Jump to content
Българският форум за музиканти

Cheapest Gibson vs Most Expensive Epiphone - A Les Paul Challenge!


ultramega

Recommended Posts

Сега ако я отпочнем дискусията дали това ЛП е 18 пъти по-добро от ЛП-то от клипа за 7000 паунда

ще е наистина интересно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години, когато kolio_k направи онова сравнение на Корт за 500 лв. с Гибсън Стандарт, бе казал нещо много вярно: разликата в звука между китарата за 500 и 5000 лв. е около 10%. Въпросът е само дали ти е нужна тази разлика.

Редактирано от Yo The Real
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах 68реишью къстъм шоп (8000лв в Томанн). Съвсем обикновена китара, нищо особено.

 

 

ако разлика между Корт и Гибсон е 10%, значи сами направете извода. Щото разлика между Токаи и Гибсона е 100% - не в полза на Гибсона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже не е 10%, между 2.17 и 3.14 ще да е по-груби изчисления с Корта.

А разликата с Токая е не повече от 98%? Сметни сам:

23a949801a36bbe610044f0b748088a9eecfe8fa.png

 

Извън това - вече малко взе да става досадно. Аз лично и персонално нямам нищо против всеки да има собствено мнение за нещата, които харесва, притежава или не притежава, продава или не продава, ама някак постоянно, константно и във всяка тема да се изявява - леееко байгън. Гибсън си е Гибсън и има защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

винтидж китари им - да. Ама съвременните в никой случай. Мътни и глухи са.

 

и не е само мое мнение тва

Редактирано от Jim-ph
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа -- на усилвателя има три потенциометъра ( на тези за средно напреднали има и два, а на тези за напреднали само един, но да разгледаме по-съвременния масов случай), на които пише съответно Treble, Middle, Bass - тествай ги някой път.

 

Пак извън шегата - тoва въобще не е вярно, особено казано обобщено за една цяла марка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах ог-ро-мно количество на лес поли през 2015-2016. Повече отколко има в БГ магазини. Пробвах, сравнявах. И вие също пробвайте, сравнявайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, направо ще ме уморите. Започна се от това как звука на тия хора бил калпав, през рекламките дето си правели и че не им били верни сравненията. Този магазин продава и двете китари, които се сравняват и те са на сходна цена. С други думи им е все тая коя от двете ще продадат. За звука - по вкус и по цвет...знаете. Много по-склонен съм да вярвам на тези типчета които са имали досег до скъпи китари от колкото на някой който я видял я не някоя китара и разтяга локуми.

Джим - не мога да се съглася, че всички нови китари са глухи. Мисля, че е доста важно с какви адаптри са. Признавам, моята беше по-глуха от това което аз търся, затова подмених адаптрите :)

 

Sent from my LG-F460L using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да отбележа, за да стане още по-весело ,че никой от любимите ни китаристи през 60те и 70те не и свирил с винтидж китари ;)Китарите ново производство също са си супер!Качеството на китарите от винтидж епохата не е константно...едно към гьотере :) ...и си е малко на късмет.От гледна точка на стареене на материалите...да,инструментът се променя,но той през 60те въобще не е звучал ,както сега.Лично аз предпочитам висок клас модел нова изработка...да остарее в ръцете ми.Пипал съм много хубави евтини гибсъни и ми се свива сърцето какви пари съм давал за моите.Токай са жестока марка...един Лес Пол ме разплака.Чух го след свирене в мой сетъп ,направен за Гибсън.Купувайте с ушите!Ако нямате опит заложете на марката и цената.Тези видеа ме забавляват за приспиване...само като видя колко различно звуча в моите уши ,като се чуя на запис,камо ли такива видеа.Това видео има за цел брой гледания ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То верно че няма много за какво да си говорим напоследък във форума, а

като няма пуйка, и на пиле се радва човек, демек фащаме вечната тема за и против

Гибсън да си начешем езиците, лошо няма. Джим, ако са ти минали стотици лесполи

през ръцете за две години и нито един гибсън не ти е харесал, или си предубеден

или нямаш слух. Сори, ама аз друго обяснение не намирам. Ти си имаш японските копия,

аз също си имам любима корейска марка от 90те с 5-6 китари у нас, но не съм ги въздигнал в култ.

Във форума има доста хора пипали много китари. Особеното е че не са ги пипали през последните

две, а през последните двайсет години примерно. Аз не съм от тях и затова гледам да не се изказвам

твърде категорично, да не стана за смях някой път :) Вчера примерно по съвет на пипалите

китари пробвах един Епифон, който меко казано беше мега добър за цената от малко над един бон.

Ето, едно мое прдубеждение за Епитата лекинко се разклати. Та недей свири само на една струна че

става скучно. Също така аз поне не знаех че на гибсън VOS китарите се правят с дървесини от годината

на оригиналния модел. Вчера го разбрах. Така си обясних получената ерекция след досега с едно VOS SG.

Хич не беше мътно, нито глухо, и поради тази причина струва пет бона :) С мега категорична сигурност мога да твърдя че Токай, Бърни и там другите японци имат великолепни инструменти, но цените на които

ги продаваш и цените в ибей ги поставят по-скоро в средния китарен клас, да не кажа среден към нисък.

Ако беше написано със златни букви в историята че всеки намерен Токай маже Гибсън на филия с масло,всеки излязъл на пазара Токай щеше да е петцифрена сума. Ама не е. А ако се впуснем да коментираме наистина скъпи НОВИ инструменти, от рода на Collings, Froggy Bottom, Bourgeouis и още петдесет такива марки тогава ще стане ясно колко безсмислено е преклонението пред определена марка.

Толкова успях да измисля преди първата свестна чаша кафе :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя сметка и преценка е много лесна - взимаш 5-6 хиляди и търсиш инструменти. Купуваш или 4-5 японци или 2 американци. Продаваш (пак ще видиш колко бързо става в един и в друг случай и дали на загуба). Купуваш други. И пак докато намираш свой инструмент. И в два случая ще намериш, но по японска пътека ще го направиш години по-бързо, щото ще имаш много повече китари за избор и много по-бързо като движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :thumbs_up: 
synchu пробва дипломатично, но при някои индивиди не действа "Казвам ти дъще, сещай се снахо"! Пффф, много сложно стана да си тъп, голяма конкуренция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То нали и двете са гибсън.Работата е малко,като ЛТД и ЕСП.Щом има купувачи и за едното и другото всичко е наред.Илюзия е ,че стар инструмент е по добър от нов от същия клас.Примерно съм решил да изхарча 2 бона за китара ще пробвам ще гледам и ще си намеря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.