Към съдържанието

Снимка

Колко време да зареждам 9V батерии?

• Please log in to reply
3 отговора на тази тема

#1 Marry

Marry

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 19 март 2017 - 20:38

Здравейте, наскоро си купих 9V зареждаща се батерия VARTA, 200 mAh; също и 8,4V зареждаща се батерия марка GP, 200 mAh. Използвам я за микрофон. Зарядното, с което ги зареждам е http://in.element14....h-uk/dp/1843589. Въпросът ми е, колко време точно всяка трябва да се зарежда и трябва ли да изчаквам да се изтощи напълно преди ново зареждане? 

#2 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10421 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 20 март 2017 - 17:15

Гледам пише, че уреда има функция за разреждане. Но пък не пише дали се изключва сам след достигане на определен заряд (или по време). Принципно времето се смята: разделяш капацитета (200мАч) на зарядния ток (13мА) и получаваш колко часа отнема. Туй е малко слабичко за 200мАч батерии (трябва да е 10% зарядния ток), но толкоз. Значи 200/13=15 часа някъде. В менюала пише 10 часа макс време... Казва ли ти някой, ако има изключване по време може и да не се дозареждат тия твоите батерии...

#3 presly

presly

вдетиняващ се дЪртанян

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1203 Мнения:
  • Инструмент:китара, мишпулт, компютър

Публикувано 20 март 2017 - 21:38

Добра практика е да се разрежда докрай, преди зареждане. Въпреки, че се твърди, че Ni-MH акумулаторите нямали явно изразен memory-ефект, практиката ми е доказала друго....

Life sucks. Make it swallow.

#4 yamaha

yamaha

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 638 Мнения:

Публикувано 21 март 2017 - 14:09

Вярно, не са като никел-кадмиевите, но все пак имат макар и малък мемори-ефект, та затова и аз имам този навик - през няколко зареждания им правя и по един пълен цикъл разреждане-зареждане.

Baby Thomas, имам същия модел като това на линка, вярно...слабичко е, но работи безотказно вече десета година. С него няма нужда сам да чакаш батериите да се разредят ако си решил да им правиш "опресняване" - отгоре си има едно копченце, което включва разряда и когато стане време, отново включва заряд. С тоя ампераж няма проблем да го оставиш цяла нощ, но за всеки случай като станеш сутринта пипни батерията да не е прекалено топла, че знаеш как е качественият контрол при китайците. :D

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни