, звучи супер и е много сериозно изработена, което в дългосрочен план ще ни радва. :)

Това е от мен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Абе да ти кажа, това каква китара е, не е истина :)

Ако се държа за главата пред нея, от кеф ще е :)

 

tobacco_-_package_8736c972-9da4-436d-bcd

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви се чете, ето това вече е истинска, класна и топ снобария.

Да си купиш R8 Historic и да го изтърбушиш за да е максимално винтидж коректно.... свалям шапка и немея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото днес свирих на Епифона по горе и никак не обажда зле...само че е огромен....има китара и гриф за още една китара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно е въпрос на вкус. Абе замислям се...и малко като върнеш назад волюмето да се изчисти , много приятен "носов" звук...ама пусто още едно адаптерче да имаше...

 

Бтв, Фил Екс на едно видео разправяше че че махал на всичките си китари предния адаптер, защото дори и да е изключен пак като магнит оказва влияние.

По умните и знаещите да се изкажат, така ли е..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе може и да има нещо такова за адаптерите - дали е чуваемо влиянието е друг въпрос, който видно не е валиден за всеки.

От друга страна точно на тази китарка с волюм и тон контролите може да се постигне много с подходящ усилвател :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.