Jump to content
Българският форум за музиканти

Kill Switch бутон - от къде?


Recommended Posts

Здравейте!

Искам да попитам, от къде мога да си закупя бутон (моментен), който да ползвам за kill switch на една от китарите ми. 
Искам да е от типа който не "щраква", a убива сигнала, само когато го натискаш (тип RATM, Buckethead).

 

Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да се поясни - Buckethead "стил" бутонът има абсолютно обратна на Том Морело killswitch (toggle) техника и подход. С две думи - при бутон (тип Бъкетхед) - когато Натиснеш бутончето, сигналът спира; При Том Морело "натискането" на 3степенен превключвател Пуска звука. 

Нещо супер важно - на каква китара ще го слагаш? Причините за този въпрос са много - може да се наложи да копаеш, в зависимост какъв бутон вземеш. Изпробвал съм над 20 вида бутони, най-читавата опция е Sanwa бутон (такива слагат на signature модела на Бъкетхед), това са "аркадни бутони" за джойстици и игри 'ковчези' (така им викахме като деца - Кадилаци Динозаври итн), те са Изключително издръжливи,  в БГ не съм намирал, поръчват се от Ибей. Това обаче са големите модели, които са за отвор 24мм. Имат по-малки, но при тях "натискането" е различно, "пружинно" казано. 
Това е един страшно важен момент при бутоните - усещането и начина, по който работят. В момента ползвам един стоков Cort killswitch button, както и Sanwa-та и усещането си е различно, като за мен и двата вида имат предимства. 

Ако не си ползвал, не знаеш дали не е няква временна краста итн, аз сърдечно те съветвам да си купиш от железария от най-простия тип поради няколко причини:

-ще разбереш какво е да се свири с бутон
-ще прецениш дали го искаш
-влиза в дупка на потенциометър, няма да дълбаеш, дупшчиш итн

-достатъчно време ще издържи
30-2299.jpgkillswitch-after.jpg

 

 

След време ще прецениш искаш ли го изобщо; Ако да, ще си вземеш читав по-скъп (заслужава си!). Доколко наистина го искаш (ако избереш тип/модел) ще определи какво си готов да направиш. Аз изобщо не се поколебах да разширя дупките за потенциометри на Лес Пол тип китара. в които да сложа два бутона, но това е личен избор!

Кажи с каква китара си, че да те насочим по-лесно. 

 

За да не съм голослов, ето едната ми китара с двата вида (Buckethead button & "Morello" 3way toggle), както и този на Cort:

1502727_10204169021368147_4564619458990210525371_10204169014007963_4279981042812main_166.jpg

 

Редактирано от Svanio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Много благодаря за изчерпателния отговор. 

Това, което търся е бутон, а не toggle switch (сиреч Бъкетхед, а не Морело, хаха).

Решил съм да си модвам една от евтините китари, която е тип стратокастър, има добър състейн акустично и не искам да се разделям с нея. От друга страна, наскоро си взех първата хубава китара и по-евтините рядко ги хващам. Та - искам да я направя с 2 хъмбъкъра SD Distortion SH-6, coil split на двата едновременно с push-pull pot и kill switch.

 

Съответно - ако нещо ще се дълбае ще е пикгард, не знам "тялото" на самия бутон кокко е дълбоко и дали ще трябва и самите кухини да се издълбават, но и това да е нужно - има кой да го направи. :) 

 

P.S. Червената китара е абсолютен трепач!




 

Редактирано от ThrasherDge
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Щом е страт, супер; Особено ако е с пикгард. Аз така почнах, това е най-добрият вариант за проба. Няма да има нужда да копаеш 99%. 
Пробвай с евтин тип, като този дето ти посочих, и просто замести единия потенциометър (няма нужда да го разпояваш, бутни го под пикгарда). 
Аз лично съм дупчил много пъти за различно място и широчина на бутона, после лепваш едно фолио отгоре и изрязваш дупките, става като нов пикгарда. Евтини китари са идеални за тези проби. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


 


 

 

Тези дали ще свършат работа според теб? Тия аркадните нещо ги няма в БГ.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще свършат работа, идеята е да си набавиш няколко вида, че да си прецениш сам кой тип ти допада най-много. 
Винаги има варианта предложен по-горе с пуш-пул потенциометър+killswitch (2в1), но това е по-скъпо решение и може да не те задоволи.
Друго нещо - има значение колко "бързо" ще свириш с него. Пример - металният, който си посочил е малко "по-тромав", но по-издръжлив. 

Отиди до железария и питай за бутони, сам ще ги видиш, няма смисъл от онлайн поръчка. 

Аркадните в БГ и аз не съм виждал, поръчвах от Ибей в Англия. Ама това щото съм прост (или вече ги има налични)

 

http://bg.coinopspare-ar.com/arcade-push-button/common-arcade-push-button/push-button-for-arcade-pinball-redemption.html  



НО - както казахме - това е вариант за след като прцениш, че искаш бутон :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sanwa имат много китайски копия, гледам.. Та - добре си си взел от истинските. Ще ида да прегледам по магазините няколко бутона и така. 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.