Jump to content
Българският форум за музиканти

krasi625

Alesis Samplepad

Recommended Posts

Здравейте!Някой да има семпли за Alesis Samplepad, защото свиря само с фабричните, а те не са хубави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-евтината версия не работи с други семпли освен фабричните.

Другите могат, но май трябваше да се спази вида на файла (wave, 16-bit колко килохерца, не помня наизуст). Инфото е малко трудно изкопаващо се, но има. Като се оглеждах за подобна джаджа бях намерил кое какво може и как.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

http://www.alesis.com/products/legacy/samplepad За това става въпрос. До колкото прочетох, мисля че има възможност да му се качват семпли. Има 14MB памет за семпли, което значи, че може. Но въпросът е как да ги намеря? Търсих в google, но нищо не открих.

Редактирано от krasi625

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, да. Ето какво пише в спецификациите:

• Sound file format: sounds must be mono, 16/8-bit, 48/44.1/32/22.05/11.205 kHz.
  • Support SD Card:SD and SDHC up to 32 GB
  • Maximum total sample memory: 14MB

Като начало гледай да изпълниш тия условия. Не казват какъв точно файлов формат и как да е форматирана СД картата, май ще трябва да пробваш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох ги тези неща! И мисля, че WAV трябва да са семплите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кой модел на Alesis става дума. Някои има ли представа дали Alesis nitro kit може да поддържа други семпли за барабани освен фабричните и къде се записват?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се сдобих с Alesis Samplepad скоро. "Само" 3 дена се борих с това да тръгнат семплите като хората, да им имам претенциите, побелях от проби. :)

Освен, че трябва да се спазят горните условия, установих и че не става да се експортнат с кой да е софт. С Аудасити тръгнаха, Алесис имат видео-туториал какво се прави.

Картата я форматирах на ФАТ32 и бачка ОК.

14-те МВ лимит са за един "кит", но реално са около 10МВ, защото има нещо като овърхед (закръгля нагоре, ако един семпъл е 2.1МВ го смята за 3МВ).

Сега си правя DIY стойка, че фабричните са по-скъпи от джаджата... :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.