Към съдържанието

Снимка

Refinish

• Please log in to reply
10 отговора на тази тема

#1 timequake

timequake

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 23 Мнения:

Публикувано 18 март 2017 - 18:28

Някой да препоръча добър лютиер за рефиниш на китара? И Диката, и bass traffic са заети, затова ми трябват още опции. 

#2 mariopetrov52

mariopetrov52

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 19 март 2017 - 18:49

Здравейте, аз също се интересувам. Това ще е много полезна информация. Благодаря

#3 Hillbilly

Hillbilly

The Lord of the Flies

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5768 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 20 март 2017 - 11:29

Неволята учи,търкаш внимателно със шкурки - това е моята,която беше виненочервена и очукана,после я направих с шеллак..17390441_1882930165297666_53859392567886

Този пост е редактиран от Hillbilly: 20 март 2017 - 11:32

Цитат(Mark Avrelii @ Nov 7 2007, 10:25 PM)
Нищо не става колеги не разбрахте ли тук рок не вирее събрали сме се шепа ентусиасти и копаме на място.Правете си музиката за кеф и си намерете дохона работа не си късайте нервите.

#4 ciriljhonson

ciriljhonson

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 20 март 2017 - 13:15

Ще се изненадаш колко голяма е разликата и разнообразието от един финиш до друг, както и уменията на лютиерите, специализирали в конкретна област на това изкуство.

Лак, боя, байц, натурални масла, гланц, мат, акустична, електрическа. Уточни тези неща и ще получиш адекватен отговор и контакти на подходящия човек.

#5 Hillbilly

Hillbilly

The Lord of the Flies

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5768 Мнения:

Публикувано 20 март 2017 - 17:04

Честно казано ми писна от някакви,които не уточняват за какво иде реч и после пискат че им се подиграваме,е тука срещу нас има майстори,които се занимават основно с цигулки,чела ,акустични инструменти,айде кАжи ква е китарата или я пръскай със спрей от железарията и това е..

Нищо не става колеги не разбрахте ли тук рок не вирее събрали сме се шепа ентусиасти и копаме на място.Правете си музиката за кеф и си намерете дохона работа не си късайте нервите.

#6 timequake

timequake

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 23 Мнения:

Публикувано 22 март 2017 - 00:04

@Ciril: Китарата е електрическа, полу-акустична. В момента е в базара, но получавам само малоумни оферти за нея от типа на "2 Squier-a и 500 лева кеш". Ето линк: http://bazar.muzikan...order_type=DESC. Затова и се чудя дали да не я спра от продажба и да я upgrade-на малко. Знам, че това ще й намали цената в бъдеще, но след upgrade няма да я продавам.

Принципно ми харесват "faded" финишите - според мен китарата резонира по-добре с тях. Предполагам, че на български се води мат. Иначе знам три български лютиера - Градинарски, Диката и КД. При двама от тях съм ходил за различни неща. За съжаление те са заети, така че не знам към кого да се обърна, който има опит.

@Hillbilly: не разбирам втория ти пост. Спрей от железарията май няма да е удачно. Отделно, в този форум може би влизат и хора, които не са про-та като вас. Може да имат нужда от съвет за типове рефиниш, а не от подигравки. 

Иначе евала за рефиниша, аз нямам търпението и уменията за него. :( Най-много да съсипя нещата.

#7 ciriljhonson

ciriljhonson

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 22 март 2017 - 11:12

Това, отзад може да изчезне с едно леко полиране, има препарати и вакси.

Пример: http://musicdivision...d-Guitar-Polish

или http://www.musicworl...Dunlop_654.html

Изброените от теб колеги, ще ти свършат работа.

Лично мнение, недей да я пипаш. ;)

#8 Hillbilly

Hillbilly

The Lord of the Flies

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5768 Мнения:

Публикувано 22 март 2017 - 13:00

Извинявай,затова е втория пост,че не уточни каква е китарата,аз не съм про-това си е моята ЛП студио 97г и реших да я направя такава,и масла имаше,четох доста в нета и си играх поне 2 седмици,не съм лютиер.

Тук съм съгласен с мнението на колегата от горния пост- нищо и няма и не я пипай,ако искаш да променяш нещо примерно и сложи други адаптери,струните също имат значение за звука.

#9 timequake

timequake

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 23 Мнения:

Публикувано 26 март 2017 - 11:50

Благодаря на ciriljhonson и Hillbilly за мненията. Ще пробвам да полирам и после ще напиша резултата тук. :)

#10 Jim-ph

Jim-ph

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 607 Мнения:
  • Инструмент:устна хармоника, китара

Публикувано 28 март 2017 - 23:55

мога да препоръчам една фирма в Англия - там правят нитро финиш. (в БГ никъде няма)

#11 Hillbilly

Hillbilly

The Lord of the Flies

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5768 Мнения:

Публикувано 29 март 2017 - 15:09

Диката мисля че прави нитро,ама бил зает,като се писа.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни